Viļakas novada domes mājas lapa

Rekavas vidusskolēni piedalās Zinātnieku naktī Rēzeknē

25.septembrī Rēzeknes Augstskola (RA) aicināja visus interesentus uz ikgadējo zinātnes iepazīšanas pasākumu „Zinātnieku nakts”, kas šogad augstskolā notika jau astoto reizi un piedāvāja daudzveidīgas aktivitātes par tēmu „Gaisma.”

Arī mēs, Rekavas vidusskolas 9,. 10,. 11. Klases skolēni devāmies apmeklēt šo pasākumu.  Darbnīcu, eksperimentu klāsts bija apjomīgs, tāpēc grūti bija izvēlēties, kurp doties. Lielākajai  daļa no mums sirdij tuvāka šķita Diožu burvība. Šeit mēs apguvām pirmās prasmes par diožu uzbūvi un darbības principiem. Mēs darbojāmies laboratorijā kā arī izgatavojām paši savas diodes. Par diožu burvību mūs iepazīstināja Andris Martinovs.

Bija iespēja piedalīties „Garšu darbnīcā.” Neredzēt nenozīmē neredzēt, bet redzēt citādi. Jauna pasaules, kura dod iespēju izpausties sajūtām, iztēlei, garšai, smaržai. Iespēja atklāt ko jaunu sevī, saprast tumsu un gaismu, sajust nesajusto. Šeit mums bija iespēja pabūt tumsas restorānā. Tumsā, pilnīgi neko neredzot bija jāsajūt un jāuzmin ēdiens ar taustes, ožas palīdzību. Nodarbību vadīja Inese Silicka.

Pulksten 20:30 sākās „ Nakts orientēšanās” šī arī bija viena no interesantākajām aktivitātēm, kurā piedalījās arī mūsu skolas meitenes. Dalībniekiem vajadzēja orientēties RA pagalmā. Vajadzēja atbildēt uz diezgan viegliem un netik viegliem jautājumiem. Šoreiz uzvaras laurus 10. – 12. Klašu grupā plūca mūsu pašu meitenes, ar komandas nosaukumu „ Konfektes” . Meitenes saņēma arī dažādas noderīgas balvas.

Ļoti interesanta bija sejas apgleznošanas darbnīca un lukturīšu izgatavošanas darbnīca. Aizraujošas bija arī jaunāko tehnoloģiju darbnīcas, kur varēja vērot un piedalīties robotu kustībās,  3D printera darbībā un  ķīmijas labaratorijās veikt eksperimentus.

Kopā arī veidojām gaismas un mūzikas performanci. Vakara noslēgumā varēja vērot krāšņu un aizraujošu lāzeršovu. Šis vakars bija aizraujošiem piedzīvojumiem pilns. Arī nākamgad mēs noteikti apmeklēsim zinātnieku nakti.

Teksts Elvita Krakope


30.09.2015
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Agne, Agnese, Agnija
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...