Viļakas novada domes mājas lapa

Septembris Medņevas pirmsskolas izglītības iestādē „Pasaciņa”

Septembris - pirmais rudens mēnesis, laiks, kad vasara pamazām pārvēršas rudenī. Laiks, kad koku lapas iekrāsojas dzeltenīgos, oranžīgos, sarkanīgos, brūnīgos un citādos toņos. Šo laiku  saucam par "zelta rudeni".
Medņevas PII „Pasaciņa” septembris bija atkalredzēšanās un atkal satikšanās mēnesis, laiks, kad visi kopā vēl baudījām rudenīgo saules  siltumu un kopā priecājāmies par krāsaino rudeni.

Par darbu 6-gadīgo sagatavošanas grupā stāstīja skolotāja Biruta Konovalova-  ““Lāčuku” grupiņas bērni septembrī ļoti daudz baudīja silto laiku – daudz laika pavadīja spēlējoties, rotaļājoties, mācoties jaunas rotaļas.

Grupiņā bērni darbojās nedēļas tēmu ietvaros. Vispirms jau iepazina Iestādi,  Iestādes apkārtni, uzzināja, kur var nokļūt dodoties pa vienu vai otru ceļu. Taču, lai staigātu pa ceļiem ir jāievēro ceļu satiksmes noteikumi, tāpēc tie tika izzināti un atkārtoti. Vispirms jau grupiņā uz ceļa maketa, uz kura bērnus sagaidīja satiksmes regulētāji - Zebriņa un Luksoforiņš. Zebriņa pat aicināja bērnus laukā uz ceļa apciemot “Gājēju pāreju”.

Bērni apguva arī citus drošības noteikumus gan grupiņā, gan transporta līdzekļos, gan ūdenstilpņu tuvumā u.c.
Daudz bērni strādāja vingrinot roku rakstīšanai, gan lasīšanas mākas uzlabošanai. Neizpalika arī radošie darbi: tapa gan brīnumaini koki ar pirkstiņlapiņām, gan Ceļu rūķītim cepure ar varenu pušķi u.c.

Grupiņā bija arī jautrie brīži, kad svinējām Kristiānai un Evelīnai dzimšanas dienas.”

Septembri noslēdza ar interesantu ekskursiju uz Ates dzirnavām.

Par aktivitātēm 3-5 gadus vecu bērnu grupā stāstīja skolotāja Gunta Briediņa - “Rūķīšu” grupiņā,  kā parasti, katru gadu, septembris sākas ar Zinību dienu. 1.septembris tie ir svētki gan bērniem, gan skolotājām. Prieks par atkalredzēšanos, prieks par jaunu satikšanos.

Pirmajā nedēļā bērni iepazina viens otru, mācījās kā kuru sauc. Iepazina  grupas noteikumus. Visu nedēļu grupiņā ciemojās Vinnijs Pūks ar saviem draugiem. Viņi gan vēroja bērnus, gan darbojās un rotaļājās  kopā. Nedēļas galvenais uzdevums bija iepazīties un sadraudzēties visiem ar visiem.

Iepazinuši grupas bērnus, grupas un Iestādes telpas un laukumu, devāmies iepazīt tuvāko apkārtni. Izzinājām kādi koki aug mūsu iestādes tuvumā. Lielu bērnu interesi radīja lielais, senais ozols. Katram bērnam gribējās to apmērīt ar savām rociņām, taču tās izrādījās par īsām.

Par interesantu piedzīvojumu izvērtās pastaiga uz upi. Izbrīnu bērnos radīja tas, ka vienā pusē tiltam ūdens plūst lēnām, rāmi, bet otrā pusē tas burbuļo un čalo. Te bērni mācījās izdarīt secinājumus, kāpēc tā. Iepazīstot tuvāko apkārtni uzzinājām, kādas iestādes atrodas mūsu pagasta centrā, kas tur strādā un ko dara. Protams,   neizpaliek darbs grupā. Tomēr priekšroka tiek dota pastaigām, vērojumiem, pētījumiem un kustību aktivitātēm dabā. Grupā visu redzēto vēlreiz pārrunājām, zīmējam, līmējam un veidojam.

Ārpusnodarbību laikā bērni izspēlēja  dažādas lomu rotaļas, kuras tika nedaudz pietuvinātas nedēļas tēmai. Vislielāko aizrautību radīja tēmas “Esi drošs” spēles, rotaļas un situāciju izspēlēšana. Septembra pēdējā nedēļā notika tematiskā pēcpusdiena “Esi drošs”, kur inspektors Runcis bērniem bija sagatavojis dažādus jautājumus, spēles un uzdevumus.

3 – 5 gadu vecumā bērniem galvenais ir bagātināt valodu, attīstīt runu, vingrināt pirkstiņus, ko mēs intensīvi katru dienu arī darām, gan nodarbībās, gan ārpus tām.”

Arī paši mazākie  iestādes bērni septembrī aktīvi darbojās. Par darbu šajā grupā stāstīja skolotāja Līga Kokoreviča -     “ar rīta sveicieniem, dziesmām, rudenīgiem dzejoļiem un pasakām, kurās neizpaliek zaķi, eži, lapsas un citi meža zvēri, „Ežuku”  grupas bērni pamazām iejutās iestādē. Lai gan  vēl nepavisam negribas šķirties no māmiņas un tēta, taču grupiņā gaida mantas, jautras rotaļas un interesantas pastaigas.”

Priecājoties par rudeni un sagaidot pirmās salnas,  Medņevas PII „Pasaciņa”  bērni aizvadīja septembra mēnesi.

Informāciju apkopoja un sagatavoja
Medņevas PII „Pasaciņa” vadītāja
Ilze Brokāne

06.10.2015
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Agne, Agnese, Agnija
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...