Viļakas novada domes mājas lapa

Pavasara aktivitātes Viļakas pamatskolā

Klāt maijs. Biežāk uzspīd saule, salapo koki, dīgst zāle, sazied puķes, padarās darbi, atrisinās uzdevumi. Viļakas pamatskolā ražīgs laiks.

Turpinās dalība olimpiādēs. 5.klases skolniece Egija Kokoreviča stāsta, ka Viļakas Valsts ģimnāzijā notika angļu valodas olimpiāde. No 5. klases tajā piedalījās Egija Kokoreviča, Keita Emīlija Orlovska un Daniels Baklagins. Piedalījās arī citu skolu bērni. Bija dažādi uzdevumi. Bērniem visgrūtāk gāja ar klausīšanas uzdevumiem. Bija arī uzdevumi ar tekstu. Viļakas pamatskolas skolēni ieguva pirmās trīs vietas. Viņi devās uz Balvu ģimnāziju cīnīties tālāk. Šoreiz uzdevumi bija sarežģītāki. Piedalījās ļoti daudz bērnu un apbalvošana nenotika Balvos. Bērni par rezultātiem uzzināja vēlāk. Visi bija priecīgi par saviem rezultātiem. Daniels ieguva 2.vietu. Apsveicam! Skolēnus sagatavoja skolotāja Līga Leitena.

"Daugavpilī norisinājās otrais "ZZ Čempionāta" pusfināls Latgales reģionam.  Skolēni sacentās divos sacensību posmos  - APCEĻO LATVIJU un ATJAUTĪBAS TORNIS. Visi 5. kases skolēni kopā ar skolotāju Karīnu Romanovu filmēja mājas darbu, lai piedalītos ZZ čempionātā. Viss sākās ar to, ka bija lielais gājiens un stāšanās. Tad visi sapulcējās zālē, lai iesildītos pirms uzdevumiem. Sākās aktīva uzdevumu pildīšana. Pirms katra uzdevuma bija jāsaliek puzle un jāatbild uz dažiem jautājumiem. Pēc uzdevumu izpildīšanas notika apbalvošana. Sacensības bija spraigas, aizraujošas. Diemžēl mēs netikām uz finālu. Toties pavadījām, neaizmirstamu piedzīvojumu, dienu visi kopā. Daugavpilī apskatījām arī cietoksni," tā uz šo pasākumu atskatās 5.klases skolniece Katrīna Ostrovska.

"13.maijā skolā pulcējās māmiņas un tēti uz Ģimenes dienas koncertu. Šajā koncertā bērni dejoja un dziedāja. Dejotāji nodejoja iemācītās dejas. Katra klase bija sagatavojusi kādu dziesmu māmiņām. Aizkustinoši mīļi bija ieritināties māmiņām klēpī. Vecākiem patika šis koncerts. Pēc koncerta notika sapulce." Tā šo dienu raksturo 5.klases skolniece Santa Saida.

16.maijā Viļakas estrādē norisinājās Viļakas novada V Bērnu un jaunatnes radošais festivāls “Zem zilās debesu bļodas plaša pasaule veras”, kurā piedalījās Viļakas pamatskolas skolēni. 4.klases skolniece Diānai Dupužei patika estrādes noformējums. Priecēja, ka dejoja gan mazi, gan lieli bērni. interesanti bija iet gājienā, īpaši, kad cilvēki uzgavilēja mūsu skolas kolektīvam. Es ar prieku skatījos kā koncerta beigās aizlidoja krāsainie baloni.

6.klases skolniece Mārīte Kolomejeva stāsta, ka 21.maijā 6. un 2. klase kopā ar audzinātājām Ilzi Šaicāni un Irēnu Loginu devās uz Saipetniekiem. Tur mēs apskatījāmies senlietas un veco tehniku, gribētāji varēja arī nofotografēties. Tur bija arī skaistas puķes un jauka, maza, koka mājiņa, kurā visiem gribējās ieiet. 6. klase ne ar ko neatšķīrās no 2.klases un arī gribēja atcerēties bērnību, tāpēc gāja uz rotaļu laukumu. Jauki pavadījām laiku ārā, kaut arī lija lietus. Pēc tam rīkojām pikniku, kur cienājamies ar desiņām. Tā nu mēs interesanti pavadījām dienu!

