Viļakas novada domes mājas lapa

Viļakas Valsts ģimnāzijas jauniešu mācību ekskursija karjerizglītībā

Viļakas Valsts ģimnāzijas 9.un 10.klases jauniešiem tika dota iespēja doties Viļakas novada domes apmaksātā mācību ekskursijā, kuras ietvaros bija Rēzeknes Augstskolas informācijas dienas un Valsts robežsardzes koledžas apmeklējums.

Pasākuma programmā Rēzeknes Augstskolā skolēni varēja uzzināt par studiju iespējām, budžeta vietām, uzņemšanas nosacījumiem, dienesta viesnīcu, studiju, prakses un citām iespējām, kas paveras studējot.

Sākot no rīta bija iespēja noskatīties Rēzeknes Augstskolas ekonomikas un pārvaldības, inženieru, izglītības un dizaina fakultāšu dekānu sagatavotās prezentācijas par studiju iespējām un novirzieniem.

Visas dienas garumā apskatei un dalībai bija pieejami dažādi informācijas stendi, piemēram, mākslas, sociālās labklājības, uzņēmējdarbības u.c., kuros arī bija iespēja gūt informāciju par studiju virzieniem no pašiem Rēzeknes Augstskolas studentiem un pedagogiem, paralēli tam piedaloties dažādās ar konkrētu nozari saistītās aktivitātēs.

Plkst. 1100 skolēniem bija izvēles iespēja doties uz kādu no 3 piedāvātajiem pasākumiem programmas ietvaros. Aktu zālē uzreiz pēc dekānu prezentācijām ar Rēzeknes Augstskolas  lektores uzrunu tika atklāts Sergeja Bolšekova vārdā nosaukto inovatīvo pētniecisko ideju konkurss, kurā par galveno balvu cīnījās 4 Rēzeknes Augstskolas studenti. Tāpat arī bija iespējas apskatīt topošo vides dizaineru kvalifikācijas, kā arī mākslas studentu darbu izstādi; kā trešā izvēle bija topošo interjera dizaineru vizualizācijas demonstŗēšana, kas bija ne mazāk interesanta.

Sākot no plkst. 1200, inženieru fakultātes studenti aicināja piedalīties orientācijas spēlē, veicot dažādus pārbaudījumus, risinot uzdevumus, ko var vērtēt kā ļoti pozitīvu un jautru aktivitāti.

Dienas programmas noslēgumā plkst. 1300 Rēzeknes Augstskolas studentu teātra kopa „ĶerRA” bija sagatavojuši izrādi „Sirds kopā ar Raini”.

Valsts robežsardzes koledžā jauniešus sagaidīja Dace Lomanovska, sniedzot ļoti interesantu, detalizētu, ar savu un citu kolēģu pieredzi bagātu stāstījumu, kas uz darbu Valsts robežsardzē lika paskatīties no pavisam savādāka skatupunkta, uzzinot par pārbaudījumiem, normatīviem, mācību procesiem, dzīves apstākļiem, ar ko jāsaskaras, stājoties Valsts robežsardzes koledžā, piedaloties mācību procesā vai jau veicot darba pienākumus. Devāmies ekskursijā pa mācību iestādi, iepazināmies ar informāciju par visiem iespējamajiem novirzieniem, profesijām, izaugsmes iespējām, studijām, dienesta viesnīcu, stipendijām, mācību procesa stilu, mācību priekšmetiem, pienākumiem un nosacījumiem. Apmeklējām arī muzeju – apskatījām dažādus formas tērpus, apbalvojumus, dokumentus, ieročus, fotogrāfijas un citas ar robežsardzi saistītas vēsturiskās liecības, kas izvērtās par visinteresantāko ekskursijas daļu. Ārpusē mūs sagaidīja kinologi, demonstrējot savu gadiem ilgi ieguldīto darbu robežsardzes suņu audzināšanā, komandu apgūšanā un disciplīnā. Noslēgumā apskatījām sporta centru.

Mācību ekskursijas ietvaros ieguvām daudz jaunas un noderīgas informācijas par izglītības, studiju un darba iespējām  pašu reģionā un novadā, kas ir neatsverams ieguldījums mūsu izaugsmē, redzesloka paplašināšanā, nākotnes ieceru īstenošanā un varbūt ar laiku arī mūsu novada attīstībā.

Paldies sakām Viļakas novada domei, skolotājām Rasmai Vilkastei un Elvīrai Lemešonokai par līdzdalību.

Viļakas Valsts ģimnāzijas 10.klases skolniece Laura Orlovska

 

21.04.2015
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...