Viļakas novada domes mājas lapa

Viļakas Valsts ģimnāzija Daugavpils Universitātē

Daugavpils Universitāte un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde jau sesto gadu rīko Latgales reģiona vispārējās vidējās izglītības iestāžu skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konkursu, kurā piedalās 10. – 12. klašu skolēni, profesionālo vidusskolu un arodskolu audzēkņi, kuri veikuši pētījumu kādā no zinātnes nozarēm.

Konkurss tiek rīkots ar mērķi padziļināt skolēnu zināšanas dabas, humanitāro, sociālo un inženierzinātņu nozarēs, iepazīstināt skolēnus ar mūsdienu zinātniski pētnieciskā darba tematiku un metodēm, iesaistot skolēnus tiešā pētījuma izstrādē.

Šogad konkurss notika 20.martā un tajā tika iesniegti pavisam 219 darbi no visa Latgales reģiona. Viļakas novadu tajā pārstāvēja Viļakas Valsts ģimnāzija ar pieciem pētījumiem:
Karīna Duļbinska - 1.vieta un tiesības aizstāvēt darbu Rīgā 39. skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferencē 25.aprīlī. Darbs ”Laikapstākļu pētījumi un to rezultātu analīze aprīļa mēnesī 1998.-2014.g. Medņevas pag. Semenovas ciemā”, aizstāvēts Zemes zinātņu sekcijā.
Evija Kitova-1.pakāpes diploms par pētījumu „Ilgdzīvošana pasaulē un Viļakas novadā” (vadītāja Valentīna Beča), aizstāvēts veselības zinātnes sekcijā.

Abas meitenēm-konkursa laureātēm ir tiesības ārpus konkursa studijām Daugavpils Universitātes bakalaura studiju divās programmās.

•Elvīra Dzērve–pateicība par pētījumu ”Skolas formas tērps-vakar un šodien” (vad. Biruta Miņina), aizstāvēts pedagoģijas sekcijā.

•Viesturs Baltiņš- pateicība par darbu „Viļakas pilsētas uzņēmumi un to likteņi gadu laikā” (vad. Lilita Šaicāne) kulturoloģijas sekcijā.

•Normunds Orlovs-pateicība par darbu „Tetovējumi- vēsture, simbolika, veselība” (vad.Valentīna Beča) kulturoloģjas sekcijā.

Liels paldies visiem skolēniem, kuru milzīgais ieguldītais darbs ir atmaksājies un ir ticis novērtēts visa Latgales reģiona līmenī. Audzēkņi ir gandarīti par savu veikumu, par to, ka ir iegūta jauna pieredze un zināšanas, kas neapšaubāmi noderēs turpmākajās studiju gaitās.

Paldies šoferītim Atim Šimkevičam.

Viļakas novada Dabaszinību MA vadītāja Lilita Šaicāne

27.03.2015
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...