Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Muzikāls jubilejas forums ,,Mana pilsēta Viļaka''

Sestdiena, 10.oktobris, Viļakā tika aizvadīta svētku noskaņā. Viļaku kā padomju laiku pilsētu, kurā atkal ir Komjaunatnes iela, varēja atcerēties rīta pusē, bet vēlāk - apskatīt izstādi muzejā.

Svētku noslēguma pasākumā – muzikālajā Forumā, kas notika kultūras namā pulksten 18.oo vakarā, visus sagaidīja pilsētas simbols – no dabas materiāliem darināts liels, bet draudzīgs EZIS. Blakus tam – ābolu grozs, jo „krītošs ābols ir kā rudens pulkstenis - tas saskaita vasaras auglīgās dienas, saglabādams sevī siltumu, dāsnumu un prieku”. Āboli, piepildīti ar veiksmes un laimes vēlējumiem, visa pasākuma laikā Ezim arī tika dāvināti.

Pirmais ābols tam tika no Viļakas novada domes priekšsēdētāja vietnieka Leonīda Cvetkova. Viņš atklāja forumu, kā arī nodeva muzeja glabāšanā nu jau vēsturisku plāksni ar uzrakstu „Viļakas pilsētas dome”.

Viļakas pilsētai šobrīd, diemžēl, savas pārvaldes nav, tādēļ kā pirmais ziņot par pārvaldības procesiem pilsētā tika aicināts šo funkciju izpildītājs - domes tehniskā nodaļa un vadītājs Mārtiņs Rēdmanis. Mārtiņs atklāja, ka viņa sagatavotais ziņojums ir 70 lappušu apjomā. Pēc nelielas diskusijas klātesošie piekrita īsajam referāta variantam dzejā, kas arī izskanēja  nodaļas darbinieces Vinetas Kokorevičas izpildījumā:

Viļakas pilsēta šodien svin svētkus,
Ļautiņi saģērbjas greznos tērpos.
Visa dome uz svinībām taisās,
sagaidot viesus, mums atmiņas raisās.
Ikdienā strādājam darbīgi, čakli,
Apkopjam grāvjus, pat noķeram zagli.
Meklējam kodes, kas skaistumu posta,
Izbradā dobes un miskastes plosa.
Mārtiņš kā rūķītis skrien dienu katru,
Komandē strādniekus, neabižo nevienu.
Nāk cilvēki domē un sūdzības raksta,
Mēs uzklausām viņus, lai atbildes rastu.
Pa pilsētu sparīgi traktori braukā,
Tie izdangā ielas, mēs remontu taisām.
Pa projektiem kuļamies visi kā traki,
Kad naudiņa ienāk, nemaz nav tik švaki.
Ja tikai mums veiktos un atbalstu gūtu,
Tad pacelt šo pilsētu mums nav par grūtu.
Nu ko lai jums novēlam visiem šai dienā,
Lai naudiņa aumaļām ietek Jums makos,
Un atpūta Eifelī nešķiet par smagu!
Lai visiem mums darbiņa pilnas rokas,
Viss šķiras, viss veicas un veselība turas!

Tālāk, kā jau Forumā, pasākumā notika darbība nozaru, muzikālās, dejiskās, labu darbu, vārdu un vēlējumu „tematiskajās darbnīcās”, bija diskusijas un ekspertu viedokļi. Svētku foruma tematika bija veltīta visiem, kas veido šodienas Viļaku.

Lielākajiem ražotājiem, kas atrodas pilsētā:
- SIA „Ķira”, kura ir atvērusi pilsētā veikalus, atjaunojusi vairākas ēkas, labiekārtojusi laukumus un iekopusi augļu dārzu, vadītājs Jaroslavs Kozlovs;
-  SIA „Daiļrade koks” Viļakas ražotne, ko vada Juris Ondrups, šeit ir vairākas darba vietas arī Viļakas pilsētas iedzīvotājiem.
Visiem uzņēmējiem, kuru sniegtos mazumtirdzniecības, ēdināšanas u.c. pakalpojumus varam saņemt. Tie ir:
- Veikals MAKS ar plašu preču sortimentu, īpašnieks Ēvalds Abdulajevs;
- SIA „Pietālava” veikals, īpašnieks Laimonis Šakins;
- „Elvi” firmas veikals;
- SIA „ Latkomerc”, kur piedāvā arī viesnīcas pakalpojumu, īpašniece Ilga Cvetkova;
- kafejnīca „Krabis”, īpašniece Irita Mūrniece;
- SIA „Ozolmājas” būvmateriālu veikals, īpašnieks Viktors Dubovs;
- I.U. „Nebēda” apģērbu un apavu veikals, īpašniece Larisa Kļaviņa;
- Gaļinas Pavlovas dažādu preču veikals;
- Ingas Orlovskas apģērbu, apavu un saimniecības preču veikals,,Ābeles zieds'';
- z/s „Dienvidnieki” veikals „Pie Artūra”, īpašnieks Artūrs Kokorevičs;
- Degvielas uzpildes stacija, īpašnieks Raimonds Slišāns;
- SIA „Litiņa” grāmatnīca, īpašniece Lilita Aleksāne;
- I.U. „Stigma”, kura īpašniece ir veterinārārste Silvija Strupka;
- SIA „Viļakas aptieka” Abrenes ielā 3;
- SIA „Latvijas aptieka” tirdzniecības vieta Balvu ielā 5.
- „Latvijas pasta” Viļakas punkts, mazumtirdzniecības un pasta pakalpojumi, vadītāja Jeļena Akčibaša.
Skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem pilsētā:
- friziere Ilga Pizika,
- friziere Sandra Šakina
- salons LA@LII, īpašnieces Lana un Līna Borovskas.
Veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējiem:
-Uz bijušās poliklīnikas bāzes pilsētā izveidots SIA "Viļakas veselības aprūpes centrs" kur saņemami daudzi pakalpojumi veselības uzlabošanai. To skaitā ir zobārstniecība, par to vislielākos paldies vārdus jāteic Valdai un Venjaminam Buzijaniem! Savās ārstu praksēs šeit strādā arī ģimenes ārstes Ruta Muraškina un Lauma Purviņa;
-Jauna iestāde pilsētā, kaut atrodas 1890. gadā Marienhauzenas muižas pastāvēšanas laikā celtā ēkā, ir Sociālās aprūpes centrs, vadītāja Ilzse Šaicāne.

