Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Katoļu draudžu jaunieši tiekas Baltinavā

2015.gada 17.oktobrī Baltinavas Romas katoļu draudze organizēja šopavasar uzsākto tradīciju – tikšanos draudžu jauniešiem un bērniem, lai dotu iespēju satikties, liecināt par ticību un saņemtu spēku turpmākam kristīgajam ceļam kopā ar Jēzu un Dievmāti. Baltinavas draudzes aicinājumam atsaucās jaunieši no Baltinavas novada, Briežuciema un Šķilbēnu pagastiem, Balviem, Viļakas, Ludzas un Rēzeknes. Deviņpadsmit Šķilbēnu pagasta jaunieši piedalījās speciālajā pasākumā. Šķilbēnu jauniešiem bija piebiedrojusies arī Eiropas brīvprātīgā – Ramona Welte, jauniete no Vācijas.

Baltinavas Romas katoļu draudze piedāvāja interesantu programmu jauniešiem. Viņi apguva flash mob jeb dejošanu visiem kopā, prezentēja draudzi, iepazinās ar Baltinavas Romas katoļu baznīcas kultūrvēsturisko mantojumu un izložņāja visas telpas baznīcā, kuras parasti, apmeklējot Sv.Misi, paliek neredzamas ticīgajiem.  Tā kā kopējais dalībnieku skaits bija vairāk kā 70 dalībnieki, tad jauniešus sadalīja grupās, kuras veica dažādus uzdevumus un rotācijas veidā piedalījās radošajās darbnīcās Baltinavas vidusskolā, Baltinavas kristīgajā internātpamatskolā, Baltinavas amatnieku centrā un draudzes mājā. Čaklākie dalībnieki vecākiem mājās varēja dāvināt izlietās svecītes, pašgatavoto rožukroni un koka suvenīru. Atpūtas brīžos jaunieši un bērni aizrautīgi spēlēja galda tenisu un galda futbolu.

“Šķilbēnu jaunieši šajā pasākumā jutās ļoti labi, viņiem īpaši patika, kad darba grupiņās vajadzēja veikt dažādus uzdevumus, piemēram, salvešu dekupāža uz  svecēm. Prezentāciju par savu draudzi mēs veidojām ar nodomu, lai nebūtu tradicionālais variants ar power point programmu, bet, lai būtu interesantāk, tāpēc salīmējām bildes uz papīra, lai tās vēlāk varētu apskatīties tie, kuriem interesē.  Mūs šajā pasākumā uzrunāja Adorācija, jo mēs lūdzāmies kopā un tās dienas muzikanti izpildīja ļoti skaistas un dvēseliskas dziesmas, kurām varējām dziedāt līdz. Mēs labprāt rīkotu šādu pasākumu arī Šķilbēnos, lai arī pie mums kopīgās lūgšanās varētu vienoties citu draudžu jaunieši,” iepazīstināja aktīva Šķilbēnu Romas katoļu draudzes jauniete Sabīne Koniševa.

“Tā bija liela atbildība, organizēt pirmo reizi tik lielu pasākumu. Es atbildēju par saimnieciskajiem jautājumiem, Anna par citiem organizatoriskajiem jautājumiem, prezentācijām, slavēšanu un dziedāšanu. Šo notikumu uzņēmu kā kalpojumu draudzei un jauniešiem. Noteikti vajadzīgi šādi pasākumi, varbūt bija dalībnieki, kuri neuztvēra nopietni pasākumu, bet daudz bija jauniešu, kuri saprata tikšanās nopietnību, izmantoja iespēju pieiet pie grēksūdzes, aktīvi iesaistījās aktivitātēs, lūdzās un dziedāja slavēšanas dziesmas,” pastāstīja Baltinavas Romas katoļu draudzes katehēte Rudīte Laganovska.