1.klase kopā ar skolotāju Inesi Rēvaldi un vecākiem devās ekskursijā. Ļoti, ļoti kārojās redzēt skaisti ziedošo ābeļdārzu, kurā aug tie garšīgie āboli, kuri šajā mācību gadā 1.klasei ļoti garšoja.  Z.s. „Ievulejas” krāšņi ziedošajā dārzā mūs sagaidīja Valērijs Romanovs. Skaisti, krāsaini ziedi, ziedlapu sniegs un sajūsma, dāvanā vēl ābolu sula, tiešām garda jo garda. Apstājāmies  pie Mitra kalnā, apskatījāmies ūdens kritumu, blakus akmeņu sēnes, skaista, sakopta dabas ainava. Zemnieku saimniecībā "Mieriņi" varēja  sadraudzēties ar trušiem, vistām, iepazīt to dažādās un šķirnes, aplūkot vistu tuneli, uzzināt interesantus faktus, ja ieklausījās Andreja Mieriņa stāstījumā. Daudzi devās apskatīt govis un ziņkārīgākās paglāstīt un pamielot ar maizi, reizēm gadījās, ka viens no otra prom lēca divi, gotiņa un kāds pirmklasnieks, jo vienu izbiedēja raupjās mēles vai mitrā purna pieskāriens, otru straujas kustības. Tad vēl uz ugunskura vārītā gardā piparmētru tēja, Loretas mamma palīdzība galda klāšanā, Ģirta mammas pagatavotā upeņu sula un Aleksandra tēta saceptās desiņas un futbols, un spēles, un paldies, lietus mākonīt, ka paklausīji un mums neliji! Mīļš paldies šoferim Z.Strapcānam, kurš izvizināja. Pavārītēm paldies par sarūpētajiem gardumiem.

Konkursu „Dārznīca” organizē Latvijas Stādu audzētāju biedrība sadarbībā ar Zemkopības ministriju un Eiropas Savienības atbalstu. Projekta mērķis ir motivēt skolēnus padziļināti interesēties par dabā notiekošajiem procesiem un dabas nozīmi cilvēka dzīvē, kā arī katra indivīda lomu tās bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā.

Piedalījāmies projektā arī iepriekšējos gadus, kļūstot par konkursa laureātiem. Šogad piedalās 1.klase,3.,5.un 6.klases individuālie audzētāji, esam saņēmām komplektu, kurā ir trīs augu – pīlādža, ciedru priedes un piparmētru – sēklas. Ir arī viss nepieciešamais audzēšanai – augsne, podiņi, mēslojums un „Augu dienasgrāmata”. Tajā ierakstām paveikto, novērojumus un secinājumus, vērojām pārmaiņas. „Augu dienasgrāmatā” veicam pirmos ierakstus, kas nemaz nav tik viegli. Izmantojam iespēju savā starpā sazināties ar citiem konkursa dalībniekiem www.draugiem.lv/darznica.

Skolā ciemojās sagatavošanas grupas bērni un skolotāja Inese Saida, lai iepazītos ar skolu un savu skolotāju Iju Krilovu.

28.maijā skolēni pulcējās uz Talantu konkursu, kuram skolēnus gatavoja skolotāja Karīna Romanova. Bērni bija sagatavojuši dažādus priekšnesumus. Šoreiz pasākumā skanēja daudz skanīgas balsis. Kad žūrija apspriedās, tad visus pārsteidza 4.-5. klašu meiteņu sagatavotās dejas. Tās bija interesantas un krāšņas. Protams bez balvām arī neaiztikt, katrs dalībnieks saņēma balvu. Pēc pasākuma lielākā daļa skolēnu atzina, ka viņiem patika šis pasākums. Talantu šova aktualitātes apraksta 5.klases skolniece  Keita Emīlija Orlovska.

6.klases skolniece Betija Brokāne stāsta, ka  29.maijā Viļakas pamatskolas aktu zālē notika pēdējā mācību gada diena un pēdējais zvans 6. klasei. Katrai klasei bija uzdevums sagatavot kādu televīzijas raidījumu vai priekšnesumu.1. klase rādīja raidījumu "Zili brīnumi". Viņi parādīja dažādus eksperimentus. 2. klase dziedāja un dejoja dziesmu par vardēm.3. klase rādīja raidījumu "Anekdošu šovs". Viņi stāstīja dažādus jokus un anekdotes.4.klase spēlēja futbolu un dejoja.

5. klase rādīja televīzijas raidījumu "Bez Tabu" un dejoja. 6. klase rādīja raidījumu "Viļakas Lepnums". Viņi pateicās visiem tiem cilvēkiem, kuri ir bijuši līdzās visus šos gadus, īpaši pirmajai skolotājai Irēnai Loginai un audzinātājai Ilzei Šaicānei. Pasākuma noslēgumā 5. klase visiem sestajiem uzdāvināja Laimes pogas.

Daudzi skolēni centās sagādāt sev dāvanu vasaras sākumam – vislabākajām sekmēm pabeigtu mācību gadu un dotos Labinieku ekskursijā. Tā pierādot paši sev, ko spēj, ka var, ka izdodas, ka vienmēr ir vērts cīnīties par izdošanos. Tikai mazliet jāpalīdz, jāpacenšas, jāpaveic...

Lai mums visiem lieliska, koša vasara, bagāta skaistiem piedzīvojumiem, atpūtu, prieku un interesantām un lietderīgām nodarbēm!

Inese Rēvalde un Žurnālistu pulciņa dalībnieki

02.06.2015
Kalendārs
« Oktobris 2021 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...