Viļakas novada domes mājas lapa

Skolēni aizstāv darbus zinātniski pētniecisko darbu mazajā konferencē

15.aprīlī Viļakas Valsts ģimnāzijā notika starpnovadu skolēnu zinātniski pētniecisko darbu mazā konference 7.-12.klasēm, kurā piedalījās pavisam 5 skolas. 29 izglītojamie aizstāvēja 26 pētnieciskos darbus. Prieks bija uzņemt ciemiņus ne tikai no sava, bet arī no Balvu novada un šogad pirmo reizi pieteicās piedalīties arī Baltinavas vidusskolas skolēni ar trim pētījumiem vēsturē. Viļakas Valsts ģimnāzijai jau ir nostiprinājusies cieša sadarbība ar Briežuciema un Stacijas pamatskolu no Balvu novada, un, protams, mūsu tuvākie kaimiņi- Rekavas vidusskola, par ko mēs esam īpaši priecīgi. Skolēni varēja sevi parādīt daudz lielākā konkurencē, zinot, ka no šīm skolām vienmēr nāk teicami sagatavoti skolēni.

Konferenci ievadīja Viļakas Valsts ģimnāzijas direktores vietniece izglītības jomā Venerandas Mednes uzruna un veiksmes vēlējumi. Konferences dalībniekus ar paša sacerēto un komponēto dziesmu- veltījumu, nu jau aizsaulē aizgājušai skolas direktorei Ilzei Strapcānei, uzstājās Normunds Orlovs no 12. klases. Viņa bija arī zinātniski pētnieciskā darba vadītāja savam audzēknim Pēterim Bricim.

Skolēnu zinātniski  pētniecisko darbu lasījumi notika trīs sekcijās.

7.-9.klašu pētnieki savā grupā cīnījās par vietām un diplomiem. Jāteic, ka visi darbi un prezentācijas bija teicamas. Iegūtās vietas izšķīra vien daži punkti. 7.klases grupā pārliecinoša uzvara Briežuciema pamatskolas skolniecei Līnai Pundurei par pētījumu „Briežuciema pagasta vietvārdi” (vad. V. Kaša),  2. vieta Stacijas pamatskolas pētniecēm Agnesei Ugarei un Annai Zeltiņai par darbu „Atkritumi un to apsaimniekošana” (vad. R. Bukša), Samantai Šubrovskai  par Briežuciema etnogrāfiskā ansambļa izpēti laikā no 1978-2013.g.(vad. V. Kaša) un Viļakas Valsts ģimnāzijas skolniecei Elīnai Martinovai, kura pētīja ārstnieciskos telpaugus (vad. V. Beča).

8.klašu grupā tika uzrakstīti  trīs darbi. 1.vieta Megijai Bordānei no Viļakas Valsts ģimnāzijas par Viļakas slimnīcas likteni laikmetu griežos, 2.vieta Briežuciema pamatskolas  skolniecei Koniševai Kristīnei- Annai par pirmo kolhozu izpēti  Briežuciema pagasta teritorijā no 1949-1965.g. (vad. V. Kaša), bet 3. vieta pētniecei Lāsmai Mežalei par  Slišānu dzimtas izpēti ( vad. A. Cibule).

9.klases skolēni Valdis Slišāns un Harijs Ozols no Stacijas pamatskolas ieguva 1.vietu par plašu pētījumu, iesaistot respondentus no citiem novadiem, -”Mācību motivācija 6.-9.klašu skolēniem” (vad. A. Jaundzema). 7.-9.klašu grupā pārliecinoša skatītāju simpātiju balva- Briežuciema pamatskolas 7.klases skolniecei Līnai Pundurei.

10.-12.klašu skolēni savus pētījumus prezentēja 2 sekcijās. Žūrija 5 cilvēku komandā  vērtēja skolēnu prezentācijas un darbus katrā sekcijā. Dabas zinību sekcijā tika prezentēti 10 darbi. Skatītāju pārsteiguma balvu te pārliecinoši ieguva Viļakas Valsts ģimnāzijas 11. kl. skolēns Arvis Kokorevičs par pētījumu „Lauksaimnieciskās darbības  situācijas izpēti Vecumu pagasta saimniecībās” (vad. V. Medne). Žūrijas vērtējums- 2. vieta.

Visaugstāko vērtējumu ieguva Pētera Briča pētījums „Medību saimniecību un medījamo dzīvnieku dinamika Viļakas novadā”  un Karīnas Duļbinskas darbs „Laikapstākļu pētījumi un to rezultātu analīze aprīļa mēnesī 1998.-2014.g.Medņevas pagasta Semenovas ciemā”. Šo darbu meitene 25.aprīlī aizstāvēs Rīgā.

2.pakāpes diplomi  Dāvim Paramonovam par makšķernieku lomu lieluma un zivju sugu sastāva izpēti Viļakas ezerā gadalaiku griezumā (vad. V. Medne), Elvijai Ločmelei no Baltinavas vidusskolas par iedzīvotāju iepirkšanas iespējām Baltinavā 20-21.gs. (vad. I. Ludborža), Arvilam Zelčam par darbu „Fotogrāfijas kā amata vēsture un attīstība Viļakā” (vad. J. Laicāns) un Sergejam Saveljevam par optisko ilūziju uztveršanu un ietekmi (vad. G. Stepanova).