Divdesmitgadīgā jauniete Anna Laganovska jau kopš 8.klases dodas svētceļojumos un ir piedalījusies daudzos citos kristīgos pasākumos jauniešiem,  ir iegūta pieredze, ko darīt, kā organizēt un tāpēc uzņēmās atbildēt par Adorāciju, dziedāšanu Sv.Misē un slavēšanu.  “Tas bija sarežģīti vienā vakarā organizēt trīs aktivitātes: Adorāciju, dziedāšanu Sv.Misē un slavēšanu. No malas varbūt liekas, ka tas ir vienkārši, bet daudz vairāk laika aizņem organizēšana. Jo vairāk cilvēku iesaistās, jo vairāk nepieciešami mēģinājumi. Mācījāmies un dziedājām kopā dziesmas vairākas reizes. Esmu priecīga, ka pirmo reizi Baltinavas baznīcā notika slavēšana. Domāju, ka šāds pasākums ir vajadzīgs, varbūt gribētos, lai katrai šādai tikšanās reizei ir viena konkrēta tēma, ar kuru jaunieši iepazīstas vairāk,” atklāja Anna Laganovska.

“Šīs tikšanās galvenais notikums bija kopīgs Sv. Mises upuris, jo arī katra kristieša dzīvē nav skaistāka mirkļa, tādēļ, ka tas ir moments, kad tiekamies ar dzīvo Jēzu Kristu un atkal no jauna piedzīvojam mūsu pestīšanas notikumu. Svētajos Rakstos ir teikts, ka “nav lielākas mīlestības kā atdot savu dzīvību par citiem” (Jņ 15,13). Tātad Sv. Mises ir Jēzus lielās mīlestības pierādījums. Katru reizi kad esam baznīcā Jēzus mums saka: “Es Tevi mīlu” un tas īpaši ir sadzirdams Dievkalpojuma laikā. Jauki, ka jaunieši nebaidās uzņemties atbildību Baznīcā un arī Dievkalpojuma laikā. Patiesībā mums katram vajadzētu atrast savu vietu Baznīcā, padomāt kā mēs varam kalpot arī, piemēram, tam, lai Svētā Mise ir krāšņāka, skaistāka, skanīgāka. Vai tā ir kora dziedāšana, instrumenta spēlēšana, vai piekalpošana, vispārējās lūgšanas lūgumu rakstīšana, Sv. Rakstu lasīšana, vai arī baznīcas pušķošana, uzkopšana un kaut vai aktīva līdzdalība Kristus Upurī, tas viss un vēl daudz, kas cits, var kļūt un tam jākļūst par mūsu kalpojumu, par mūsu vietu Baznīcā,” teica Baltinavas un Šķilbēnu Romas katoļu draudžu prāvests Staņislavs Prikulis.

Nākamo draudžu jauniešu tikšanos organizēs Balvu Romas katoļu draudze. Katehēte Iveta Larka atzina, ka bija liels prieks piedalīties pasākumā Baltinavā. “Pateicība Dievam, ka mums visiem bija iespējams kopā lūgties, slavēt un pateikties. Esam iedvesmas pilni, lai nākamo draudžu jauniešu tikšanos organizētu Balvos. Tas ir svarīgi, ka bērni un jaunieši redz, ka būt kopā ar Dievu ir interesanti un ka ir daudz jauniešu, kuri seko Dievam. Jēzus ir teicis: esiet auksti vai karsti, bet neesiet remdeni (Atkl 3, 16). Kļūstam dedzīgāki šādās tikšanās,” piebilde katehēte Iveta Larka.

Paldies par atsaucību un organizatorisko atbalstu Baltinavas vidusskolas direktoram Imantam Slišānam, Baltinavas kristīgās internātpamatskolas direktorei Intai Vilkastei un skolotājām Marijai Skabai un Genovefai Loginai, Amatnieku centra darbiniecei Ingrīdai Oļipovai! Paldies par pusdienu gatavošanu Lilitai Kūkojai un Marijai Svilpei! Paldies par gardo un silto baltmaizi z/s “Kronīši “un par īstu lauku pienu Antrai Keišai. Paldies dziedātājām Mārai Laganovskai, Agritai un Viktorijai Kušnirēm, Sonorai Loginai, Megijai Bukšai un Dacei Loginai! Paldies Annai Marijai Prikulei par organizatorisko atbalstu! Paldies prāvestam Staņislavam Prikulim par organizatorisko darbu un draudzes motivēšanu pasākuma rīkošanā!

Teksts: Vineta Zeltkalne
Foto: personīgais arhīvs

30.10.2015
Kalendārs
« Decembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...