Viļakas novada domes mājas lapa

Izlaidums Medņevas pagasta pirmsskolas izglītības iestādē “Pasaciņa”

Puisēns saka:
Zvaigzni gribu.
Lūdzu, lūdzu iedod to!
Atbildu tam:
“Neniekojies, labāk lāci apmīļo!”
Atbildu tam:
“Nomierinies, labāk maizes šķēlē kod.”
Puisēns nerimstas, tik prasa:
“Lūdzu, lūdzu zvaigzni dod...”

Tā nu ir pienācis šis skumji priecīgais laiks, kad arī Medņevas pirmsskolas izglītības iestādes “Pasaciņa” 11 bērniem nepietiek ar rotaļu lācīti, nepietiek ar rotaļu mašīnīti vai lellīti, viņi grib vairāk. Iestādes plašajās telpās viņiem ir kļuvis par šauru.

Pa kuru gan laiku viņi izauguši? It kā vēja spārniem aizskrējis laiks! Vēl pavisam nesen viņi bija tādi mazi maziņi ķipariņi, bet nu – klāt izlaiduma diena! Pienācis laiks doties plašākā pasaulē, jo tik ļoti un tik daudz gribas zināt. Gribas zināt, cik ir plati skudrai soļi, cik sver strauta gultnes oļi, cik ir dziļa lapsas ala, cik gan tālu debess mala... Un kur gan to visu var uzzināt, ja ne skolā?

Bet, kur gan paši gaviļnieki? Zālē nāk lāči, zaķi, vilki, lapsiņa, divi apmaldījušies zēni. Izskatās, ka notikusi kāda burvestība...

Vecāki un ciemiņi skatās bērnu iestudēto izrādīti “Burvju stabulīte”. Kad tās beigās tiek atrasta pazaudētā ābece, beidzas visas burvestības un bērni var svinēt savu izlaidumu. 6 zēni un 5 meitenes skaita dzejoļus, dzied un rāda dejas prasmi.

11 brīnišķīgi bērni kā spilgti krāsaini putni tūliņ celsies spārnos savam pirmajam lidojumam – viņi dosies uz tik ilgi gaidīto, tik daudz izsapņoto skolu. Visi iestādes darbinieki pazīst  katru bērnu personīgi un novēl ikvienam no viņiem spēku, izturību, pacietību, veiksmi mācībās.

Skolotājām katrs bērns kā balta ķirša ziedlapiņa, kas pielipusi pie sirds, bet nu ceļavējš pūš tās prom. Skumji... Bet, paskatoties, kā gan viņi izauguši – priecīgi! Divējādas sajūtas.

Skolotājas novēlēja bērniem:

“Lai bērnība atmiņā paliek kā ziediņš maigs,
Kā pumpurs, kurš pretim gaismiņai plaukst,
Kā saulīte debesīs: mīļa un silta,
Kurai spīdot būs dzīve jāiesilda!”

Bērni saņem izziņas par pirmsskolas programmas apgūšanu un daudz, daudz dāvanu. Vēl tikai fotografēšanas un balonu palaišana saules apspīdētajās debesīs...

Vēlamies vēlreiz pateikties vecākiem par uzticību mums, par sapratni un sadarbību.

Skolotāja Biruta Konovalova

27.05.2015
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...