Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Volejbola turnīrā uzvar Šķilbēnu draudzes komanda

Piektajā starpdraudžu volejbola turnīrā meitenēm, kas 21.jūlijā notika Feimaņos (Rēzeknes novadā) uzvarēja Šķilbēnu Romas katoļu draudzes komanda. Šķilbēnieši volejbola turnīram gatavojās nopietni, meklēja draudzes jauniešus, kuri spēlē volejbolu, sameklēja arī vienādus krekliņus komandai, trenējās un lūdza Dievam komandas garu un spēku uzvarām turnīrā.

Starpdraudžu volejbola turnīrs sākās ar Sv. Misi  Feimaņu Sv. Jāņa Kristītāja baznīcā. Tukuma Romas katoļu draudzes prāvests Ingmārs Zvirgzdiņš sprediķī teica: „Iedomāsimies tādu situāciju Pasaules čempionāts hokejā, ir tūkstošiem skatītāju ledus hallē un miljoniem skatītāju pie TV ekrāniem, daudzas kameras vērstas uz spēles sākumu, noskan svilpe, bet izrādās tiesnesim nav ripas. Spēle netiek uzsākta, jo nav mazas melnas, gumijas ripas. Kā būtu šodien, ja mēs, uzsākot spēli, atklātu, ka laukumā nav bumbas? Atcerēsimies Sv. Pāvila vārdus no vēstules Korintiešiem, ja es spētu kalnus pārcelt, ja visas pasaules zināšanas būtu manī, ja spētu runāt visās valodās, bet manī nebūtu mīlestības, es nebūtu nekas. Sv. Pāvils nesaka, ja manī nav mīlestības,  tad es esmu mazvērtīgāks par pārējiem, bet saka, ka es nebūtu nekas. Hokeja spēle nenotiks, ja nebūs ripas. Volejbola mačs nenotiks, ja nebūs bumbas.  Bet mums spēle var nenotikt arī tad, ja mums būs bumba. Mēs fiziski spēlējam, bet mūsos nav mīlestības, nav līdzjūtības pret citas komandas zaudējumu,  tāpēc volejbola turnīru sākam ar Sv. Misi, lai pieliktu spēlei klāt mīlestību. Visā pasaulē jaunieši spēlē futbolu, volejbolu, basketbolu un citus sporta veidus. Mēs esam sapulcējušies, lai mūsu ikdienā iedegtu mīlestības dzirksti. Visam, ko mēs darām, pieliekam klāt mīlestību. Lai volejbola mačs būtu mīlestības, sadraudzības brīdis starp draudzēm”.   Priesteris Ingmārs Zvirgzdiņš piebilda, ka, lai gan ir no Jelgavas diecēzes, šoreiz ir kopā ar Aglonas draudzes komandu. Šajā turnīrā cer smelties pieredzi un plānot nākamgad ierasties ar Tukuma komandu, lai pasākums kļūtu arī par starpdiecēžu turnīru.

Šogad volejbola turnīru rīkoja Aglonas Romas katoļu draudze, kuras komanda uzvarēja pagājšgad. Par pasākuma norises vietu izvēlējās Feimaņus, jo viņiem bija labāki un piemērotāki laukumi, kur spēlēt pludmales volejbolu. Volejbola mačus uz laukuma spēlēja 5 spēlētāji  - 4  jaunietes un priesteris vai seminārists. Komandām varēja būt nenoteikts skaits rezervistu. Tām komandām, kurām nevarēja ierasties priesteris, bija iespējams piesaistīt vienu puisi, kurš palīdzēja spēlēt. Šķilbēnu Romas katoļu draudzes Zelta komandā spēlēja Sabīne Koniševa, Gunita Circene, Līga Spridzāne, Līga Circene, Endija Ločmele, Elīna Bukša un Egils Keišs.

Mūsdienās priesterim ir jāprot ne tikai celebrēt Sv. Mises un veikt citus priestera pienākumus, bet jākļūst arī par sportistiem, dziedātājiem, māksliniekiem, pavāriem un jāapgūst dažādas neparastas prasmes, lai atrastu kopēju valodu ar moderno jaunatni, lai iesaistītu jauniešus draudzes dzīvē. Feimaņos tas veiksmīgi izdevās Feimaņu draudzes prāvestam Imantam Petrovskim, Tukuma draudzes prāvestam Ingmāram Zvirgzdiņam, Ludzas prāvestam Jānim Kolnam, Krāslavas draudzes vikāram Rodionam Doļam un semināristam Mārtiņam Kārklim.

Šķilbēnu Romas katoļu draudzes komanda komplimentus saņēma jau iesildoties, daudzi bilda: „Jūs tik labi spēlējāt. Cik ilgi esiet trenējušies? Laikam esiet profesionāla komanda? Jums ir līdzi savs korespondents, kurš nekavējoties gatavo rakstus par Jūsu uzvarām? Cik bieži Jūs uzvariet? Vai spēlējiet Latvijas čempionātā?” Šķilbēnietes ieguva arī jaunus titulus, Sabīni Koniševu iesauca par treneri, Gunitu Circeni un Līgu Circeni par čempionēm. Daudzi nobijās arī no komandas vienādajiem tērpiem ar Viļakas novada uzrakstu. Liels prieks, ka turnīrā pārstāvētās komandas no Aglonas, Izvaltas, Krāslavas, Ludzas un Feimaņiem uzzināja, kur atrodas Šķilbēni un ka tāda draudze ir Rēzeknes un Aglonas diecēzē.

Šķilbēnu komanda ne tikai labi izskatījās, bet arī labi spēlēja. Grupas turnīrā zaudēja tikai mājinieku Feimaņu komandai un visas pārējās komandas uzvarēja. Par pirmo vietu cīnījās ar Aglonas komandu, kura uzvarēja pirmo setu, bet tai pietrūka spēka, lai uzvarētu otrajā un trešajā setā, kur pārāka bija Šķilbēnu draudzes komanda.  Trešo vietu izcīnīja Ludzas komanda uzvarot Feimaņu komandu.

Komandas kapteine Sabīne Koniševa priecīgi teica: „Paldies visiem Šķilbēnu draudzes jauniešiem, kuri atsaucās aicinājumam spēlēt volejbola turnīrā. Prieks par uzvaru ir ne tikai man, bet arī visai komandai un draudzes prāvestam Staņislavam Prikulim. Ar nepacietību gaidām nākošo gadu, kad mēs organizēsim Rekovā šo pasākumu un uzņemsim daudzas draudžu komandas”. Šķilbēnu komanda pateicās arī visām turnīra komandām par cīņas sparu un draudzīgo atmosfēru.

Paldies Dievam par saulaino laiku un draudzīgo atmosfēru volejbola spēlēs! Paldies Dievam par doto iespēju satikt vienam otru un iepazīties ar citu draudžu jauniešiem! Paldies Aglonas Romas katoļu draudzei par volejbola turnīra organizēšanu!  Paldies Sabīnei Koniševai par volejbola komandas izveidošanu! Paldies Rekavas vidusskolas direktoram Pēterim Vancānam par iesaistīšanos spēcīgas volejbola komandas izveidošanā un sporta aktivitāšu veicināšanu Rekavas vidusskolas absolventu un audzēkņu vidū! Uz tikšanos nākamgad Rekovā!

Teksts un foto: Vineta Zeltkalne

 

 

27.07.2015
Kalendārs
« Decembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Niklāvs, Niks, Nikolajs
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...