Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Kunga žēlsirdības svētku vigilija Ludzā

Kopš 2000. gada Lieldienu otrajā svētdienā Baznīca svin Kunga Žēlsirdības svētkus, kurus caur svēto māsu Faustīni Kovaļsku ieviest aicināja pats Jēzus Kristus savu pārādīšanās reižu laikā. Jēzus solīja, ka šajos svētkos Dievs īpaši apveltīs cilvēkus, kuri vērsīsies pie Viņa.

Šāda apsolījuma iedvesmoti, 2015. gada 11. aprīlī, Kunga Žēlsirdības svētku priekšvakarā, Ludzā pulcējās aptuveni 80 bērni un jaunieši no vairākām Latgales draudzēm: Ludzas, Aglonas, Krāslavas, Šķilbēniem un Nīcgales.

No Šķilbēnu draudzes devās baznīcas bērnu kora dalībnieki kopā ar skolotāju Karīnu un priesteri Staņislavu.
Svētku svinēšana iesākās ar Vissvētākā Sakramenta adorāciju Ludzas draudzes baznīcā, kurai sekoja dažādas iepazīšanās spēles, kas atraisīja un satuvināja dalībniekus.

Iepazinušies un baudījuši launagu, jaunieši devās kopīgā Gaismas ceļā Ludzas pilsdrupās. Šajā lūgšanā tika pārdomāti 7 notikumi, kas norisinājās pēc Jēzus augšāmcelšanās. Gaismas ceļu vadīja priesteris Bernards Vagalis, priesteris Staņislavs Prikulis un Ludzas draudzes jaunieši.

Svētki turpinājās ar izvēlēs programmu – bija iespēja skatīties filmu par Jēzus augšāmcelšanos, piedalīties katehēzē ,,Dzīvības brīnums”, ko vadīja māsa Daniela, SJE vai arī baudīt sadraudzību pie ugunskura, piedaloties viktorīnā un cepjot desiņas.

Paralēli visiem notikumiem visa vakara gaitā bija iespēja baznīcā privāti adorēt Vissvētāko Sakramentu un izsūdzēt grēkus, ko jaunieši arī labprāt izmantoja.

Svinību izskaņā visi dalībnieki pulcējās uz kopēju adorāciju un slavēšanu, kas noslēdzas pusnaktī ar Kunga Žēlsirdības svētku vigilijas svēto Misi. Sprediķī priesteris Rinalds Broks sacīja, ka Dievs savu žēlastību dāvā bez mēra, bet mēs nereti esam kā aizvērts trauks, un ka mums katram ir jāieskatās sevī, jāatrod šis norobežojošais vāks, jāatver tas un jāļauj žēlastībai sevi piepildīt.

Svētās Mises laikā jaunieši dalījās arī par iegūto šī vakara laikā. Daudzi pateicās par brīnišķīgo laiku, par jauniegūtajiem un no jauna satiktajiem draugiem, par prieku, par izklaidi, par gardo ēdienu.
Bijām patīkami noguruši, raduši iedvesmu un jaunus spēkus mūsu tālākajai darbībai.
Liels paldies Šķilbēnu draudzei, īpaši priesterim Staņislavam un pārējiem atbalstītājiem par šo neaizmirstamo braucienu!

Karīna Romanova
Foto: Šķilbēnu draudze

17.04.2015
Kalendārs
« Decembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...