Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Pirmā Baznīcu nakts Šķilbēnu Romas katoļu baznīcā

2015.gada 5.jūnijā pirmo reizi Šķilbēnu Romas katoļu draudze piedalījās vienotā akcijā visā Latvijā – Baznīcu naktī. Šajā pasākumā vakara gaitā ikvienam interesentam bija iespējams apmeklēt aktivitātes  kādā no 145 baznīcām visos novados – Kurzemē, Zemgalē, Vidzemē, Latgalē un Rīgā. Baznīcu nakts Šķilbēnos sākās ar Sv. Misi plkst. 18.00. Tās apmeklētāji bija tādi, kuri bija sagatavojušies piedalīties visos Baznīcu nakts pasākumos, bet bija arī apmeklētāji, kuri bija pārsteigti, ka baznīca ir sakopta kā svētkos, visiem tiek iedotas dalībnieku kartītes un ka ir iespējams būt ne tikai Sv. Misē, bet palikt ilgāk un piedalīties arī citās aktivitātēs. Vissmaidīgākie bija draudzes locekļi un viesi, kuri piedalījās visās aktivitātēs, un noslēgumā bija priecīgi, ka ir piedzīvoti tik neparasti notikumi baznīcā, pabūts kopā un saņemta Dieva svētība.

Veidojot Baznīcu nakts programmu, darba grupai radās doma, ka jāuzaicina draudzē kalpojošie, Šķilbēnu pagasta pašvaldības iestādes un to pulciņus teikt Labos vārdus baznīciņai. Galvenais aicināt ikvienu, ticīgo, neticīgo, cilvēkus, kuri regulāri nāk uz baznīcu un tādus, kuri baznīcā nav bijuši, parādot, ka ikviens ir gaidīts baznīcā, lai iegūtu mieru sirdī, lai justos mīlēts un piederīgs. Visi uzrunātie atsaucās prāvesta aicinājumam un bija sagatavojušies teikt Labos vārdus un aizdeg svecīti kopējā sadraudzības svečturī, kas simbolizē, ka ikvienam ir vieta baznīcā. Labie vārdi kļuva par sirsnīgāko Baznīcu nakts aktivitāti Šķilbēnu Romas katoļu baznīcā.

„Baznīcas rota esam katrs no mums. Jo Pestītājs mirdams pie Krista, ir vēlējies atpestīt mūs visus. Esam dārgi mūsu Pestītājam, liels paldies katram, kurš ir ieradies uz Baznīcas nakts pasākumu. Paldies Dievam, ka Jūs esiet gribējuši un esiet varējuši piedalīties skaistajā Baznīcu nakts pasākumā!” atklājot pasākumu, teica draudzes prāvests Staņislavs Prikulis. Ministrantu vārdā svecīti aizdedzināja Elvijs Koniševs, vēlot dzejas rindas vārdiem, lai tumsā spētu saskatīt gaismu – ceļu pie Dieva. Ministrants Mikus Maksimovs bija pasākuma "Labie vārdi” vadītājs un viņš vēlēja, lai Šķilbēnu Romas katoļu draudze turpinātu pastāvēt tik pat kuplā skaitā. Baznīcas bērnu un jauniešu kora vadītāja Karīna Romanova pateicās prāvestam un visiem draudzes locekļiem, kuri atbalsta bērnu un jauniešu aktivitātes, pateicās vecākiem, kuri atrod laiku, lai atvestu bērnus uz mēģinājumiem un uz Sv. Misi. Dabas parka „Balkanu kalni” vadītāja Vija Kulša labos vārdus pārvērta par labajiem darbiem, jo bija sagatavojusi stādiņus ar garšaugiem un  puķēm no dabas parka, lai ikviens izvēlētos sev  vajadzīgo stādu. Šķilbēnu Sociālās aprūpes mājas vadītāja Līna Barovska pateicās, ka baznīca un draudzes locekļi ir kopā ar viņiem gan baltās, gan nebaltās dienās. „Paldies, ka nevērtējiet mūs pēc maka biezuma, dzimuma, vecuma, šeit ikviens var atrast patvērumu un padomu,” pateicās L.Barovska. Rekavas bibliotēkas vadītāja Anita Kokoreviča pateicās par sadarbību.