Aprūpes centra darbinieki veltīja pilsētai šādu sveicienu: „Viļakas septiņi brīnumi: pirmais – akmens pilsdrupas zilā ezera acī, otrais - trīs baznīcas zaļajos pakalnos, trešais – ābeļdārzs muižas vecajā mūrī, ceturtais - stārķu ligzdas pilsētas elpā, piektais- skolas un kultūras centri, sestais – mūsu cilvēku radošais radošais lidojums, septītais – Viļakai 70!”

Viļakā strādājošām Valsts iestādēm:
- Valsts robežsardzes Viļakas pārvalde, priekšnieks pulkvedis Guntars Kamenskis;
- Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Viļakas iecirknis, vadītājs Guntars Korņejevs;
-Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Latgales reģiona brigādes Viļakas postenis, komandieris, inspektors Elmārs Šaicāns.
Pilsētas izglītības iestādēm:
- Pirmskolas izglītības iestāde „Namiņš, kurai 70 gadi būs nākamgad, vadītāja Lilita Šnepere;
- Viļakas Valsts ģimnāzija, kur pirmo gadu kā direktore sākusi strādāt Sarmīte Šaicāne;
- Viļakas pamatskola, direktore Anželika Ločmele;
- Viļakas Mūzikas un mākslas skola, direktors Aldis Prancāns;
- Sporta skola, kura darbojas tikai 5 gadus, direktors Ēvalds Vancāns.

Paldies par priekšnesumiem Viļakas pamatskolas dejotājiem, ģimnāzijas dziedošajiem jauniešiem, sporta deju pārim un mūzikas skolas vijolnieku ansamblim!

Pašvaldības pārziņā esošām iestādēm:
- Viļakas kultūras nams Pils ielā 13, celts uz Marienhauzenas muižas saimniecības ēkas pamatiem, vadītāja Akvilina Jevstigņejeva;
- Izceļojusies pa vairākām vietām un atradusi mājvietu jaunās telpās Tautas ielā 6, savus pakalpojumus sniedz bibliotēka, vadītāja Vija Circāne. Šeit pieejams arī bezmaksas Internetpunkts, vadītājs Vilis Bukšs;
-Viļakas novada muzejs izvietojies vēsturiskā ēkā Balvu ielā 13, vadītāja Rita Gruševa. Šeit, sagaidot pilsētas svētkus, skatāma jauna izstāde „Viļakai -70”;
-Bijušā klostera, vēlāk – kinoteātra, ēkā, tagad Kultūras un radošo industriju centrā, strādā Tūrisma informācijas centrs, ko no šā gada oktobra vada Linda Mieriņa;
-Jauniešu centrs darbojas ēkā Parka ielā 32, kura tiek atjaunota, vadītāja Madara Jeromāne.
-Pilsētas apsaimniekošanas darbus veic SIA „Viļakas namsaimnieks”, vadītājs Ainārs Milaknis,  šī uzņēmuma pārziņā ir arī atjaunotā sabiedriskā pirts.

Katrs no mums rada savu stāstu par Viļaku. Tas ierakstīts Pilsētas Lielajā Laika grāmatā, mūsu dzīve, vārdi, darbi un varbūt arī domas. Lai lappuses ir dzīvesprieka, veiksmes un gaišuma pilnas! Visus pilsētas uzņēmumus un iestādes aicinām uz sadarbību un vēlam veiksmi arī turpmāk!

Foruma diskusiju laikā varējām pārliecināties, cik labi pazīstam savu pilsētu, atbildot uz dažādiem jautājumiem, no kuriem visgrūtākais laikam bija „Kura ir īsākā iela pilsētā?”. Tiem, kas nebija pasākumā, atklāsim: tā ir Līgo iela, tikai 70 metrus gara! Priecājamies, ka skatītāji atrada atbildes uz visiem jautājumiem.

