Viļakas novada domes mājas lapa

Gatavojoties V Viļakas novada bērnu un skolēnu radošajam festivālam un XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem

Bērni, kas dzied, arī dejo un muzicē, vislabāk mācās matemātiku, fiziku, ķīmiju, tas ir pierādīts fakts. Gan dziedātājiem, gan dejotājiem šis laiks ir ļoti saspringts - notiek skates, konkursi, dažādi pasākumi, jo gatavojamies diviem lieliem pasākumiem-  XI  Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem un paralēli tam, visi dziedātāji gatavo atsevišķu repertuāru  V Viļakas novada bērnu un skolēnu radošajam festivālam, kurš notiks 16.maijā, Viļakā, pilsētas estrādē.

Arī mūsu novadā pirmie konkursam gatavojās vokālie ansambļi. Februāra nogalē Viļakas Valsts ģimnāzijas zālē notika konkurss „Balsis”, kurā piedalījās pagaidām 2 kolektīvi: jaunākā grupā Viduču pamatskolas 1.-4.klašu vokālais ansamblis un  vidējā grupā Viļakas Mūzikas un mākslas skolas 4.-7.klašu vokālais ansamblis. Cerams, ka sasparosies arī citi dziedātāji un nākošgad kolektīvu būs vairāk. Dziedātājiem tā ir milzīga pieredze dziedāt citās telpās un svešas auditorijas priekšā.

Konkursa gaitā katrs kolektīvs dziedāja divas dziesmas, vienu no tām a capella (bez pavadījuma). Dziesmu atlase konkursam ir ļoti darbietilpīgs un atbildīgs process, jo kā jau visos konkursos ir savi noteikumi. Protams pedagogam pašam ir jāsaprot cik daudz bērni spēs izdarīt,  vai bērniem patiks šī dziesma, lai kopīgi nonāktu pie kopīga rezultāta, un kā skatītāji pieņems priekšnesumu.  Zinot, ka bērni ir ļoti noslogoti gan ar mācībām, gan pulciņiem,  prieks ir par katru bērnu, kurš nāk dziedāt un agrus rītus vai pēcstundas pavada apmeklējot  kora vai vokālā ansambļa nodarbības. Dziedātāji ir malači!

Žūrija, kurā piedalījās Viļakas Mūzikas un mākslas skolas direktors  Aldis Prancāns, vijoles skolotāja Ilona Bukša, kā arī  interešu izglītības metodiķe Inese Circene  piešķīra  abiem kolektīviem II pakāpi.

Pēc konkursa bērniem notika tusiņš  „Dziedāsim kopā” , kur  bērni varēja piedalīties dažādās muzikālās aktivitātēs, kā arī nopelnīt kādu balviņu individuāli.

Paldies žūrijai, paldies par atbalstu Viļakas pamatskolas mūzikas skolotājai Karīnai Romanovai un koncertmeistaram Arnim Prancānam,  kā arī par telpām Viļakas Valsts ģimnāzijas kolektīvam.

Arī kori sparīgi gatavojas XI  Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku skatei, kura notiks Balvos  6. maijā. Aktīvi apmeklē kopmēģinājumus, kurus vada G. Ceplinieks. Otrais kopmēģinājums notiks Balvos 2. aprīlī. Repertuārs nav vienkāršs, tāpēc koru dziedātājiem un vadītājai Ilonai Bukšai novēlam  izturību, pacietību un skanīgas balsis. Lai izdodas!

XI  Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta Mežaparka Lielajā estrādē mākslinieciskie vadītāji pirmo reizi būs diriģenti Edgars

Vītols un Gints Ceplenieks, režisore – Mirdza Zīvere.  Izpētot repertuāru varu teikt, ka viņu izvēlētais repertuārs ir laikmetīgs, jo ir gan klasiskās, gan modernās dziesmas, gan mūsdienīgās, gan estrādes, gan a capella.

Mūzikas metodiskās apvienības vadītāja Inita Raginska

 

 

27.03.2015
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...