Viļakas novada domes mājas lapa

Viduču pamatskolas skolēni piedalās atvērto durvju dienā Ādažu militārajā bāzē

12.martā Ādažu bāzē notika Atvērto durvju diena. Atvērto durvju dienas mērķis ir veidot un uzturēt karavīru saikni ar sabiedrību, kā arī veicināt skolēnu izpratni par aizsardzības nozari un karavīra dienestu.

Arī Viduču pamatskolas skolēniem bija lieliska iespēja piedalīties šajā pasākumā, kurā skolēnus iepazīstināja ar karavīru apbruņojumu, kā arī sadzīves apstākļiem.

Bāzē ieradāmies jau pirms deviņiem rītā, lai varētu piereģistrēties kontrolpunktā un saņemtu caurlaidi.

Kopā ar vēl 18 Latvijas skolu skolēniem noklausījāmies pulkvežleitnanta Ozoliņa sveicienu un uzrunu. Kapteinis Auzenbahs nelielā prezentācijā mūs iepazīstināja ar Sauszemes kājnieku brigādi, Ādažu militārās bāzes iekārtojumu, ar militārajām vienībām, kas te atrodas.

Vēlāk tikām sadalīti grupās un kopā ar pavadošo karavīru devāmies ceļojuma mācību maršrutā, lai tuvāk iepazītu karavīru ikdienas dzīvi.

Mums bija iespēja gan redzēt, aptaustīt un paturēt rokās, un pielaikot gan karavīru ekipējumu, ieročus, gan arī redzēt kādās kazarmās dzīvo karavīri, kur ietur pusdienas un vakariņas. Uzzinājām un redzējām arī to, ka bāzē ir medpunkts, kur ir iespēja saņemt kvalitatīvu medicīnisko palīdzību; kā arī ir kapela (neliela baznīciņa).

Lielu prieku sagādāja iespēja redzēt militāro tehniku – bruņumašīnas, izlūku auto, tankus. Varējām tajos iekāpt, visu apskatīt un parunāties arī ar ASV karavīriem par mums interesējošiem jautājumiem.

Interesanti bija arī tas, ka karavīriem ir lieliska iespēja uzturēt savu fizisko formu labi aprīkotās trenažieru zālēs, izrādās, ka arī tur katru dienu dežūrē viens karavīrs, kas veic savus pienākumus un gādā, lai būtu kārtība.

Ar lielu interesi apskatījām arī sprādzienbīstamos priekšmetus, un karavīri mums pastāstīja, kā rīkoties, ja pašiem gadās atrast kādu sprādzienbīstamu priekšmetu. Redzējām arī sapiera tērpu un robotus, kas var neitralizēt spridzekļus.

Kopā ar mums ekskursijā devās arī vairāku skolēnu tēti, kuri savā jaunībā arī bija dienējuši Ādažos. Viņiem šī bija lieliska iespēja atcerēties savu jaunību un salīdzināt, kā bija tad un kā ir tagad.

Paldies Ādažu militārajai bāzei par iespēju ielūkoties tās ikdienā!

Lai diena būtu vēl piepildītāka, devāmies Salaspils virzienā, kur apskatījām Salaspils Memoriālu.

Tā ir vieta, kur kara laikā dzīvību zaudējuši daudzi nevainīgi cilvēki – vīrieši, sievietes, sirmgalvji un pat bērni.

Mēs ar interesi un bijību aplūkojām milzīgās skulptūras, nāves nometnes baraku vietas, ieklausījāmies šīs vietas sirdspukstos un secinājām, ka šī ir vieta, kas cilvēkam iedveš cieņu un liek izvērtēt to, ka nav nekā vērtīgāka uz pasaules par cilvēka dzīvību un brīvību.

Viduču pamatskolas skolotāja L.Babāne

 

 

17.03.2015
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...