Viļakas novada domes mājas lapa

Augu fotokonkurss skolēniem „Augi ienāk pilsētā”

Latvijas Stādu audzētāju biedrība aicina Latvijas skolu 1. - 12. klašu audzēkņus piedalīties fotokonkursā „Augi ienāk pilsētā” un augšuplādēt pašu uzņemtas fotogrāfijas vai fotokolāžas līdz š.g. 15. jūlijam. Labākā darba autors saņems balvu - digitālo fotokameru savu nākamo darbu radīšanai.

Vasaras brīvlaikā aicinām skolēnus vērot augu un pilsētvides sadarbību vai cīņu, iemūžināt krāšņo augu rotu, kā arī parādīt citiem, cik neparasti daudz augu un krāsu var atrast pilsētā.

Latvijas Stādu audzētāju biedrības valdes priekšsēdētājs Andrejs Vītoliņš: “Augu fotokonkursu rīkojam jau ceturto gadu. Līdz šim esam mudinājuši skolēnus ieraudzīt un iepazīt augus to tradicionālajā vidē – pļavās, laukos un piemājas dārzos. Šoreiz aicinām pievērsties augiem pilsētās, kur dažādus interesantus un skaistus augus var atrast mikrorajonu apstādījumos, namu pagalmos, balkonu un terašu iekārtojumos, kā arī citās negaidītās vietās. Ceram, ka foto daudziem kļūs par iedvesmas avotu, lai radītu šo vasaru vēl krāsaināku gan pilsētās, gan ārpus tām!”

Atgādinām skolēniem – esiet radoši un nebaidieties meklēt un atklāt dabas un pilsētvides mijiedarbību! Uzņemot savus darbus, iesakām:
-Veic pētījumus – vēro dabu, vēro pilsētu, uzdod jautājumus draugiem, vecākiem, pedagogiem, kādās neparastās vietās viņi redzējuši augus. Meklē pilsētvidē situācijas, kuras varētu pārvērst stāstos.
-Fotografē bieži. Tas ļaus tev pamanīt un dokumentēt neparastas situācijas.
-Izvēlies fotografēšanas vietu. Neatkarīgi no tā, vai tas būs pilsētas siluets uz mežu fona vai ziedu cīņa ar bruģi, tieši detaļas un fotografēšanas leņķis izšķirs visu. Bieži fotogrāfiem nākas veikt uzņēmumus, gan rāpojot uz ceļiem vai lienot uz vēdera, gan atrodoties augstu gaisā. Bet vienmēr atceries, ka tava drošība ir pirmajā vietā!
-Izvēlies piemērotus laika apstākļus – ne vienmēr tieši saulains laiks ar asiem kontrastiem ir labākais. Piemēram, krēsla vai mākoņains laiks rada maigākus toņus, palīdzot veidot noskaņu un izcelt nianses.

Konkursa darbus līdz 15.jūlijam aicinām augšupielādēt portāla Draugiem.lv Dārznīcas lapā www.draugiem.lv/darznica.

Fotokonkursa uzvarētājus noteiks žūrijas vērtējums, kā arī skatītāju simpātiju balsojums internetā. Labāko darbu autori balvā saņems digitālo fotokameru vai „Dārzkopju komplektus”. Konkursa nolikums pieejams: www.darznica.lv.

Latvijas Stādu audzētāju biedrība
Pasākums, kas finansēts ar Eiropas Savienības un LR Zemkopības ministrijas atbalstu.
Plašāka informācija par konkursu, kā arī par citām projekta aktivitātēm meklējama www.darznica.lv.

Fotokonkursa nolikums (doc)

Kontaktinformācijai:
Līga Bērziņa,
+371 29716155, skolenu.konkurss@darznica.lv16.06.2015
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...