Viļakas novada domes mājas lapa

Medņevas pirmsskolas izglītības iestādes „Pasaciņa” kolektīvs dodas pieredzes apmaiņā uz Siguldas Valdorfa bērnudārzu

14.aprīlī Medņevas pirmsskolas izglītības iestādes “Pasaciņa” skolotājas devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Siguldu. Visu rīta cēlienu viesojāmies privātajā Valdorfa bērnudārzā. Apskatījām materiālo bāzi, klausījāmies skolotāju atziņās, kuras savas zināšanas guvušas gan Latvijā, gan apguvušas ārzemju Valdorfa teorijas piekritēju pieredzi, protams, kaut ko pamainot un pieskaņojot Latvijas situācijai. Vērojām arī bērnu darbību un sadarbību. Ar vienu vārdu sakot, mēs pētījām šī  bērnudārza darbības stilu un metodes.

Interesanti bija tas, ka šinī bērnudārzā strādā brīvprātīgie jaunieši  no ārzemēm. Bērniem tas ļoti patīkot, nekas, ja sākumā nesaprotot viens otra valodu, jo ārkārtīgi daudz var pateikt ar žestiem, smaidu, sirds siltumu un mīlestību. Darba stils šajā Iestādē ļoti atšķiras no mūsu ikdienas. Nav režīma, nav rotaļnodarbību saraksta, taču ir noteikumi, kurus visi zina un ievēro. Katru dienu notiek viena rotaļnodarbība, kurā tiek ietvertas  vairākas nodarbības, bērni tiek nemanāmi virzīti uz zināšanu apguvi. Skolotāja teica: „Mēs mācām bērnus tā – nedari citam to, ko negribi, lai dara tev.”

Protams, siguldiešus interesēja mūsu attālais un nezināmais novads, mūsu pirmsskolas izglītības iestāde un mūsu darba metodes, ko pie kafijas tases un tikko ceptas ābolkūkas mēs arī pastāstījām un uzdāvinājām piemiņas dāvaniņas ar Viļakas simboliku.

Tikšanās noslēgumā kopā ar bērniem devāmies laukā un soļojām uz “pasaules malu” – tālāk bija dziļa grava.

Mēs ļoti sirsnīgi atvadījāmies, uzaicinot siguldiešus paciemoties pie mums Viļakas pusē Medņevas pagastā. Bērni palika laukā, lai gan laiks bija drēgns un vējains. Viņi vienmēr ejot laukā, jo neesot sliktu laika apstākļu, esot nepareizi saģērbti bērni, bet viņiem tā neesot. Bērni drīkstot izskrieties un netraucēti brīvi izspēlēties laukā, arī nosmērēties, jo līdzi vēl ir kāda drēbju kārta, ko pārģērbt. Bērni nenākot uz bērnudārzu sapucēti, te ir viņu darbavieta un, darot darbu, bērns drīkst nosmērēties. Par to te neuztraucas neviens: ne bērni, ne skolotāji, ne vecāki.

Tālāk devāmies uz  eko sveču liešanas darbnīcu, kur uzzinājām par sveču liešanas vēsturi, dažādām tehnikām un tehnoloģijām šajā jomā, kā arī izlējām katrs sev skaistu sveci, ko varējām ņemt līdzi.

Atceļā uz mājām pārspriedām, kādas siguldiešu darba metodes varētu mēs pārņemt savā darbā un, kādas tomēr nē, jo mēs strādājam valsts pirmsskolas izglītības iestādē, kurai ir savs statuss un savi noteikumi. Tomēr  izrādās, ka ir lietas, ko mēs  jau darām līdzīgi valdorfiešiem.

Esam pateicīgi, ka mums ir bijusi iespēja ciemoties Valdorfa bērnudārzā, redzēt viņu darba stilu  un protams, daudz ko paņemt sev.

Biruta Konovalova

 

15.04.2015
Kalendārs
« Oktobris 2021 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...