Viļakas novada domes mājas lapa

Pirmsskolnieki dodas rudens ekskursijā

Kas gan var būt jaukāks, ja saulainā, siltā rudens dienā var doties ekskursijā. Viļakas, Žīguru un Medņevas pirmsskolas izglītības  iestāžu sagatavošanas grupu bērni kopā ar skolotājām un skolotāju palīgiem devās ekskursijā uz Ates muzeju. Jau pats brauciens ar autobusu bija vesels piedzīvojums: pa logu vērojām jau rudenīgi krāšņos dabas skatus, mājdzīvniekus, kā arī izdevās ieraudzīt rudasti lapsu pastaigājamies pa nopļauto labības lauku.

Ierodoties muzejā, mūs sagaidīja liela Bite. Viņa mums pastāstīja par čaklo bitīšu dzīvi un darbu. Bija iespēja redzēt bišu māju no iekšpuses, paturēt rokās smaržīgos šūnu rāmīšus un vaska plāksnītes. Redzējām arī visvecāko bišu māju – koka dobumā. Lai tiktu pie medus un to sapildītu traukos nepieciešama medus sviede, kurai griežoties, no šūnām medus arī tek laukā.

Bite, mūsu gide, ne tikai pati mums daudz ko stāstīja, bet arī uzdeva jautājumus bērniem. Izrādījās, ka mūsu bērni ir zinoši un droši. Dažas atbildes pat pārsteidza jautājumu uzdevēju.

Un kur nu vēl daudzās rotaļas, kuras organizēja Bite! Gan “Kas dārzā”, gan “Lāči un bites” un citas, kas veicināja izkustēšanos un jautrību.

Noslēgumā, protams, cienāšanās ar medusmaizēm un medaļu saņemšana par to, ka esam bitīšu labākie draugi. Atsveicinājāmies un devāmies atpakaļceļā, kurš arī nelikās nogurdinošs, jo kad radās iespēja vēl izskraidīties Balvu parkā, nebija sēdētāju uz soliņiem.

Laimīgi nokļuvām savās iestādēs, paēdām nedaudz iekavētās pusdienas un visi bija priecīgi par to, ka šodien nebūs jāguļ pusdienas.

Paldies Medņevas PII „Pasaciņa ”vadītājai I. Brokānei par noorganizēto ekskursiju.  Paldies šoferim Mārtiņam  par jauko braucienu.

Visi bērni bija sajūsmā par redzēto un dzirdēto, teicās, ka grib  braukt vēl.

Medņevas PII „Pasaciņa” pirmsskolas skolotāja B.Konovalova

29.09.2015
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alnis, Andulis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...