Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Aiņa Šaicāna piemiņas balvas izcīņa telpu futbolā

2015. gada 12.aprīlī Viļakas Valsts ģimnāzijas sporta zālē notika Aiņa Šaicāna piemiņas balvas izcīņas telpu futbolā sacensības. Sacensības organizēja Viļakas novada Bērnu un jaunatnes sporta skola sadarbībā ar Viļakas novada domi. Sacensības tiesāja Virslīgas futbola tiesnesis Ervīns Veļķers. Piemiņas turnīrs notika dienā, kad mūsu novadniekam Ainim Šaicānam būtu apritējuši 65 gadi.

Ainis ir dzimis tagadējā Vecumu pagasta Birznieku ciemā, absolvējis Viļakas vidusskolu. Pēc Latvijas valsts fiziskās kultūras  institūta absolvēšanas pirmā darba vieta bija Viļakas vidusskola. Savu dzīvi viņš ir saistījis ar sporta skolotāja un trenera darbu, kā arī ar mūziku. Daudzas viņa komponētās dziesmas ir veltītas Viļakas novada vietām un ļaudīm. 1994.gadā Balvu rajonā notika Lauku sporta spēles. Vienas no sporta spēļu  priekšsacīkšu sacensībām notika Viļakas sporta zālē. Ainis Šaicāns  bija viens no tiem,  kas  organizatoriski palīdzēja sporta zāli nodot ekspluatācijā.

Pirms  sacensībām visi devās uz  piemiņas brīdi Mateuša  kapos, lai noliktu ziedus un iedegtu svecītes A.Šaicāna atdusas vietā.

Sacensību atklāšanā piedalījās arī Aiņa Šaicāna sieva Irēna Šaicāne, dēls Aivis, meitas Liene un Ieva, mazdēls Mareks, māsa Maruta Brokāne ar ģimeni.

Sacensībās startēja: Viļakas, Medņevas, Ciblas un Ludzas NSS komandas.

Rezultāti:
1.vieta un Aiņa Šaicāna  ceļojošais piemiņas kauss- Viļakas komandai.
Komandā spēlēja- Mārtiņš Ķerāns, Aigars Gruševs, Deniss Sovetovs, Vladislavs Rastorgujevs, Kristers Kokorevičs, Vairis Logins un Deniss Urtāns.
2. vieta – Ciblas komandai.
3.vieta- Ludzas NSS komandai.
4.vieta- Medņevas komandai.

Nominācija "Labākais futbolists" tika piešķirta :
Raitim Gutānam (Ludzas NSS), Denisam Urtānam (Viļaka), Dāvim Ločmelim (Medņeva), Aigaram Grahoļskim (Cibla).

Par labāko uzbrucēju tika atzīts – Mārtiņš Pavlovs (Cibla), labākais aizsargs – Vairis Logins (Viļaka), labākais vārtsargs – Kristaps Tereško (Cibla).

Sacensības atbalstīja Latvijas Ziemeļaustrumu reģiona futbola līga, kā arī tās vadītājs Arnis Martusevičs, kurš bija sarūpējis balvas labākajiem futbolistiem.

Ceļojošo kausu un piemiņas nominācijas "Labākais uzbrucējs", "Labākais aizsargs" un "Labākais vārtsargs" sarūpēja Aiņa Šaicāna māsa Maruta Brokāne.

Apbalvošanas brīdī Viļakas Valsts ģimnāzijas direktora pienākumu izpildītāja V. Medne savā runā izteica domu, ka ar šī  pasākuma organizēšanu tika izdarīti divi labi darbi. Pirmkārt, tika godināta cilvēka piemiņa, kurš to ir pelnījis, būdams mūsu novadnieks, otrkārt – pavadīta saturīga diena dažādām paaudzēm kopā, popularizējot veselīgu dzīvesveidu. Ja šis pasākums saglabāsies arī turpmāk kā tradīcija, tad tas piesaistīs arvien jaunus dalībniekus un atbalstītājus.

Sacensību iniciatore Maruta Brokāne saka lielu paldies par atbalstu Viļakas novada domei un tās priekšsēdētājam  Sergejam Maksimovam, Izglītības, kultūras un sporta pārvaldei, personīgi vadītājai Sarmītei Šaicānei, Sporta skolas kolektīvam, tā vadītājam Ēvaldam Vancānam, Viļakas novada sporta metodiķim Ervīnam Veļķerim, Viļakas Valsts ģimnāzijas kolektīvam un tā direktora pienākumu izpildītājai Venerandai Mednei, Inesei Petrovskai par garšīgām pusdienām, Atim Šimkevičam, Rolandam Kuzminam, Lienei Šaicānei.
Vislielākais paldies ir komandām un viņu treneriem.

Informāciju sagatavoja
Inese Petrova
Viļakas BJSS direktora vietniece izglītības jomā

13.04.2015
Kalendārs
« Decembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...