Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Viļakas novada svētki 2015

No 31. jūlija līdz 2. augustam norisinājās Viļakas  novada svētki. Pirmoreiz par svētku norises vietu tika izvēlēts  viens no pagastiem, tādējādi svētku rīkošana  tika uzticēta  mežu ieskautajam Žīguru pagastam. Novada svētku ideja bija: Mežs- mūsu dzīvības avots. Žīguri pazīstami, kā -  ogu un sēņu paradīzes nostūris, mežu rūpniecības un hokejistu ciems. Šeit Jūs sagaidīs ar sirsnību un viesmīlību, cienās ar priežu pumpuru ievārījumu un parādīs mežrūpniecības aizkulises.

Jau 31. jūlija pēcpusdienā Žīguru ielas un namus satricināja motoklubu „Spieķi vējā” un „Motokruīzs” motociklu dārdoņa. Matiem plīvojot, tika izvizināti visi, kam pietika drosmes sēdēt uz tik vīrišķīgiem braucamrīkiem. Bet Viļakas Kultūras namā pulcējās skatītāji, kas vēlējas redzēt enerģisko un krāšņo svētku viesu koncertu. Baltkrievijas un Krievijas kolektīvi pārsteidza ar skanīgajām balsīm, kas harmoniski savijās ar maigo instrumentu skanējumu. Vakara gaitā Kultūras nama vokālais ansamblis „Cansone” un viesi apguva latviešu tautas dejas un izdziedāja melodijas latviešu, krievu un baltkrievu mēlē.

Savukārt,  atraktīvākie novada sportisko aktivitāšu cienītāji un viņu atbalstītāji pavadīja  neaizmirstamu vakaru Žīguru pludmalē. Šeit norisinājās nakts volejbola turnīrs, kurā piedalījās dažādu vecuma grupu dalībnieki. Pēc spēlēm izdejot pa dienu sakrātās emocijas varēja jautrā ballītē, bet pusnaktī virs lustētāju galvām naksnīgajās debesīs uzziedēja uguns ziedi.

Pirmā augusta dienas programma bija piesātināta ar aktivitātēm dažādām gaumēm. Radošās darbnīcas bērniem: te katram bija iespēja apgleznot seju un uz brīdi pārvērsties par kādu no meža iemītniekiem. Pasaku mežā varēja cienāties ar fejas sagatavotajiem gardumiem, izstaigāt veselības taku un veidot lietas no meža veltēm.

Neviltots prieks un sajūsma bija visu klātesošo sejās, kad Viļakas valsts robežsargi vizināja ar kvadracikliem, bet viņu četrkājainie palīgi- suņi demonstrēja savu veiklību un paklausību. Svētku viesiem par pārsteigumu Žīguros negaidīti nolaidās Valsts robežsardzes helikopters, kuru robežsargi laipni izrādīja un atbildēja uz visiem skatītājus interesējošajiem jautājumiem.

Dažādas izstādes par novada un ciemata tematiku bija apskatāmas Žīguros pagasta iestādēs. Pie sevis ciemos gaidīja un aktivitātēs iesaistīja „Žīguru MRS” un hokeja klubs. Kultūras namā bija apskatāma novada amatnieku un mājražotāju darbu izstāde, bet folkloras cienītāji vienojās dziesmās ar novada folkloras kopām un etnogrāfiskajiem ansambļiem.

Ar svētku dalībnieku un viesu gājienu no Žīguru ciemata centra iesākās koncerts “Kas kaitēja nedzīvot diža meža maliņā”. Koncertā tika apspēlēts mežs visos gadalaikos caur modernajām dejām, tautu  dejām, līnijdejām un eksotisko deju dejotājam ar plandošiem tauriņu spārniem. Izdziedātas skaistākās dziesmas par mežu kora un vokālo ansambļu izpildījumā. Koncerta noslēgumā skanēja bijušās žīgurietes Elīzas Kopmanes dziedātā dziesma par dzimto vietu.  Nakts tumsā debesis virs Žīguriem vēlreiz izgreznoja salūts, krāsaini  puķu raksti uzvijās un saplauka virs skatītāju galvām.

2. augustā Viļakas novada  svētki  noslēdzās ar iedvesmojošu un pacilājošu ērģeļmūzikas koncertu Viļakas Vissvētākās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcā. Muzicēja Riga Organium Duo ērģelnieces Ilona Birģele un Diāna Jaunzeme.

Paldies visiem svētku veidotājiem, dalībniekiem un viesiem par kopā būšanas prieku! Pateicamies visām Žīguru pagasta iestādēm par ieguldīto darbu, laiku un enerģiju.

Īpašs paldies – svētku atbalstītājiem un sponsoriem: MK „Spieķi vējā” un „Motokruīss”, Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldei, SIA „Arčers” un uzņēmējam  Raimondam Slišānam!

Paldies par atbalstu pasākuma rīkošanā Viļakas novada domes priekšsēdētājam Sergejam Maksimovam, priekšēdētāja vietniekam Leonīdam Cvetkovam, izpilddirektorei Zigrīdai Vancānei un Žīguru pagasta pārvaldes vadītājam Oļegam Keskam un sporta organizatorei Gintai Locānei!

Lai mums visiem jauka vasara, patīkama atpūta un uz tikšanos nākamajos svētkos!

Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes

Kultūras metodiķe, Inese Lāce

05.08.2015
Kalendārs
« Septembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Liesma, Elita, Alita
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...