Viļakas novada domes mājas lapa

Teātra nedēļa Žīguru pirmsskolas izglītības iestādē “Lācītis”

Kad aiz loga daba un saulīte svin pavasara iestāšanos, Žīguru pirmsskolas izglītības iestādē „Lācītis" jau tradicionāli pavasari ieskandina Teātra nedēļa, kad mazie bērni gūst savu pirmo pieredzi aktieru lomās. Katru gadu 27. martā gan profesionālie, gan amatieru teātri svin Starptautisko Teātra dienu. Ikviena teātra trupa šajā dienā rūpējas par dažādu izrāžu un pasākumu organizēšanu skatītājiem, lai vairotu un popularizētu mīlestību pret teātra kultūru. Teātri mīl un spēlē ne tikai pieaugušie, bet arī bērni. Tāpēc uz skatuves kāpa “Rūķīšu” grupas aktieri -ar Ingrīdas Šteinbergas izrādi „ Kas man par to būs?”, bet jaunākās “Lācēnu” grupas bērni ar izrādi “ Vecīša cimdiņš”.

Teātris kalpo kā izklaides, tā arī iedvesmas avots. Teātris ir kas vairāk, tas piedāvā iespējas izaugsmei un zināšanām. Bērni iesaistītas darbos, kas saistīti ar dekorāciju pagatavošanu,  zāles sakārtošanu, biļešu gatavošanu, gatavoja afišas- organizēja darbu, lai teātra izrāde varētu noritēt veiksmīgi. Kā arī iepazīstas ar uzvedības noteikumiem teātrī, uzzina, ko nozīmē „trešais zvans”, papildina savu vārdu krājumu ar jauniem vārdiem: skatuve, kulises, parters, dekorācijas, trupa, biļešu kontrolieris u.c.

Izaugsmes iespējas gūst ne tikai mazie aktieri, bet arī grupu skolotājas un skolotāju palīdzes, kas iejutās gan režisoru, gan suflieru, gan arī aktieru lomās. Lielu atbalstu režisoriem sniedza arī mūzikas skolotāja, kas katram iestudējumam piemeklēja atbilstošas dziesmas, dejas un rotaļas.

Šogad teātra izrāžu apmeklētāji pirka biļetes par konfektēm, kuras vēlāk aktieri izmantoja kā honorāru. Un tā šī mākslas nedēļa beigusies, kā jau īstā teātrī, neizpalika vētraini aplausi  mazajiem aktieriem. Un protams, pēc kārtīga teātra spēlēšanas nepieciešams atjaunot enerģiju un atgūt spēku turpmākajiem darbiņiem, tāpēc bērni cienājās ar nopelnīto honorāru.

Tas ir kopdarbs, jo kopīgi strādājuši bērni, vecāki, grupu skolotājas, skolotāju palīdzes, mūzikas skolotājas un viss bērnudārza kolektīvs. Gan aktieriem, gan publikai šīs izrādes dāvāja labu noskaņojumu visas dienas garumā, jo jaunie aktieri pat vienkāršā tekstā un kustībā ielika visu savu sirdi. Bērnu iesaistīšanas teatrālajos uzvedumos palīdz attīstīt bērniem atmiņu, runas un kustību prasmi, muzikalitāti, sadarbību grupā, kā arī radoši izpausties. Šīs dienas ir īsti svētki, jo uzstāšanās rada pacilātības sajūtu un sniedz gandarījumu.

Skolotāja Elita Locāne

31.03.2015
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Agne, Agnese, Agnija
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...