„Šovakar, kad krītošās saules stari rotājās baznīcas logu rūtīs, kad visam ciemam pāri ir nolijis krāšņais zvanu skaņu lietus, ir pienākusi Baznīcu nakts. Laiks, kad ikviens var pateikties Dievam par padarīto. Arī mēs pagasta visjaunākie amatiermākslas kolektīvu dalībnieki vēlamies pateikt paldies Dievam, ka mēs esam tik varoši, dzirkstoši, smaidoši un darboties griboši. Paldies, ka Dievs mums ir devis tik gādīgus un mīlošos vecākus. Paldies prāvestam, kurš mūs atbalsta!” teica Šķilbēnu kultūras centra „Rekova”  bērnu ritmikas grupiņu Lāči, Lācīši, Mazulīši vadītāja Inese Lāce. Šķilbēnu kultūras centra „Rekova” kolektīvi: folkloras kopas  "Rekavas dzintars" vadītājs Vilis Cibulis, Šķilbēnu etnogrāfiskā ansambļa vadītāja Irina Husare, jauktā kora "Viola'' vadītāja Karīna Romanova teica paldies, ka Šķilbēnu draudze kuplā skaitā apmeklē Sv. Mises, un vēlēja, lai arī turpmāk būtu tikpat sirsnīga draudze. Deju kolektīva „Bitīt matos” dejotāji Gunita Circene un Armands Zujāns vēlēja nedzīvot bez mīlestības. Šķilbēnu pagasta vadītājs Andris Mežals pateicās pagasta kolektīviem par savstarpējo sadarbību, sadarbību ar draudzi un draudzes prāvestiem.

Baznīcas koris un tā vadītāja Anastasija Ločmele aicināja lūgties un mīlēt Dievu. „Rožukronis ir vislabākā lūgšanu grāmata. Mana dzīve nav iedomājuma bez rožukroņa. Ir jālūdzas ar ticību, tad noteikti palīdzēs. Šajā pulciņā 20 cilvēki katrs sev piemērotākajā laikā lūdz vienu desmitdaļu. Lūdzieties, tas palīdzēs,” atklāja rožukroņa pulciņa vadītāja Celina Kaupera. Nemitīgā Rožukroņa pulciņa dalībniece Anita Skangale pastāstīja, ka šī pulciņa dalībnieki lūdzas katru dienu noteiktā stundā. Anita lūdzās no 4 līdz 5 rītā par tēvu lomu ģimenē, priesteriem, bērniem un grēcinieku atgriešanos. „Pateicība Dieva žēlastībai. Nenocietiniet savs sirdis, atsaucieties Dieva aicinājumam, iesaistīties laju kustībā, lūdzieties nepagurstot!” aicināja A. Skangale. Rožukroņa pulciņa vadītāja Janīna Lapsa ir priecīga, ka draudzē aktīvi darbojas bērni un jaunieši, lielākais prieks ir dzirdēt bērnu čalas, jo bērni ir mūsu nākotne. „Nekur neviens mūs tā negaida kā Jēzus. Nāku biežu uz baznīcu, jo šeit notiek dziedināšana,” tā skaidroja J.Lapsa. Vispriecīgākais sveiciens bija no šī gada Svētdienas skolas bērniem, kuri dziedāja un parādīja kā viņi katru dienu ceļ savu baznīcu. „Priecājieties Kungā vienmēr! Priecājieties - tā Pāvils rakstīja filipiešu draudzei. Kur ir Dievs, tur ir prieks!” aicināja katehēta Žanna Maksimova.

Upīte pamatskolas skolotājās Sandra Bukša un Dina Krakope pateicās eņģeļiem, kuri palīdz ar siltu smaidu, uzmundrinošu vārdu, sajust, ka neesi šai pasaulē palicis viens. „Vēl brīnišķīgāka sajūta, ka Dievs tevi pašu sūta par eņģeli kāda cilvēka ceļā. Upītes skolas vārdā mīļu paldies saku labajam eņģelim priesterim Staņislavam Prikulim, caur kura rokām reizi mēnesī varam svinēt Sv. Misi skolā,  pielūgt Dievu, slavēt un pateikties Dievam.” saviļņoti teica S.Bukša. Nemateriālās kultūras mantojuma centra „Upīte” vadītājs Andris Slišāns un viņa komanda  atklāja, ka viņiem ir liels prieks šovakar būt un piedalīties Baznīcu naktī. Kuplais dalībnieku pulks aizdedza svecītes par bibliotēku, muzeju, tautas namu un dažādiem pulciņiem, ritmikas, teātra, floristikas, vēderdeju, tekstilmākslas, latgaliešu valodas. Vienu svecīti aizdedza arī Upītes etnogrāfiskā ansambļa vadītāja Līvija Supe.  Rekavas vidusskolas direktors Pēteris Vancāns pateicās visiem un atgādināja, ka visstiprākais ir Dieva vārds un vēlēja, lai mūsu ģimenēm vienmēr līdzi iet Dieva svētība. Šķilbēnu Jauniešu iniciatīvu centrs „Zvaniņi” pateicās ar dziesmu par veiksmīgo sadarbību ar draudzi.

