Viļakas novada domes mājas lapa

Krāsu nedēļa Žīguru pirmsskolas izglītības iestādē „Lācītis”

No 13. – 21. aprīlim Žīguru pirmsskolas izglītības iestādē “Lācītis”norisinājās ne vien mācību process, bet dažādas aktivitātes, kas veltītas Krāsu nedēļai.

Katrai Krāsu nedēļas dienai tika izvēlēta sava krāsa: pirmdiena – balta, otrdiena – dzeltena, trešdiena – zaļa, ceturtdiena – zila, pirmdiena – sarkana. Visu veidu krāsas varēja saredzēt bērnu un skolotāju apģērbos, gan arī grupiņu noformējumos.

Krāsaino dienu ietvaros, „Lācēnu” grupas bērnu zīmējumos, aplicējumos un veidošanā tapa – baltās aitiņas, dzeltenās saules, zaļās vardes, zili mākoņi, sarkanās bizmārītes. „Rūķīšu” grupas bērni katru dienu izgaršoja visu, kas atbilst dienas krāsai -  piena produkti, augļi, dārzeņi, saldumi. Čakli grieza, zīmēja, līmēja un nedēļas beigās sanāca skaisti darbiņi, kuri priecē ikviena bērna un pieaugušā acis.

Pēc spilgti pavadītās nedēļas, pēdējā – raibajā dienā organizējām noslēguma pasākumu „ Raibais karuselis”.

Ciemos pie bērniem ieradās Mākslinieks (sk.Nataļja), kurš bija izdomājis, ka negrib vairs zīmēt, jo nolēma nodarboties ar kaut ko jaunu un interesantu.  Bērni viņam izstāstīja par Krāsu nedēļu iestādē. Tas Mākslinieku iedvesmoja, un viņš izdomāja, ka tagad būs Dzejnieks. Viņš sāks sacerēt nelielus pantiņus, dzejolīšus par kādiem priekšmetiem, dzīvniekiem un putniem atbilstoši dienas krāsai (piem. baltā diena- baltās aitas, zaļā diena –koki, lapas).

Kopā ar Mākslinieku „Rūķīšu” un „Lācēnu” grupas bērni dejoja jautras dejas, dziedāja dziesmas, skaitīja tautasdziesmas, kurās tika pieminētas krāsas un to daudzveidība, pēc tam visi tika aicināti uz kopējo rotaļu. Jautri bija gan mazajiem lācēniem, gan lielajiem rūķīšiem.

Pasākuma noslēgumā „Rūķīšu” grupas skolotāja Elita ar bērniem, mazākajiem draugiem uzdāvināja krāsaino albumu, kurā katra lapa ir savā krāsā – balta, dzeltena, zaļa, zila, sarkana. Tas palīdzēs mazuļiem labāk iepazīt pamatkrāsas.

Bet ar to pārsteigumi nav beigušies! Mūzikas sk. Daiga novēlēja visiem krāsainus sapnīšus un, skanot dziesmai „Krāsainie sapņi”, sāka pūst ziepju burbuļus. Tas iepriecināja gan bērnus, gan pieaugušos, kad pa visu zāli lidoja krāsaini lieli un mazi burbulīši. Uz tiem varēja ne tikai skatīties, bet arī censties tos satvert rokā. Cik daudz bija prieka un jautrības!

Paldies „Lācēnu” un „Rūķīšu” grupas bērnu vecākiem, iestādes kolēģiem par aktīvu piedalīšanos projektā „Krāsu nedēļa”!

Skolotāja Nataļja Dmitrijeva

 

27.04.2015
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...