Viļakas novada domes mājas lapa

Rudens pasākumi Viļakas pirmsskolas izglītības iestādē „Namiņš” „No Miķeļiem līdz Mārtiņiem”

Viens no neaizmirstamiem pasākumiem mūsu “Namiņa” mazajiem iemītniekiem bija piedalīšanās Viļakas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas organizētajās orientēšanās sacensībās. Šajā pasākumā sagatavošanas grupas „Bitītes” bērni kopā ar skolotāju Lilitu un skolotājas palīdzi Viviānu pievarēja nosprausto distanci, atrada visus kontrolpunktus un ar savu nelielo, bet katram bērnam nozīmīgu uzvaru atgriezās pirmsskolā, lai dalītos iespaidos ar citu grupu bērniem.

Oktobra noslēgumā „Bitītes” grupas bērni aicināja gan savus vecākus, gan pirmsskolas citu grupu bērnus piedalīties pasākumā „Jumīša svētki”. Bērnus un viesus sagaidīja pats Jumītis (skolotāja Līga) – mazs vīriņš, kuram „Miežu svārki, rudzu krekls, apenīša cepurīte”, un kurš bija jāsagūsta gan lielām, gan mazajām saimniecēm, lai nākamais gads ir ražīgs un laimīgs visai bērnudārza saimei. Jumītis tik viegli rokās nedevās gan, vispirms bērniem bija jāmin mīklas, jāizveido burti no maizes etiķetēm un jāsarindo vārdā „MAIZE”, jādzied un jādejo, kā arī jāpiedalās nelielās sacensībās starp bērnu komandām. Pasākuma izskaņā Jumītis uzdāvināja nelielas piemiņas veltes ikvienam, kurš bija atnācis uz pasākumu.

Pēcpusdienā vecākās grupas „Kāpēcīši” bērni aicināja savus vecākus uz pasākumu, kurš noritēja mājīgā atmosfērā. Bērni pārtapa par kuplu bišu saimi, kura pirms ziemas miega vēl pārbaudīja savus dziesmu un mīklu krājumus, jo Mārtiņš, kurš drīz vērs ziemai vārtus vaļā, aizvērs bišu stropus ciet līdz nākamajam pavasarim. Bitītēm palīdzēja Ezis (skolotāja Lilija) un zaķis (skolotāju palīdze Līga). Bērni kopā ar vecākiem izdziedāja un izdejoja rotaļu „Kas dārzā?”, nogaršoja Eža sarūpēto un rudens dabas dāvāto cienastu. Pasākumu kuplināja bērnu un vecāku sagatavotā rudens izstāde. Vecāku un bērnu izdoma radīja brīnišķīgus darbus, kas lika vairāk pakavēties pie dažādiem tēliem un veidojumiem. Liels, paldies, vecākiem par atsaucību un atbalstu skolotājām, rīkojot dažādus pasākumus mūsu pirmsskolā.

Vidējās grupas „Raibumiņi” bērni un skolotājas Inese un Terēzija sarīkoja izstādi ar nosaukumu „Rudentiņš bagāts vīrs, daudz atvedis vezumā”. Pētniecības objekti šoreiz bija dažādas ogas un augļi (vīnogas, aronijas, cidonijas, āboli un bumbieri). Tie tika izsmaržoti, izgaršoti un izdarīta izvēle par labu tām sugām, kuras pašiem visvairāk garšo. Neizpalika arī kustību un pirkstiņrotaļas, jo augļu uzņemtā enerģija liek darīt lielus darbus!

PALDIES visu grupu vecākiem! Bez jūsu līdzdalības svētki neizdotos tik krāšņi un izdomas bagāti.  Katrs mūsu ”Namiņa” audzēknis jūtas lepns par to, ka vecāki prot, var un grib iesaistīties mazo bērnu ikdienas dzīvē, darīt to krāsaināku, košāku un interesantāku.

Skolotāja Guna Rižanova

04.11.2015
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...