Ministrants, Rekavas vidusskolas 9.klases audzēknis, pasākuma „Labie vārdi” vadītājs Mikus Maksimovs atklāja, ka šodien jūtās neierasti. „Šovakar ir neierasti, jo tik daudzi cilvēki nāk uz baznīcu tik vēlā vakarā stundā. Neparasti, ka visi teicām labos vārdus un ka te notiek daudz notikumu. Bija tik neierasti baznīcā būt par pasākuma vadītāju, jo tāds nopietns pasākums. Patika, ka visi bija gatavojušies, lai teiktu labos vārdus baznīcai un draudzei,” izjūtas atklāja M.Maksimovs. Šķilbēnu Sociālās aprūpes mājas darbiniece un pasākuma Baznīcu nakts brīvprātīgā Ārija Rudziša atklāja, ka pēc nakts maiņas, miegs nemaz nenāk. „Ļoti jauks pasākums. Visvairāk patika kā Sv. Mises laikā dziedāja bērni un jaunieši. Korī nav nemaz tik daudz dalībnieku, bet izklausījās tā it kā dziedātu liels un pieredzējis koris. Noteikti šādam pasākumam ir jānotiek arī nākamgad. Ceru, ka nebūs nakts maiņas un varēšu pasākumā piedalīties no sākuma līdz beigām,” par piedzīvoto pastāstīja Ā.Rudziša. Draudzes prāvests Staņislavs Prikulis rezumē, ka vērtē šo notikušo pasākumu ļoti pozitīvi. „Paldies Dievam par labo laiku, kas ļāva izjust labāk pasākumu. Paldies visiem, kuri atbalstīja pasākumu un piedalījās. Prieks, ka izdevās izcelt un parādīt, ka baznīcā ir vieta katram un ikviens ir svarīgs. Mēs lūdzāmies par visiem!” secināja prāvests S.Prikulis.

Bērni un jaunieši labprāt iesaistījās aktīvākajās Baznīcu nakts aktivitātēs kā aizlūgumu uzrakstīšanu uz nelielām lapiņām, veikli aizsteidzās uz veco baznīciņu, kur izgatavoja eņģelīšus sev un saviem mīļajiem cilvēkiem un izmantoja iespēju, lai atbildētu uz jautājumu” Kas man ir manas draudzes baznīca?”. Atklāja, ka tā ir „Rekavas gaismas pils,  Mīlestības un prieka vieta, Manas mājas, Otrās mājas, Mīļa, superīga vieta, kur satiek Jēzu!” un vēlētos, lai biežāk baznīcā notiktu šādi pasākumi.

Paldies Dievam par saņemtajām žēlastībām! Paldies nodibinājuma „Baznīcu Nakts fonds” komandai par pasākuma Baznīcu nakts organizēšanu visā Latvijā! Paldies Kubulu pagasta vokālajam ansamblim un vadītājai Anastasijai Ločmelei un Balvu mūzikas skolas vijolnieku ansamblim un vadītājai Zojai Zaharovai, koncertmeistaram Viktoram Bormanim par skaisto koncertu! Paldies Kubulu kultūras nama vadītājai Maijai Laicānei par organizatorisko atbalstu! Paldies Šķilbēnu Sociālās aprūpes mājas vadītājai Līnai Barovskai un darbiniecēm Ārijai Rudzišai un Kristīnai Pumpai par tējas vārīšanu un kopīgās Agapes galda uzklāšanu! Paldies Verai Kuzminai par eņģelīšu izgatavošanas meistardarbnīcas novadīšanu! Paldies Baznīcas bērnu un jauniešu korim un korim „Viola” par jauko dziedāšanu! Paldies draudzes locekļiem, kuri atbalstīja ar lūgšanām un darbiem! Paldies priesteriem Feliksam Šneveļam un Ivaram Vigulim, kuri steidzās palīgā draudzes prāvestam Staņislavam Prikulim un palīdzēja noorganizēt aktivitātes! Gaidīsim draudzes locekļu idejas, ieteikumus un ierosinājumus Baznīcu nakts pasākumam nākamgad!

Teksts un foto: Vineta Zeltkalne

 

12.06.2015
Kalendārs
« Decembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...