Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Viļakas novada jaunieši devās karjeras izglītības braucienos uz Rīgu

Viļakas novada dome realizē Izglītības un zinātnes ministrijas un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras atbalstīto projektu Nr. 4-33/31 „Ekspedīcija džungļos”. Viļakas Jauniešu iniciatīvu centrs sadarbībā ar Šķilbēnu iniciatīvu centru „Zvaniņi” organizē projekta aktivitātes.

Jauniešiem notikušas interesantas karjeras nodarbības un braucieni uz Rīgu uz iestādēm,  lai iepazītu profesijas, kuras vēlētos apgūt. 25.maijā uz Rīgu devās Viļakas Valsts ģimnāzijas komanda un 28.maijā Rīgu apmeklēja Rekavas vidusskolas audzēkņi.

Viļakas novada jauniešiem interesēja iepazīties ar radošām un tehniskām profesijām, interesēja kā norit darbs ar jaunām tehnoloģijām, kādas profesijas strādā muitā un Valsts ieņēmumu dienestā. Diemžēl iepazīties ar visām jauniešu izvēlētajām profesijām un apmeklēt visus interesējošos uzņēmumus nebija iespējams, jo bija uzņēmumi, kuri informēja, ka šādas skolu delegācijas nepieņem, bija uzņēmumi, kuri ieteica jauniešiem pieteikties Ēnu dienā, lai detalizētāk izzinātu interesējošo profesiju, kā arī vienas dienas laikā ir iespējams apmeklēt 3 – 4 uzņēmumus, jo minimālais laiks, lai iepazītos ar uzņēmuma darbu un profesijām ir no vienas līdz 2 stundām.

Viļakas Valsts ģimnāzijas jaunieši nolēma doties uz reklāmas aģentūru, klīniku, teātri un izdevniecību, lai iepazītu profesijas, kuras saistās ar šīm darba vietām. Vispirms jaunieši devās uz reklāmas aģentūru DDB, kur brīnišķīgā talantu vadītāja Daina Palmbaha- Džiguna iepazīstināja jauniešus ar reklāmas tapšanas procesiem un profesijām, kuras darbojas reklāmas jomā. Jaunieši noskaidroja, ka reklāma nav vienkārši samontēts video, tas ir garš un sarežģīts process, kurā iesaistās dažāds profesiju loks, katrs atbildot par savu pienākumu. Analīze, ideju ģenerēšana, mērķauditorijas pētīšana ir tikai maza daļa no tā visa, kas ir nepieciešams reklāmas radīšanā.

Stacionārā “Biķernieki” jaunieši tikās ar neirologu Juri Fricbergu un medicīnas māsām Daigu Rudzīti un Ludmilu Korlašu, kā arī ergoterapeiti Ievu Rubeni, tāpat jauniešiem tika dota iespēja apmeklēt Valsts Apdegumu centru. Medicīnas sfēra ir plaša un daudzveidīga, tāpēc izvēlēties, kāds tieši ārsts vai medicīnas māsa vēlos kļūt, ir sarežģīti, tāpat jāpārliecinās vai šāds darbs ir domāts tieši tev, jo medicīna, pirmkārt, ir aicinājums, nevis profesija, kurā iespējams pelnīt iztikas līdzekļus.

Latvijas Nacionālajā teātrī teātra zinātniece Rita Melnace jauniešus izveda cauri teātra labirintiem, pastāstot par darbu teātrī, teātra vēsturi un tā unikalitāti. Noslēgumā jaunieši devās uz izdevniecību “Rīgas Viļņi”, kurā žurnālu "Sīrups", "Sīrups Girl", "Sīrups Mīklas" galvenā redaktore Laura Lauziniece jauniešiem pastāstīja par izdevniecības darbības procesiem, savu pieredzi redaktores darbā, kāda ir šī profesija, kā arī gūto pieredzi brīvprātīgajā darbā Zambijā, kas ir neatkārtojama pieredze pēc vidusskolas beigšanas.

Rekavas vidusskolas audzēkņi sadalījās vairākās grupās, lai apmeklētu vairāk uzņēmumus un varētu viens otram pastāstīt pieredzēto. Rekavas vidusskolas 12.klase apmeklēja Valsts Ieņēmu dienesta centrālo ēku Rīgā, ar jaunākajām tehnoloģijām iepazinās uzņēmumā Samsung Electronics Baltic un uzzināja, cik daudz un dažādas profesijas strādā Dailes teātrī. Redzēja, cik daudz darba tiek ieguldīts, lai taptu izrāde un cik daudz profesiju cilvēki strādā teātri, saprata, ka skatītājiem redzamā daļa iestudētā izrāde un aktieri ir pavisam neliela daļa no tā, ko dara teātrī.

