Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Atklāj baznīcu no jauna!

5.jūnija pievakarē visā Latvijā skanēja daudzu baznīcu zvani, aicinot piedalīties „Baznīcu nakts” pasākumos. Viļakas Jēzus Sirds Romas katoļu baznīca šajā  kultūras notikumā piedalījās pirmo reizi, kuru sāka ar svēto Misi un prāvesta S.Kovaļska uzrunu. Pēc tam sekoja nedaudz izklaidējošākas aktivitātes.

Uz ekrāna bija vērojama fotogrāfiju slīdrāde, kurā atspoguļojās gan vēsturiskas ainas, gan pēdējo gadu notikumi – Pirmā svētā Komūnija, garīgās mūzikas koncerti, bīskapa vizitācija u.c. Paralēli varēja noklausīties Ruttas Jeromānes sagatavoto stāstījumu par baznīcas celtniecību, grāfu dzimtu, baznīcas lomu mūsu novada iedzīvotāju dzīvē.

Baznīcas dārzā radošo darbnīcu vadīja skolotāja Līga Babāne, piedāvājot iespēju no zīlītēm savērt rožukroņus, kuri vēlāk tika pasvētīti. Šajā procesā vienlaicīgi raisījās sarunas par katehēzes tēmām, pareizo atbildžu autori varēja saņemt uzlīmes ar Jēzus attēliem. Daži vēlējās nofotografēties pie lielā krusta. Ieradās apmeklētāji, kuriem bija īpaša interese par grāfu kapenēm. Pēc pastaigas un aktīvas darbošanās malkojām tēju un dalījāmies iespaidos.

Pulksten 21.00 visi atkal pulcējāmies baznīcā uz kopīgu tautas lūgšanu „Tēvs mūsu...” Tai sekoja Slavēšana, kuras laikā mēs nonākam Dieva klātbūtnē. Tur ir miers, prieks un brīvība. Šīs attiecības kristietim dod piepildījumu un dziedināšanu. Patīkamas izjūtas varēja baudīt arī klausoties garīgās mūzikas melodijas, kuras dāvāja Inita Raginska un Ilona Bukša.

Baznīcu nakts programma noslēdzās ar Vissvētākā Sakramenta adorāciju. Misionārs Kārlis atstāstīja notikumu no svētā Jāņa Vianeja dzīves, kas vislabāk atklāj adorācijas būtību. Vienkāršam Arsas ciemata zemniekam prāvests reiz pajautāja, ko viņš darot, tik ilgi un klusi sēdēdams baznīcā. Vīrs atbildēja: „Es skatos uz Viņu, un Viņš skatās uz mani.” Latviešu valodā ir lielisks vārds – „ieskatīties”, kas nozīmētu – ieraudzīju, paskatījos uzmanīgāk un iemīlēju. Adorācijā mēs ieskatāmies Jēzū Kristū, kurš jau ir mūsos ieskatījies. Adorācijā mēs izsakām savu ticību Dievam. Tā, klusumā, lūgšanās un pārdomās aizritēja pēdējā šī vakara stunda.

Piedalīšanās „Baznīcu nakts”  programmā varētu būt jauna mūsu draudzes tradīcija. Nākošreiz gribētos redzēt kuplāku apmeklētāju pulku!

Informāciju sagatavoja Viļakas katoļu draudzes katehēte Rutta Jeromāne

Foto: T. Babāne, R. Jeromāne

 

 

 

12.06.2015
Kalendārs
« Decembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...