Viļakas novada domes mājas lapa

Mājturības konkurss „Prasmīgie ”

Manas Latvijas sētās daudz aku-
Zaļiem akmeņiem grodiem un vecas,
Koka spainis uz vindas pleca,
Zilas nātres uz aizlaistas takas,
Un vectēva stādītie bērzi blakus...

Bet visskaistākās no dziesmām ir tās, ko mātes saviem bērniem dzied. Tās silda mazās dvēselītes, kad tās pa tāliem ceļiem iet, un atved mājās noklīdušos un tumšās logu rūtīs siltu gaismu dedz, un pamodina aizmigušos un siltu segu gurdām kājām sedz.

Jau trešo gadu pēc kārtas pavasarī Viļakas novada mājturības skolotāji ar saviem skolēniem pulcējās uz mājturības konkursu „ Prasmīgie”, kurā jāparāda savas iegūtās iemaņas un prasmes kādā no mājturības stundās apgūstāmajām tēmām. Šogad visus laipni uzņēma Upītes pamatskola, bet konkursa tēma – „ Mājoklis”.

Iepriekšējos gados savas zināšanas bija jāapliecina Rekavas vidusskolā un Žīguru pamatskolā.. 2013. gada aprīlī visas komandas  ieradās Rekavā, kur notika pirmais “Prasmīgo” konkurss, ar garšīgo mājasdarbu – “Salātiem varavīksnes krāsās”. Skolēni sacentās galda klāšanā, terminu zināšanā, netradicionālā bizes pīšanā. Savas prasmes rokdarbos skolēni parādīja tematiskajos konkursos. „Pošamies uz balli” meitenes sēja kaklasaiti, zēni piešuva pogu. Meitenes tamborēja apli un zēni cēla Pizas torni uzdevumā, kas saucās „Rokas darba nebijās”. Pupas un zirņus šķiroja, kartupeļus mizoja „Veiklajos pirkstiņos”. Pasākuma pēdējais uzdevums bija sportiski-mājsaimnieciskā stafete, kurā izjauca un salika gaļas maļamo mašīnu, nesa karotē tenisa bumbiņu, locīja kreklus un vēra adatā diegu. 2014.gadā „Prasmīgie” notika Žīguru pamatskolā par tēmu „Apģērbs”. Šoreiz mājas darbs - skolā izveidoto tērpu kolekcija netradicionālās modes skatei un defilē. Žīguros tika pierādītas prasmes un zināšanas apģērbu pārveidošanā un labošanā, dažādu valstu tautu tērpus atpazīšanā, aksesuāru un apģērba modes vēsturē, ģērbšanās stilu pazīšanā un prasmē atbilstoši saģērbties, reklāmā un terminos. Neizpalika arī sportiska modīgi – stilīga stafete. Aktīvās un darbīgās dienas beigās - prieks par iegūtajām nominācijām un balviņām.

Un klāt 2014. gada 22. aprīlis. Pie Upītes pamatskolas durvīm mūs mīļi sagaidīja skolas direktore Svetlana Bukovska. Pēc Viļa Cibuļa, Dinas Krakopes un Sandras Bukšas muzikālā sveiciena un metodiskās apvienības vadītājas Valentīnas Bečas uzrunas, konkurss varēja sākties. Arī šogad katrai komandai bija mājas darbs – interjera priekšmets, kuru vajadzēja reklamēt pārējiem, piemēram, Upītes pamatskolas komanda reklamēja un dāvāja ciemiņiem ekoloģiskos vīriņus. Dienas gaitā komandas apmeklēja septiņas darbnīcas: „ Simboli mājsaimniecībā”, kur bija jāatpazīst sadzīvē bieži sastopami simboli gan uz iepakojumiem, gan ikdienā izmantojamām  precēm, darbnīcas vadītājs Vilis Čalpa; „Sadzīves tehnika”, kur jānosauc mājokļa uzturēšanā izmantojamais inventārs, skolēnu zināšanas pārbaudīja skolotājs Jānis Laicāns; „Veco lietu otrā dzīve”, kad dalībnieki parādīja savu radošo pieeju, izgatavojot kaut ko jaunu no jau ikdienā neizmantojamiem priekšmetiem, bet darbnīcu vadīja Inese Cibule; „Taupīgā mājsaimniece”, kur skolotājs Juris Golubevs piedāvāja atrast latviešu ticējumam par mājokli otro pusi, kā arī nosaukt skolēniem dažādas taupīšanas iespējas mājās. Vai Jūs zināt, kas ir jādara, lai jaunā mājoklī ienestu laimi? Darbnīcu „Terminu vārdnīca” vadīja Nadežda Jakovļevna, kad bija dažādiem sarežģītiem terminiem jāatrod skaidrojums, bet darbnīcu „ Aizkari Mondreāna stilā” vadīja Viktorija Zaharova un  darbnīcu „Interjera mēbeles apgleznošana” – Sandra Bukša. Tapa ļoti interesanti darbiņi, piemēram, ūdensrozes no plastmasa karotēm, statīvs zīmuļiem un pildspalvām, bet apgleznotie krēsli tagad rotās Upītes pamatskolas mākslas kabinetu. Pasākuma noslēguma katra komanda saņēma balvas un atzinības ar nominācijām.

Paldies visiem, kuri palīdzēja organizēt konkursu un visiem, kuri mēroja ceļu uz Upīti un piedalījās pasākumā!

Informāciju sagatavoja: Mākslas priekšmetu MA vadītāja Valentīna Beča, skolotājas Sandra Bukša, Inese Cibule
Foto: Jānis Laicāns30.04.2015
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Spodris, Kārlis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...