Viļakas novada domes mājas lapa

Starptautiskās skolu bibliotēku dienas moto „Skolas bibliotēka rullē!”

Oktobris ir skolu bibliotēku mēnesis. Katru gadu oktobra ceturtajā pirmdienā tiek atzīmēta Starptautiskā skolu bibliotēku diena. Šogad tās moto “Skolas bibliotēka rullē!”

Otrdien, 27.oktobrī, Viļakas Valsts ģimnāzijas bibliotēkā notika novada skolu bibliotekāru izglītojošais seminārs.

Sākumā skolu bibliotekāru metodiskās apvienības vadītāja Virgīnija Riekstiņa iepazīstināja ar aktuālāko skolu izglītības un bibliotekārajā darbā. Tika pārrunāts par plānotajiem semināriem un pasākumu novada izglītojamajiem, valsts mērķdotācijas izlietojumu mācību grāmatu un līdzekļu iegādei un par pamatkrājuma un mācību literatūras pareizu uzskaiti.

Turpinājumā skolu bibliotekāriem pievienojās arī Viļakas Valsts ģimnāzijas skolotājas. Virgīnija Riekstiņa bija uzaicinājusi Balvu Valsts ģimnāzijas bibliotekāri Lūciju Jermacāni ar prezentāciju „Kultūras kanona vērtību iedzīvināšana skolu dzīvē” par izcilākajiem un ievērojamākajiem mākslas darbiem un kultūras vērtību kanoniem, no kuras uzzinājām, kas ir kultūras kanons, kāda ir Latvijas kultūras kanona struktūra, sniedza ieskatu kultūras kanona 7 nozarēs un 99 vērtībās (Literatūra - 14, Vizuālā māksla - 15, Arhitektūra un dizains-18, Kino - 12,  Mūzika - 12, Skatuves māksla - 15, Tautas tradīcijas -13).

Lūcija Jermacāne iepazīstināja ar izstrādātajiem materiāliem katrā nozarē, komentēja, kā jaunajai paaudzei noformulēt kanona vērtības saprotami, izzinoši un interesanti.

Prezentācijā - piem., Kino kanonā iekļauti filmu fragmenti, izstrādāta krustvārdu mīkla. Par Tautas tradīciju vērtību - Latgales podniecību, uzzinājām, ka skolēns var kļūt par virtuālo podnieku, izmantojot spēli „Māla pārvērtība”, vizuālās mākslas sadaļā skolēni var salikt kāda mākslas darba puzli no reprodukcijas sagrieztajiem gabaliem. Arī bibliotekāres varēja praktiski padaroties – sameklēt grāmatas, kuru lapas „izrāvis vējš”, salikt reprodukciju puzli u.c.

Aizraujoša un vērtīga varētu būt sava vērtību kanona veidošana, piem., mana klase, ģimene, pilsēta, novads.

Skolu bibliotekāri un skolotāji seminārā iegūtās zināšanas un idejas izmantos savā darbā ar skolēniem mācību, klašu audzināšanas stundās un ārpusklases nodarbībās, lai veicinātu Latvijas kultūras kanona vērtību atpazīstamību un rosinātu izzināt daudzās vērtības.

Viļakas novada skolu bibliotekāru metodiskās apvienības vadītāja Virgīnija Riekstiņa

03.11.2015
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Agne, Agnese, Agnija
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...