Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Latvijas Jauniešu dienas Aizkrauklē

Jau pagājis kāds laiciņš, kad Latvijas kristīgajās Jauniešu dienās Aizkrauklē no 18. līdz 20.septembrim, piedalījāmies arī mēs - Šķilbēnu un Baltinavas Romas katoļu draudzes bērni un jaunieši.  Piepildītās dienas mūs tā saviļņoja, ka ik brīvu brīdi aizdomājāmies par piedzīvoto Aizkrauklē. Paldies Dievam, ka deva motivāciju Latvijā šādas dienas rīkot! Paldies pāvestam Franciskam, kurš aicina katoļu draudzes gatavoties Pasaules Jauniešu dienām, kuras notiks Krakovā, Polijā, no 2016.gada 25. – 31. jūlijām, kad vairāki miljoni jauniešu no visiem pasaules kontinentiem tiksies kopīgos ticības svētkos, kā arī kopā ar pāvestu Francisku vienosies kopīgā lūgšanā.  Paldies mūsu draudzes prāvestam Staņislavam Prikulim, kurš pieteica mūsu draudzes dalību šajā pasākumā un aicināja jauniešus izmantot iespēju, lai piedalītos  pasākumā, tiktos un iepazītos ar jauniešiem no citām draudzēm, lai kopā slavētu un pateiktos Dievam.

Aizkrauklē tikās vairāki simti jauniešu. No Šķilbēnu un Baltinavas draudzēm piedalījās 30 dalībnieki. Visiem dalībniekiem bija iespēja piedalīties dažādās lekcijās un darba grupās, kuras vadīja ne tikai brīvprātīgie no Latvijas, bet arī no citām valstīm, piemēram, Andy Chambers no  Somijas, Benas Ulevičius no Lietuvas. Bija iespēja slavēt Dievu kopā ar Latvijas mūziķiem. Visi dalībnieki mācījās jauniešu  dienu deju, kura tika filmēta un ievietota adresē www.youtube.com. Sestdien bija grandioza iespēja gandrīz par brīvu apmeklēt koncertus, jo dalības maksā bija iekļauti arī koncerti, tiem, kuri laicīgi reģistrējās Jauniešu dienām maksāja dalības maksu Eur 15,00, vēlāk Eur 20,00 vai Eur 25,00.  Pirmais koncerts bija Latvijas mūziķu grupas „Dabasu Durovys” koncerts, otrais bija Rīgas Gospeļkora koncerts, trešais bija Maikla Patrika Kellija koncerts, par ko bija sajūsmināta visa zāle. Kopā ar M.P. Kelliju bija iespēja piedalīties Adorācijā.  Gan mani, gan lielāko daļu dalībnieku visvairāk uzrunāja Benas Ulevičius lekcija „Sirdsplāns: atrast sevi pasaulē”, jo viņš lekciju vadīja tik interesanti, ka negribējās pat novērsties. Vēl visus ļoti uzrunāja visi koncerti.

Šķilbēnu Romas katoļu baznīcas jauniešu kora vadītāja Karīna Romanova secina, ka viss esot bijis ļoti labi, tikai esot bijis ļoti saspringts grafiks un bija nepieciešams laiks, lai aizietu no vienas norises vietas uz otru. “Man patika slavēšana. Bērniem ļoti patika vingrošana rīta rosmē. Man arī patika koncerti. Ļoti aizkustināja pirmais vakars baznīcā, kad visi sēdēja uz paklājiņiem, tik skaisti bija noformēta telpa ar svecītēm, no krāsainām burciņām bija veidotas sirsniņas. Ļoti patika, ka bija liela izvēle dažādām nodarbībām, kurās varēja piedalīties. Redzējām arī futbola spēli, kur priesteri spēlēja pret semināristiem un jauniešiem. Līdzi jutām priesteru komandai, kurā spēlēja mūsu prāvests Staņislavs Prikulis. Pēdējā dienā tikām sadalīti grupiņās, kuras vadīja kristīgās māsas, priesteri un jaunieši. Grupiņās izrunājām, kas patika un kas nepatika Jauniešu dienās. Mūsu grupiņu vadīja kristīgie skauti Harijs Ločmelis un Raivis Supe un kristīgo gaidu vadītāja Latgalē Anna Marija Prikule. Bija interesenti uzzināt vairāk par skautu un gaidu organizācijām. Visvairāk mani uzrunāja Sv.Mises, jo tās saviļņojošās sajūtas ir grūti aprakstīt. Noslēguma Sv. Misē piedalījās arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs, bīskapi, daudzi priesteri un jaunieši. Baznīcā bija tik mierīgi un sirsnīgi. Tika dziedātās tik skaistas dziesmas! Pārsteidza arī skaistais un unikāli ierīkotais Aizkraukles Romas katoļu baznīcas dārzs. Nedaudz traucēja, ka bija daži vieslektori, tāpēc nodrošināja tulkojumu, un informāciju saņēmām tā kā pastarpināti,” atmiņās par piedzīvoto Aizkrauklē dalījās K.Romanova.

“Man patika Jauniešu dienas. Visvairāk uzrunāja Adorācija pēc Maikla Patrika Kellija koncerta. Vēl ļoti patika dejot darba grupā pie māsas Diānas. Esmu ļoti apmierināta, ka piedalījos pasākumā. Arī nākotnē brauktu uz šādiem pasākumiem, jo viss bija labi noorganizēts, labi pabaroja un varēja izgulēties,” iespaidus pastāstīja jauniete Gunita Circene.

Ļoti daudz varēja dzirdēt labās atsauksmes par Aizkraukles pilsētu un īpaši par Romas katoļu baznīcu, kas ir veidota modernajā stilā. Vairāki jauniešu jau kaļ plānus, ar ko doties uz Jauniešu dienām Krakovā, jo tur solās būt interesanti, tāpat kā Aizkrauklē.

Teksts: Šķilbēnu Romas katoļu draudzes jauniete un pasākuma dalībniece Sabīne Koniševa un viedokļus uzklausīja Vineta Zeltkalne
Foto: personīgais arhīvs

02.10.2015
Kalendārs
« Decembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...