Viļakas kā pilsētas vēsturi var sadalīt divās daļās: 45 gadi aizvadīti padomju laikos, 25 - neatkarīgā Latvijā. Atceroties Atmodas laiku Viļakā, kad notika Latvijas Tautas frontes grupu dibināšana un karoga uzvilkšana Viļakā virs klostera ēkas, pasākuma dalībnieki dziedāja Latvijas valsts himnu, kas tolaik vēl bija drosmes apliecinājums.

Kā pirmais pilsētas vadītājs neatkarīgā Latvijā tika godināts Marjans Locāns un viņa darba turpinātājs Staņislavs Pužulis.

Pirms novadu izveides pilsētu kā pēdējā astoņus gadus vadīja Regīna Brokāne.  Atbilstoši foruma formātam viņa runāja kā eksperte.  Viņas skats uz šodienas pilsētu bija ar bijušās saimnieces vērtējošo aci un domu, kā arī nelielu atskatu laikā pirms novadu izveides. Paldies Brokānes kundzei par klātbūtni!

Foruma izskaņā varēja ielūkoties pilsētas nākotnē, kādu to gribētu redzēt mūsu bērni un jaunieši. Jaunās paaudzes eksperti paredzēja Viļakā ūdens atrakciju parku, Lielu stadionu, Olimpiskās spēles... Kaut nu piepildītos!

Bet Viļaka arī šodien ir interesanta, ar savu raksturu, un visnotaļ piemērota vieta dzīvošanai. Šeit taču ir pazīstama katra iela, koks, upes vai ezera krasta līkums, šeit, savā pilsētā, mēs esam kaut ko atstājuši: ar iestādītu puķi vai ābeli, uzceltu ēku, ar kādu radītu garīgu vērtību. Varbūt tas ir ieraksts dienasgrāmatā, dzejas rindas vai balss baznīcas korī, vai visiem kopīgs svētku prieks. Varbūt tās ir draudzības vai mīlestības jūtas, dzimušas tieši šajā pilsētā, vai vienkārši piederības apzināšanās. Savai pilsētai - mazai, bet mīlētai! Jo pilsēta, tāpat kā cilvēki, kas tajā mīt, var būt gan mīlēta, gan laimīga.

Pasākumā bija lieliska iespēja apskatīt Viļakas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu darbus, par ko liels paldies skolotājām Lanai Ceplītei un Viktorijai Zaharovai. Arī iepazīt tuvāk vienam otru, kā arī redzēt savu pilsētu uz ekrāna fotogrāfijās. Paldies par fotogrāfijām Madarai Mieriņai, Vilim Bukšam, Andrim Zelčam un Vinetai Zeltkalnei!

Paldies simbola Eža darinātājām Andrai un Ivetai Korņejevām!

Ezim, pārstāvot savas iestādes vai uzņēmumus, pašrocīgi ābolus dāvināja: Leonīds Cvetkovs, Mārtiņš Rēdmanis, Jana Kozlova, Larisa Kļaviņa, Ilga Pizika, Valda Buzijana, Tatjana Circene, Alvils Baltiņš, Inga Orlovska, Gatis Pipcāns, Alvils Baltiņš, Anželika Ločmele, Veneranda Medne, Ilona Bukša, Inese Petrova, Vilis Bukšs, Rita Gruševa, Akvilina Jevstigņejeva, Ērika Bratuška, Rutta Jeromāne, pasākuma vadītājas Silvija Kupriša un Ineta Lindenberga, kā arī bijusī pilsētas vadītāja Regīna Brokāne.

Pateicamies visiem, kuri bija klāt pilsētas svētkos, kuri ierakstīja veltījumu rindas pilsētas jubilejas Goda grāmatā! Pateicamies vēsturniecei Leontīnei Maksimovai par ievadvārdiem grāmatā!

Jaroslavam Kozlovam paldies par materiālu atbalstu dzīvās mūzikas stundai svētku ballē!

Lai sagaidām Viļakas nākamo jubileju vēl kuplākā kopībā!

Foruma muzikālo fonu veidoja Viļakas kultūras nama amatiermākslas kolektīvi: sieviešu vokālais ansamblis „Cansone”, bērnu deju kolektīvs "Dēkainīši", deju kopa „Dēka”, mūsdienu deju grupa, bērnu vokālais ansamblis „Pogas”, Līnijdeju grupa un Senioru dāmu deju kopa,,Intriga'', bet savas dzejas rindas pilsētai nolasīja vārda mākslas meistari Vilis Bukšs un Rutta Jeromāne.

Lai pilsētas harmoniskā vide, kur dārzi un zālāji, privātā un daudzstāvu apbūve saderas un savstarpēji sadzīvo, kura tiek regulāri sakopta, ar tīru ezeru, lielisku peldvietu, jauku skvēru, glītu estrādi, un daudz brīvu laukumu pastaigām un atpūtai, mums visiem dod iedvesmu radošumam un darbīgumam!

Viļakas kultūras nama pasākumu organizatore Silvija Kupriša
Foto -A.Zelčs

15.10.2015
Kalendārs
« Septembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Matīss, Modris, Mariss
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...