Viļakas novada domes mājas lapa

Īpašā Skolotāju diena Rekavas vidusskolā

Ir pasākumi, ko katru gadu gaida gan skolēni, gan skolotāji, jo tad notiek kaut kas interesants, īpašs. Šāds pasākums mūsu skolā  ir skolotāju diena. 12.klases skolēniem ir iespēja iejusties skolotāju lomā un pārbaudīt sevi šajā profesijā, savukārt, skolotāji, sagaidot šos svētkus, dodas pieredzes apmaiņas braucienā, lai uzkrātu jaunas emocijas, enerģiju un iedvesmu turpmākajam darbam.

Tiekoties ar skolēniem skolotāju dienai veltītajā svinīgajā līnijā, Elvijs Čeirāns, kas aizvietoja direktoru, teica, ka šī diena katru gadu parāda, kāpēc mēs katrs nākam uz skolu un ko mēs katrs skolā patiesībā darām. Viņš pateicās tiem skolēniem, kas atbalstījuši divpadsmitos un izturējušies ar sapratni. Kopumā darbs skolā noritējis klusi un mierīgi.

Tiekoties ar skolotājiem pie kafijas tases, 12.klase atzina, ka skolotāja profesija nav viegla, taču priecēja tas, ka vairāki skolēni nenoliedza iespēju nākotni saistīt ar darbu skolā. “ Jaunie kolēģi” atklāja skolotājiem dažus asprātīgus noslēpumus, kā nomierināt nedisciplinētus skolēnus. Noslēgumā katrs skolotājs saņēma jauku dāvaniņu - apsveikumu un keksiņu, kā arī novēlējumu atrast laiku palutināt sevi.

Skolotāji bērniem pastāstīja par savu braucienu. Ja tam būtu jāizvēlas nosaukums, droši vien vislabāk iederētos “ Latvietis var!”, jo visi apskates objekti apliecināja latviešu varēšanu. Vispirms paciemojāmies Līgatnes vienkoču parkā. Vienkoču parks ir pastaigu un atpūtas parks pie Līgatnes upes, kurā izveidotas takas ar daudziem tematiskiem apskates un izziņas objektiem. Šeit var apskatīt Latvijā pirmo smilšu maisu māju, iepazīties ar tās celtniecības procesu un rast iedvesmu zaļā dzīvesveida piekopšanai.  Kokamatniecības muzejā un parka teritorijā var iepazīties ar vienkoču un citu koka izstrādājumu izgatavošanas niansēm no akmens laikmeta līdz mūsdienām. Parka ierīkotājs Rihards Vidzickis pastāstīja, kā  radusies ideja par šo vietu un kā tā realizēta.

Interesants ekskursijas pieturas punkts bija Rāmkalnu sukāžu ražotne , kas atvērta pavisam nesen. Sukādes ir 100% dabīgs un ar vitamīniem bagāts produkts. Tas ir veselīgs saldumu aizvietotājs, ko ražojam no Latvijā audzētām ogām, augļiem un dārzeņiem, kas, pateicoties unikālai apstrādes tehnoloģijai, saglabā tajās dabas spēku un bioloģiski aktīvās vielas. Ražotnē tikām iepazīstināti ar veselīgās produkcijas tapšanas procesu un degustējām sausos augļus un pastilas.

Trešais apskates objekts bija keramikas darbnīca “ Raunas ceplis” , kurā bija iespēja iepazīt keramikas trauku un priekšmetu izgatavošanas procesu no māla iegūšanas līdz gataviem izstrādājumiem. Uzņēmuma īpašniekiem Edmundam un Agitai Ciņiem prasmīgi saimniekojot, populāra kļuvusi ne tikai “ Raunas cepļa” produkcija, bet arī pati vecā cepļa ēka, kas pārtapusi par nelielu estrādi un tiek piedāvāta kā pasākumu vieta.

Paldies skolotājai Ilzei Maksimovai par pārdomāto un prasmīgi saplānoto ekskursiju.

Paldies skolas pavārītēm par jauko pārsteigumu – torti grāmatas formā un skaistajiem ziediem!

Ceram, ka Skolotāju  dienā piedzīvotās pozitīvās emocijas, sastapto personību starojums un skolēnu dāvātie ziedi bagātinās un iedvesmos skolotājus turpmākajam darba cēlienam.

Rekavas vidusskolas direktora vietniece audzināšanas darbā Aina Keiša

 

 

 

 

09.10.2015
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alnis, Andulis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...