3.pakāpes diplomi: Sanijai Strumpei par darbu „Vienāda vecuma bērnu uztveres īpatnības” (vad.I. Saidāne), Kristīnei Kalniņai –„Pusaudžu pašnāvību cēloņi un to novēršana (vad. B. Miņina) un Gunitai Bondarei- „Cukura diabēts un dzīvesveids” (vad. V. Beča).

Sociālo zinību sekcijā tika aizstāvēti 8 pētījumi. Pārliecinošu skatītāju simpātiju balvu ieguva Viļakas Valsts ģimnāzijas skolēns Deivis Dvinskis par ielu vingrošanas izpēti Viļakā un demonstrēto video (vad. L. Leitena). Žūrijas vērtējumā- 2.vieta.

1.pakāpes diploms par izcilu pētījumu Baltinavas vidusskolas skolēnam Dailim Langovskim – „Jānis Ločmelis 1949.g.25.marta deportācijās” (vad. I. Ludborža).

2.pakāpes diplomi arī Aigai Ločmelei no Baltinavas par „Trešā Tautas atmoda Baltinavā-notikumi un atmiņas” (vad. I. Ludborža) un Rekavas vidusskolas pētniecēm Sabīnei Koniševai un Lāsmai Šolinai- „Rekavas viduskolas absolventu dzeja gadiem ejot” (vad. A. Koniševa) un Laurai Loginai – „Reklāma- cilvēku attieksmes un vērtību veidotāja” (vad. B. Miņina).

3.pakāpes diplomi Viļakas Valsts ģimnāzijas skolēniem: Denisam Sovetovam par darbu „Latvijas hokeja izlases un Viļakas novada sniegums 20.gs.b.-21.gs.s” (vad. R. Vilkaste), Ingai Novičenokai par neverbālo komunikāciju (vad. V.Beča) un Elīnai Sprukulei par pētījumu „Horoskops- mūsu iekšējais es” (vad. L. Šaicāne).

Žūrijas locekļi atzinīgi novērtēja visu skolēnu pētījumus, viņu ieguldīto darbu. Sekciju darbam beidzoties, klausītāji rakstīja labākās prezentācijas autoru un vērtējumus par konferences darbu. Te varēja lasīt tikai pozitīvas atsauksmes:
„Pasākums bija ļoti labs! Bija prieks uz šejieni braukt. Lai veicas arī turpmāk”.
„Patika tēmu daudzveidība”.
„Ieguvu jaunu pieredzi prezentēšana’.”
„Pasākums bija ļoti baudāms, iespēja uzzināt daudz jaunas noderīgas informācijas. Darbi pārdomāti un labi sagatavoti.”
„Tika gūta pieredze uzstāties publikas priekšā. Šī diena ir izdevusies”.
„Pasākums bija izdevies godam. Nav ko pielikt, ne atņemt.”
„Man viss ļoti patika, bija interesanti klausīties, kādus darbus bija sagatavojuši   mana vecuma jaunieši. Paldies par doto iespēju prezentēt savu darbu tieši šeit.”
„Patīkami, ka ir vēl pietiekoši daudz jauniešu, kuri veic lielus pētījumus. Bija
interesanti klausīties.”
„Patika viss. Viss bija lieliski, viss bija izdevies. Tā tik turpināt.”

Konferences noslēgums noritēja kultūrvēstures muzejā „Vēršukalns”, kur visus dalībniekus laipni uzņēma tās vadītājs Aldis Pušpurs. Arī viņš vēlējās pārbaudīt pētnieku zināšanas seno darba rīku pazīšanā un to pielietošanā. Tad visi konferences dalībnieki cienājās ar garšīgu zupu un siltu maizīti. Paldies!

Katrs skolēns un pētnieciskā darba vadītājs saņēma savu atzinības rakstu un nelielu balvu.

Paldies žūrijai: skolotājiem- Galinai Stepanovai, Birutai Miņinai, Ilzei Saidānei, Anitai Koniševai, Intai Ludboržai, Tamārai Mihačovai, Valentīnai Kašai, Venerandai Mednei, bibliotekārēm Ruttai Jeromānei un Virgīnijai Riekstiņai, Viļakas Domes pārstāvei Vijai Klegerei,12. klases skolēniem- Normundam Orlovam, Lindai Dvinskai un Laimai Brokānei. Paldies arī darbu labotājām Ainai Golubevai, Inesei Cibulei. Paldies visiem, visiem skolotājiem- pētniecisko darbu vadītājiem. Paldies Inesei Circenei, Izglītības, kultūras un sporta pārvaldei. Paldies Viļakas Valsts ģimnāzijas kolektīvam,  un katrā ziņā- „Vēršukalna” saimniekam Aldim Pušpuram ar palīgiem, šoferītim un visiem, visiem labvēļiem.

Viļakas novada Dabaszinību MA vadītāja Lilita Šaicāne
21.04.2015
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...