Viļakas novada domes mājas lapa

Viļakas Valsts ģimnāzijas skolēni piedalās starptautiskajā matemātikas konkursā ”Ķengurs”

Viļakas Valsts ģimnāzijas labākie matemātiķi devās uz Daugavpili, lai piedalītos starptautiskā matemātikas konkursa – spēles “Ķengurs 2015” pasākumā un tiktu apbalvoti ar par iegūtajiem labiem rezultātiem. Šis konkurss Latvijā norisinās jau vairākus gadus, un tā mērķis ir parādīt bērniem no 2. līdz 12.klasei matemātikas pievilcīgo pusi, sniegt viņiem iespēju sajust prieku no intelektuālās piepūles. Šajā gadā konkursa ,,Ķengurs" dalībnieku skaits ir izaudzis līdz pat 16135 skolēniem no 204 Latvijas skolām! Viļakas Valsts ģimnāzijā konkurss tika organizēts pirmo reizi, kurā piedalījās 28 skolēni no 7.-12.klasei. Labākie rezultāti katrā klašu grupā tika uzrādīti Santai Juganei (7.kl.), Edgaram Zaļenovskim (8.kl.), Dinijai Romanovai (9.kl.), Lindai Zarembai, Dagnijai Kokorevičai, Raineldai Zondakai (10.kl.), Karīnai Duļbinskai (11.kl.) un Evijai Kitovai (12.kl.). Jāatzīmē, ka Evija un Edgars iekļuva arī Latvijas labāko konkursantu divdesmitniekā.

Viļakas Valsts ģimnāzijā konkursa “Ķengurs 2015” norisi organizēja skolotāja Elvīra Lemešonoka, kā arī piedāvāja brauciena laikā plašāk iepazīt Daugavpils vēsturi, apskates objektus u.c. Gides pavadībā aplūkojām iespaidīgo fortifikācijas būvi – Daugavpils cietoksni, kas ir gandrīz vienīgais bez izmaiņām saglabājies 19.gs. kultūrvēstures piemineklis Austrumeiropā. Tas ir īpašs ar savu ornamentam līdzīgo aizsargvalni, kas norobežo plašo teritoriju, kā arī ziemojošo sikspārņu kolonijām, kuras mājo cietokšņa teritorijā.

Mūsu brauciena ineteresantākā un aizraujošakā apskates vieta bija Daugavpils skrošu rūpnīca, jo tajā varēja iepazīties ar mednieku munīciju, kā arī uzzināt, kā to gatavot. Interesanti bija aplūkot pagājušā gadsimta saglabājušos torni un iekārtas, kuras izmanto skrošu ražošanā, gids iepazīstināja ar ķīmijas un fizikas pamatzināšanām, kas būtu jāapgūst, lai attīstītu šāda veida ražošanu. Noslēgumā bija iespēja izšaut ar pneimatisko ieroci.

Visu konkursa dalībnieku vārdā “paldies” sakām skolotājai Elvīrai Lemešonokai par iespēju piedalīties konkursā un tā noslēgumā Daugavpils krievu licejā, kā arī par iegūtajām pozītīvajām emocijām, apskatot Daugavpils ievērojamākās vietas.  Pateicamies arī visiem, kas nodrošināja mums šo braucienu.

Rainelda Zondaka, Viļakas Valsts ģimnāzijas 10.klases skolniece


25.05.2015
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...