Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Viļakas novadā vizitēja LELB Daugavpils diecēzes bīskaps Einārs Alpe

No 25.-27.aprīlim Viļakas novadā notika Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas Daugavpils pārrunāja par draudzes garīgo un saimniecisko dzīvi. Draudzes padomes locekļiem bija  diecēzes bīskapa Eināra Alpes vizitācija. Bīskaps tikās ar Viļakas ev.-lut. draudzes padomi, jāatbild  uz uzdotajiem jautājumiem. Bīskapu interesēja draudzes nākotnes plāni un ieceres, sadarbība ar novada iestādēm, novada domi un citām konfesijām.

26. aprīlī bīskaps vadīja dievkalpojumu  baznīcā un piedalījās sadraudzībā ar draudzes locekļiem, daloties savā pieredzē.

Bīskaps E. Alpe 27. aprīlī kopā ar draudzes mācītāju Mārtiņu Vaickovski , draudzes priekšnieci  Intu Dortāni un novada domes priekšsēdētāju apmeklēja Viļakas novada iestādes: Viļakas sociālās aprūpes centru, uzrunāja tajā mītošos vecāka gada gājuma cilvēkus. Ciemojās Medņevas pirmsskolas izglītības iestādē „Pasaciņa”, uzzinot kā luterāņu draudze sadarbībā ar ālandiešiem sniedz iestādei palīdzību. Apmeklēja Viļakas Valsts ģimnāziju, sarunājās ar pedagogiem un audzēkņiem, apmeklēja Vientuļu robežkontroles  punktu. Iepazinās ar Viļakas Kultūras un radošo industriju centru, tikās ar Viļakas Jēzus Sirds Romas katoļu draudzes priesteri Staņislavu Kovaļski. Pēc novada domes priekšsēdētāja S. Maksimova uzaicinājuma apmeklēja Šķilbēnu sociālās aprūpes māju  un Šķilbēnu Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīcu.

Daugavpils diecēze, kurā bīskaps ir Einārs Alpe,  ir ļoti plaša – tā sniedzas no Viļakas līdz pat Jumpravai. Diecēzē ir 49 luterāņu draudzes, kurās kalpo 16 garīdznieki. Vizitācijas mērķis bija iepazīt vidi un vietu-Viļakas novadu, kurā draudze pastāv, kā arī saprast, kādas ir konkrētās draudzes darbības un  iespējas draudzes mācītāja Mārtiņa Vaickovska vadībā. Viļakas draudze ir neliela, tajā ir 51 draudzes loceklis.

Noslēdzot vizitāciju, LELB Daugavpils diecēzes bīskaps Einārs Alpe, Balvu, Tilžas, Viļakas un Kārsavas evaņģēliski luterisko draudžu mācītājs Mārtiņš Vaickovskis Viļakas novada domē tikās ar domes administrāciju, darbiniekiem un domes deputātiem, kā arī ar iestāžu vadītājiem.

Bīskaps atzinīgi novērtēja pašvaldības sadarbību ar luterāņu draudzi, pateicās par Domes pretimnākšanu un atbalstu. Notika diskusija par kristīgām vērtībām, tradīciju saglabāšanu un garīgo pasākumu popularizēšanu. Bīskaps atvadoties pateicās domes priekšsēdētājam, visiem iestāžu vadītājiem par sirsnīgo uzņemšanu, garīgo vērtību saglabāšanu un atzinīgi novērtēja iepazīto savstarpējo sadarbību.

Informāciju sagatavoja
Lietvedības, komunikācijas un informācijas nodaļas vadītāja Terēzija Babāne sadarbībā ar draudzes priekšnieci  Intu Dortāni29.04.2015
Kalendārs
« Decembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...