Viļakas novada domes mājas lapa

Nikodema Rancāna 145 gadu jubilejas piemiņai veltīts konkurss „Nikodema Rancāna bolva Latgolys izcyluokajim pedagogim”

2015. gada 13. septembrī notiks konkurss „Nikodema Rancāna bolva Latgolys izcyluokajim pedagogim”, tā mērķis ir ne tikai N. Rancāna piemiņas saglabāšana, bet arī skolotāja profesijas popularizēšana un tās prestiža paaugstināšana sabiedrībā.

Konkursu rīko Rēzeknes Latgalīšu kultūras biedrība (RLKB), sadarbībā ar Latgales novadu pašvaldībām un Rēzeknes Augstskolu (RA).

Balva tiks pasniegta vispārējas un pamatizglītības izglītības iestāžu skolotājiem, kā arī augstākās un vidējās profesionālās mācību iestāžu mācībspēkiem par ievērojamu ieguldījumu izglītības jomā, latviskās un latgaliskās kultūras un tradīciju ieaudzināšanu jaunajā paaudzē.

Nikodema Rancāna balvas pretendentus izvērtēs kompetenta žūrija, kuras sastāvā tiks aicināti pārstāvji no Izglītības un zinātnes ministrijas, Latgales novadu pašvaldībām, izglītības un kultūras darbinieki.

Pedagogi tiks nominēti sekojošajās nominācijās:
•par ieguldījumu un sasniegumiem latgaliešu valodas, kultūrvēstures un novada mācības ieviešanā un iedzīvināšanā skolās/augstskolās izglītības iestāžu mācību/studiju vidē;
•par inovācijām izglītības procesā (jaunu metožu, pieeju, moderno tehnoloģiju pielietojuma apmācības, metodisko darbu izstrādnes, publikācijas, pieredzes popularizēšana, darbs ar vecākiem u.c.);
•par mūsdienīgu un radošu pieeju skolām darba tikuma audzināšanai un amatu apgūšanai;
•par veiksmīgu jaunā pedagoga debiju (iniciatīva, spēja ieinteresēt, motivēt skolēnus, inovācijas u.c.) (pedagogi, kuru darba stāžs nepārsniedz trīs gadus).

Latgales reģiona skolas (t.sk. profesionālās), augstākās izglītības iestādes tiks aicinātas nosaukt vienu kandidātu katrai nominācijai.

RLKB izsludina konkursu Izglītības un zinātnes ministrijas mājas lapā, RA mājas lapā www.ru.lv, portālos www.lakuga.lv, www.latgale.lv, Latgales novada pašvaldību mājas lapās un informē Latgales reģiona skolas (t.sk. profesionālās), augstākas izglītības iestādes par kandidātu pieteikšanu līdz šī gada 5. septembrim.

Nolikums

14.05.2015
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Spodris, Kārlis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...