Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Svētceļojums Šķilbēni – Baltinava – Aglona

Šogad jau 13 gadu Šķilbēnu Romas katoļu draudzes jaunieši, bērni un pieaugušie devās svētceļojumā uz Aglonu. Pirmo reizi svētceļojumā devāmies kopā ar Baltinavas Romas katoļu draudzes cilvēkiem, kā arī mūsu grupai pievienojas balvenieši un Rīgas Svētās Trīsvienības draudzes dalībnieki. Pirmo reizi mūsu grupa bija tik liela – kopā bijām 55 svētceļnieki. Esam pateicīgi Dievam, ka šogad kopā gāja abas draudzes, kur par priesteri ir nozīmēts kalpot Staņislavs Prikulis. Tā kā mūsu priesterim bija daudz darba draudzēs, tad bijām ļoti priecīgi, ka priesteris Fēlikss Šnevels uzņēmās garīgo vadību ne tikai kā ierasts par Šķilbēnu draudzi, bet arī par svētceļniekiem no Baltinavas, Balviem, Rīgas un citām vietām Latvijā.

No 2015.gada 6. līdz 12.augustam kopā nogājām 153 km, bija plānots noiet 148 km, bet dienā, kad bija jānoiet visvairāk kilometri – 30 km, aizmaldījāmies nedaudz un nogājām papildus kilometrus. Šoreiz gājām caur Kārsavu, Sarkaņiem, Ratniekiem, Zosnu un Pušu. Šis gads bija savādāks kā iepriekšējie, jo visas dienas spīdēja saule un lietusmēteļus mums vajadzēja tikai uz pāris minūtēm, kad domājām, ka līs, bet tikai nedaudz uzsmidzināja. Spīdot karstai saulei, ir grūtāk iet nekā pa lietu, bet mēs visi cīnījāmies un nogājām. Vecākie un jaunākie dalībnieki arī ļoti braši turējās. Mūsu jaunākajam dalībniekam bija 10 gadi, bet vecākajam dalībniekam, kurš mums pievienojās tikai pie Aglonas, bija 89 gadi.

Pirms svētceļojuma visi ļoti uztraucāmies par to, kā būs iet ar tik lielu grupu, bet visi bija ļoti draudzīgi, atsaucīgi un jauki, mums pat sāka likties, ka lielā grupā iet ir vēl labāk kā mazā. Katrs no mums svētceļojumā gāja savā nodomā, cits kā pateicībā Dievam par dotajām žēlastībām, cits lūdzot svētību ģimenei, cits vēl kādā īpašā nodomā. Ejot mēs daudz dziedājām, divas no visām dziesmām kļuva vispopulārākās, jo tās ļoti patika jauniešiem un viņi šīs dziesmas dziedāja ļoti skaļi un aktīvi sitot līdzi plaukstas  kā nevienā citā dziesmā. Šīs dziesmas bija: „Katru soli speru Tevī ” un  „Lai visi mūsu Kungam dziedam”.

Šogad mēs Aglonā iegājām līdz ar tumsu, tāpēc bijām noguruši, bet tā sajūta, kad ieraudzījām Aglonas zīmi un iegājām baznīcā bija neaprakstāma. Aglonā mēs bijām no 12. līdz 15.augustam. Sākumā likās, ka tas ir ļoti ilgi, domājām, ka nezināsim ko darīt tik ilgu laiku Aglonā, bet vēlāk negribējās braukt projām, jo laiks bija aizpildīts ar dažādām lietām: adorācijas, Mises un vēl daudzas citas aktivitāts. Katru gadu jauniešu skaits svētceļojumā palielinās, jo aizejot vienu reizi gribās vēl un vēl, tad pievienojas draugi un pulciņš kļūst kuplāks. Mani un citus jauniešus svētceļojumā piesaista nepiespiestība, lūgšanas caur dziesmām, kopā būšana, interesantas sarunas par Dievu un vēl arī citas lietas.

Mūsu grupā bija četras Eiropas kristīgās gaidas un divi skauti (no gaidu un skautu organizācijām). Aglonā kalpojām kā kārtības sargi bazilikā un tās apkārtnē. Vairāki cilvēki no mūsu grupas arī pieteicās kārtības sargos, lai kontrolētu un uzmanītu visu, kas notiek apkārt. Šos pienākumus veikt bija diezgan viegli, jo cilvēki bija atsaucīgi un klausīja norādījumus. Bija arī tādi, kuri gaidas uzskatīja par policistēm, jo gaidu forma ir līdzīga policista formai.

Skaista tradīcija ir izveidojusies Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkos Aglonā, kad 15.augustā svētku galvenās Sv. Mises laikā notiek procesija, kurā piedalās Latgales novada pašvaldības. Bija liels prieks šajā karogu rindā redzēt mūsu – Viļakas novada karogu.
Paldies Dievam par aicinājumu doties svētceļojumā, paldies priesterim Fēliksam Šneveļam par garīgo atbalstu, paldies Rudītei un Annai Laganovskām par svētceļojuma organizēšanu!
Uz tikšanos svētceļojumā nākamgad!

Teksts: svētceļojuma dalībniece Sabīne Koniševa
Foto: pr. Felikss Šnevels un personīgais arhīvs

28.08.2015
Kalendārs
« Decembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...