12.klases audzēkne Daiga Keiša atzina, ka bija interesenti apmeklēt visus uzņēmumus. „Visinteresantāk man bija Valsts ieņēmumu dienestā. Jo domāju studēt ekonomiku, bija interesenti redzēt, ka Valsts ieņēmumu dienestā nestrādā tikai grāmatveži, bet šeit strādā ļoti daudzu profesiju cilvēki. Bija izzinoša prezentācija par Valsts ieņēmumu dienestu un izrādīja mums arī Valsts ieņēmumu dienesta publiski pieejamās telpas,” teica D. Keiša. Arī Rekavas vidusskolas 12.klases puišiem interesants likās karjeras izglītības brauciens. „Diena bija vērtīga. Man visvairāk patika Dailes teātrī, kur bija iespējams apskatīt telpas, uzkāp augšā, redzēt iekārtas, redzēt kā gatavo dekorācijas. Patika arī Samsung uzņēmuma prezentācija, kas bija veidota ar modernajām ierīcēm un bija interaktīva. Kā arī bija interesanti uzzināt, kā jaunie cilvēki paši bija sākuši strādāt Samsung kompānijā. Noteikti šādi pieredzes braucieni ir nepieciešami un svarīgi, lai jauniešiem būtu iespējams ne tikai noklausīties vispārēju prezentāciju par uzņēmumu, bet reāli apmeklēt dažādas telpas un redzēt darba specifiku,” tā atzina Rekavas vidusskolas 12.klases audzēknis Elvijs Koniševs.

Rekavas vidusskolas 11.klase kā pirmo prioritāti, ar ko gribētu iepazīties, izvirzīja muitas darbu starptautiskajā lidostā Rīga. Noskaidrojot nosacījumus kā pieteikt vizīti muitā, VID muitas pārvaldes muitas virsuzraugs  Lauris Mičulis bija priecīgs, ka jaunieši vēlās iepazīties ar tik specifisku un daudzveidīgu darbību, un bija gatavi parādīt kā muitnieki strādā pasažieru muitā, pasta un kravas muitas zonās. Rekavas vidusskolas mazākā grupiņa 10.klase apmeklēja Latvijas universitātes Botānisko dārzu, lai iepazītos ar biologu, daiļdārznieku un citām profesijām. Pēcpusdienā 11. un 10.klase izveidoja vienu grupu un kopā iepazinās ar darba specifiku Latvijas Televīzijā un Olimpiskajā sporta centrā. „Man ļoti, ļoti patika šis pieredzes apmaiņas brauciens. Biju priecīga, ka bija iespējams iepazīties tik detalizēti ar muitas darbu lidostā. Varēja redzēt reālu darbu un satikt reālus darbiniekus. Iepazināmies ar kinologiem un dienesta suņiem. Mūsu acu priekšā suņi nodemonstrēja savas prasmes, atrodot narkotikas pasta sūtījumos. Patika, ka bija iespējams redzēt kā notiek darbs televīzijā. Apmeklējām pat vienu studiju, kur notika tiešraide, tur bija jāuzvedas ļoti klusi. Latvijas Televīzijā satikām dziedātāju Aminatu, kura šogad Eirovīzijā ieguva 6.vietu. Olimpisko sporta centru varētu apmeklēt katru dienu, jo tur ir iespējams trenēties ļoti daudzos sporta veidos. Tā kā man ļoti patīk spēlēt pludmales volejbolu, tad biju sajūsmā, ka pludmales laukums ir izveidots zem jumta, telpā ir izveidots īsts smilts segums. Vienīgi sporta centrā ir ļoti augsta maksa par vienu nodarbību.  Sporta centrā apmeklējām pat basketbola kluba „VEF Rīga” ģērbtuves.  Bija interesenti vienas dienas laikā iepazīties ar tik daudzveidīgām profesijām,” ar prieku par iegūto pieredzi pastāstīja Rekavas vidusskolas 11.klases audzēkne Sabīne Koniševa.

Liels paldies par interesantajām un izzinošajām vizītēm Starptautiskās lidostas Rīga muitai un personīgi Laurim Mičulim, Valsts ieņēmumu dienestam un personīgi Evijai Teicei- Mamajai un Maritai Kalniņai, Samsungs Electronics Baltics un personīgi Maijai Āboliņai, Dailes teātrim un personīgi Laurai Leimanei, Latvijas Nacionālajam teātrim, personīgi Ritai Melnacei, Latvijas Universitātes Botāniskajam dārzam, Latvijas Televīzijai, Olimpiskajam sporta centram un Gatim Oltem, reklāmas aģentūrai DDB, īpaši Dainai Palmbahai- Džigunai, izdevniecības „Rīgas Viļņi” redaktorei Laurai Lauziniecei, paldies arī Stacionāram „Biķernieki”, īpaši neirologam Jurim Fricbergam, medicīnas māsām Daigai Rudzītei, Ludmilai Korlašai un ergoterapeitei Ievai Rubenei.

Informāciju sagatavoja: Madara Jeromāne un Vineta Zeltkalne


Foto: Viļakas novada jaunieši

02.06.2015
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Agneta, Agnis, Ansis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...