Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Kristus Vissvētās Miesas un Asins svētki Viļakas Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcā

Svētdien, 7.jūnijā Viļakas Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcā svinējām Kristus Vissvētās Miesas un Asins svētkus. Tas ir Vissvētākais Sakraments jeb Euharistija, kas ir Jēzus Kristus Miesa un Asinis zem maizes un vīna zīmēm.

Baznīca, uzticoties Kunga rīkojumam, turpina darīt to, ko Kristus darījis Pēdējo vakariņu laikā. Viņš ņēma maizi, svētīja to, lauza un deva saviem mācekļiem sacīdams: ”Ņemiet un ēdiet, tā ir Mana Miesa!” Tāpat Viņš ņēma biķeri ar vīnu, svētīja to un sacīja: „Dzeriet visi no tā! Šīs ir Manas Jaunās Derības Asinis.” Ar vārdiem: „Dariet to Manai piemiņai!”.

Jēzus pavēlēja apustuļiem darīt to pašu un līdz šai dienai vienīgi priesteri un bīskapi var vadīt Euharistijas dievkalpojumu – svēto Misi, un konsekrēt maizi un vīnu, lai tie kļūtu par Kunga Miesu un Asinīm. Priesterim svētajā Misē, atkārtojot Kristus sacītos vārdus un piesaucot Svēto Garu, maize un vīns kļūst par Kristus Miesu un Asinīm, līdz ar to Kristus ir reāli klātesošs ar visu Viņa dvēseli un dievišķību. Šis ir īpašs klātbūtnes veids Vissvētākajā Sakramentā, kurā mēs atdodam godu, pielūgsmi, mīlestību, pateicību Kristum.

Mūsu draudzē šie svētki tika kuplināti ar svinīgu Euharistisko procesiju apkārt baznīcai, piedaloties vairākiem desmitiem cilvēku draudzes prāvesta tēva OFMCap. Staņislava Kovaļska vadībā. Tika lasīti fragmenti no evanģelijiem un izteikti daudzi lūgšanu nodomi.

Šī saulainā svētku diena mūs katru piepildīja ar bagātīgām Dieva žēlastībām un mīlestību.

Viļakas Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcas misionāre Dzintra Ruļuka


13.06.2015
Kalendārs
« Decembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...