Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Darbu uzsāk šūšanas cehs

1.oktobris Viļakas novadam ir bijis ļoti nozīmīgs- darbu slēgtajās Mežvidu pamatskolas telpās uzsācis SIA “SRC Brasa” filiāle, kura nodarbina 50 darbiniekus.

Iepazīstoties ar uzņēmējdarbības iespējām Latgales reģionā, Borisovas Tautas namā šajā datumā notika seminārs. Par Valsts ieņēmuma dienesta darbu, novitātēm stāstīja Balvu nodaļas vadītāja Janīna Pužule. Kā vienu no jauninājumiem vadītāja minēja EDS sistēmā-deklarācijas aizpildīšanu “uz priekšu”. Plānojot ceļojumus un savus ikdienas darbus, nodokļu maksātājs var sagatavot un iesniegt EDS deklarāciju “uz priekšu”, tā būs pieejama labošanai un normatīvajos aktos noteiktā termiņā tā automātiski tiks iesniegta. Valsts ieņēmumu dienests aktīvi iesaistās VARAM valsts un pašvaldību vienoto klientu izveidē novados. Tiek noslēgti līgumi ar pašvaldībām par pakalpojumiem, kurus saņems iedzīvotāji apmeklējot valsts un pašvaldību vienoto klientu centru novadā. Valsts ieņēmumu dienestam ir izveidota jauna mājas lapa ar uzlabotu funcionalitāti.

Latgales plānošanas reģiona administrācijas vadītāja Iveta Maļina –Tabūne neslēpa prieku par Viļakas novadu, kurš mācējis sadarboties ar uzņēmēju, ministrijām, Valsts Nodarbinātības aģentūru, Saeimas deputātiem, lai uzņēmums uzsāktu darbu ar 50 darbiniekiem.  Vadītāja klātesošos iepazīstināja ar Latgales programmu, tā prioritātēm.

Nodarbinātības valsts aģentūras Balvu nodaļas vadītāja Sandra Kindzule seminārā ieskicēja bezdarbnieka portretu Viļakā. Uz 27.09.2015. reģistrēti 396 bezdarbnieki.73% no kopskaita sastāda ilgstošie bezdarbnieki, kuri uzskaitē ir ilgāk nekā vienu gadu. 195 no visiem bezdarbniekiem ir sievietes, jaunieši līdz 29 gadiem sastāda 11% no kopskaita.

Apkopojot informāciju, vadītāja min arī skaitļus par bezdarbnieku izglītību. Kā izrādās ar augstāko izglītību ir 4%, ar profesionālo 42%, vispārējo izglītību 27%. Vadītāja priecājās, ka šogad reģistrēto vakanču topā bija 50 šuvējas, šis cipars bija vislielākais pieteikto skaits visā iestādes pastāvēšanas laikā. Pavasarī sadarbībā ar uzņēmēju tika veiktas darba intervijas ar vairāk nekā 150 cilvēkiem. Viņa priecājas par uzņēmēju, kurš skolas mācību klases pielāgojis ražošanas telpām.

Seminārā klātesošos uzrunāja Saeimas deputāts Jānis Trupovnieks, A/S “Attīstības finanšu institūcijas Altum”  Gulbenes filiāles vadītājs Valtis Krauklis un Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centra direktore Inta Kaļva.

Pēc semināra visi interesenti devās uz bijušajām Mežvidu pamatskolas telpām, kur notika svinīga uzņēmuma SIA “ SRC Brasa” filiāles atklāšana. Šis ir izcili pozitīvs piemērs, ka uzņēmējs var atklāt savas ražošanas filiāli arī ļoti tālā Latgales vietā, 7 km no Latvijas valsts robežas.

SIA “ SRC Brasa”  ir uzņēmums, kas ražo darba un militāro apģērbu gan vietējam tirgum, gan eksportam.

Atklāšanas pasākumā ciemiņus uzrunāja Vecumu pagasta pārvaldes vadītāja Ligija Logina, Viļakas novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs, Labklājības ministrs Uldis Augulis, Latgales plānošanas reģiona administrācijas vadītāja Iveta Maļina –Tabūne, Saeimas deputāts Jānis Trupovnieks, Nodarbinātības valsts aģentūras direktore Inese Kalvāne un SIA “SRC Brasa” valdes loceklis Kristiāns Brēdermanis.

Kad svinīgā lenta bija pārgriezta, visi interesenti varēja aplūkot ceha telpas. 1.stāvs pārveidots līdz nepazīšanai, katrā klasē ir vairāki desmiti darba galdu ar šujmašīnām. Katrai šuvējai ir piemērots apgaismojums.

Par sadarbību ar uzņēmēju stāsta Viļakas novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs:    “Nedaudz vairāk kā pusgadu ilga šis projekts. Ir jāpateicas daudziem cilvēkiem, kas pielika savu roku šī projekta īstenošanā. Pirmām kārtām jāpateicas domes deputātiem, kuriem pietika drosmes atbalstīt šo projektu. Jāsaka paldies SIA “SRC Brasa” vadībai, ka uzdrīkstējās un spēja pārvarēt visas grūtības un uzsāka strādāt Mežvidos. Viens no galvenajiem pašvaldības uzdevumiem bija parādīt uzņēmējam un sabiedrībai, ka pašvaldība ir un var būt labs sadarbības partneris attīstot uzņēmējdarbību savā teritorijā. Veiksmīga šī projekta realizācija ievieš zināmas cerības tam, ka šis būs viens no pirmajiem, bet ne vienīgais projekts, kas sekmēs jaunu darba vietu radīšanu. Turpināsim sarunas ar uzņēmējiem. Pirmām kārtām runāsim ar vietējiem uzņēmējiem, ko pašvaldība var darīt katra uzņēmēja attīstībai. Kā var palīdzēt? Bet varbūt netraucēt? Priecē tas, ka šajā brīdī pašvaldībai ir par ko runāt ar uzņēmējiem. Ir pieejami struktūrfondi gan Latgales programmas ietvaros, gan LAD finansētās aktivitātēs. Atbalsta aktivitātēs var būt gan ceļi, gan cita nepieciešamā infrastruktūra uzņēmējdarbības attīstībai.”

Informāciju sagatavoja
Terēzija Babāne
Lietvedības, komunikācijas un informācijas nodaļas vadītāja

08.10.2015
Kalendārs
« Decembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Raita, Jogita, Evija
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...