Viļakas novada domes mājas lapa

Lai vairojas prieks!

Ir atkal rudens! Ir atkal oktobris! Nemanot bija pienākusi Skolotāju diena!

Skolotāju dienas tuvošanās mums, Žīguru pamatskolas skolotājiem,  ir nu jau tradicionāla  IESPĒJA pilnveidot un iepriecināt pašiem sevi, atklāt ko jaunu sev un sevī jeb doties Skolotāju dienas ekskursijā. Šogad mūsu ceļš veda uz Latgales lielpilsētu - Daugavpili, atsvaidzināt atmiņā un iepazīt no jauna tās pedagogiem saistošas vietas Metodiskās dienas ietvaros. Daugavpils mūs 25. septembrī sagaidīja īpaši - šī diena ir gan Daugavpils dižgara Marka Rotko dzimšanas diena, gan Zinātnes festivāla un Zinātnieku nakts noslēguma diena Daugavpils Universitātē, gan vienkārši krāšņa un vēl vasarīgi karsta  rudens diena. Ekskursijas pirmajā daļā atklājām sev un baudījām Daugavpils Marka Rotko Mākslas centra īpašo jubilejas piedāvājumu – izvērstu ekskursiju dažādu laikmetu un dažādu personību radītās mākslas pasaulē, piedaloties četru jaunu laikmetīgās mākslas izstāžu atklāšanā un dāvājot arī savu labāko iespējamo dāvaniņu topošajiem māksliniekiem – zīmēšanas albumus. Turpinājumā iepazinām un radošas idejas smēlām vērienīgi un mūsdienīgi iekārtotajā Daugavpils Mākslas un Dizaina vidusskolā „Saules Skola”. Savukārt zinātnes un arī nostalģisku studiju laika atmiņu noskaņā pēcpusdienu pavadījām Daugavpils Universitātes Zinātnes festivāla ietvaros piedāvātajā ekskursijā un zinātniskajās darbnīcās. Un visbeidzot Daugavpils Teātra vitālā, patiesi dzīvesgudrā un latgaliski temperamentīgā Rūdolfa Blaumaņa „Īsa pamācība mīlēšanā” versija noslēdza mūsu iespaidiem piesātināto ekskursijas Daugavpilī.

Savukārt tik ierastajās skolas telpās 2.oktobrī par skolotāju labo noskaņojumu parūpējās 9.klases skolēni, tāpēc droši var teikt - šogad mēs, Žīguru pamatskolas saime, šo Skolotāju dienu svinējām neierastāk, jo būt kopā ar mums uzaicinājām  pensionētos skolotājus. Arī pedagogiem, kuri jau ir  pelnītā atpūtā,  šie svētki  ir gaidīti un īpaši, tādēļ gribējās viņiem uzjundīt atmiņas un sagādāt kādu mirkli prieka. Mūsu aicinājumam atsaucās skolotājas - Valentīna Bukovska, Tereze Kokoreviča, Leontīne Slišāne, Klaudija Bukovska, Valērija Borise,   Staņislava Manceviča. Par svētku dienas norisi rūpējās 9. klases skolēni. Viņi bija īpaši gatavojušies, jo visas dienas garumā skolotāji varēja atpūsties un gūt pozitīvas emocijas. Svētku rīts  sākās ar foto maratonu pa Žīguriem. Ar 9. klases skolēnu gādību – mēs  - tagadējie un bijušie  skolotāji stājāmies uz starta līnijas, lai dotos foto „medībās”.  Mums bija jāveic  seši dažādas grūtības uzdevumi – jāfotografējas  pie zīmes „Aptieka” ar mugurā uzģērbtiem baltiem halātiem, pie pasta jāiejūtas  pasta baložu „ādā” (pat knābji bija īsti), pie pagasta ēkas veidojām taisnu līniju, sastājoties pēc augumiem un vecumiem. Jautrība sita augstu vilni, kad vajadzēja „apgūt” bērnu rotaļu laukumu un fotografēties, vizinoties  karuselī, šūpojoties, laižoties no slidkalniņa. Kad visi uzdevumi bija izpildīti un  safotografēts lērums bilžu, paši, saules un vēja uzlādēti, jautrības pārņemti, devāmies uz finišu, un, gods kam gads, to sasniedzām visi. Pēc tik spraigām sportiskām aktivitātēm skolas mājīgajā atpūtas telpā baudījām kafiju un gardo skolas pavāres cepto pīrāgu. Svētkiem turpinoties, devāmies uz saposto zāli, kur notika nomināciju pasniegšanas ceremonija. Skolotājas sagaidīja un, padodot roku, pa sarkano paklāju uz savām vietām aizveda 9. klases zēni. Jutāmies īpaši, novērtēti un, protams, priecīgi. Ikvienam skolotājam, no skolēnu redzējuma, atbilstoši viņa būtībai, tika pasniegta pašu bērnu gatavota  balva - taurenis un  krāsains krizantēmu pušķis. Skolēni ar ziedu pušķiem un aplausiem sirsnīgi sveica  arī pensionētās skolotājas.

Šajā rudenīgi drēgnajā dienā mūs patīkami pārsteidza un iepriecināja pagasta pārvaldnieks Oļegs Kesks, ierodoties ar rožu klēpi un cienastu. Pa krāšņai rozei viņš pasniedza katram bijušajam un esošajam skolotājam.

Esam lepni par saviem skolēniem, par viņu izdomu un, galvenais, izrādīto cieņu, vēlmi iepriecināt un prasmi pateikt: “Paldies!” Šī diena noslēdzās ar skaistu Viļakas novada Skolotāju dienas pasākumu, un mums tā paliks atmiņā kā svinīgi, sirsnīgi, aizkustinoši  svētki.

Paldies par skaistajiem svētkiem!

Žīguru pamatskolas direktores vietniece Dzintra Uzkliņģe, angļu valodas skolotāja Inga Vanaga

07.10.2015
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Spodris, Kārlis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...