Viļakas novada domes mājas lapa

Sveču nedēļa Viduču pamatskolā

Kā katru gadu, arī šajā mācību gadā Viduču pamatskolā norisinājās Projektu nedēļa. Tas ir laiks, ko gaida visi skolēni, jo tad var gan radoši izpausties, gan izzināt un pētīt dažādas interesantas lietas un tēmas, kā arī tā ir iespēja nedaudz atpūsties no mācību slodzes.

Šogad izvēlējāmies visai skolai kopēju tēmu– „Viss par un ap svecēm”.

Šajā nedēļā tā bija lieliska iespēja skolēniem izzināt daudz interesanta par svecēm – it kā ikdienā pierastu un, varētu pat teikt, neievērojamu priekšmetu.

Skolēni kopā ar skolotājiem iepazina gan sveču tapšanas procesu – piedaloties A. Korņejevas sveču liešanas darbnīcā, kur katrs varēja sev izgatavot gan smaržīgas svecītes, gan rakstainas, gan kārtainas – kādas tik sirds kāroja.

Lielu interesi izraisīja vaska sveču liešanas darbnīca kopā ar mūsu skolas bijušo audzēkni Kristapu Stepiņu. Viņš skolēniem pastāstīja interesantas lietas par to, kā no bitītes nonāk līdz vaskam. Skolēni piedalījās gan vaska kausēšanas procesā, gan svecīšu liešanā speciālās formiņās – kā rezultātā sanāca sveces gan kā eglītes, gan kā bitītes, kā eži un kā eņģelīši. Un, kā smaržoja pēc medus!

Skolā bija ieradušies arī misionāri, viņi pastāstīja par sveču reliģisko nozīmi, kā arī aicināja visus klātesošos vienoties kopīgā lūgšanā kādai savai vajadzībai vai nodomam.

Visas nedēļas garumā klašu grupas veica dažādus uzdevumus un izzināja sveču krāsu nozīmi, mācījās dzeju par svecēm, gatavoja sveču lukturīšus, mācījās sveču deju, pētīja ticējumus un sakāmvārdus par svecēm un Sveču dienu. Nedēļa bija darba un rosības pilna.

Nedēļas noslēgumā norisinājās Sveču balle, kas sākās vakarā 18.00. Uz balli sanāca gan skolēni, skolotāji, gan arī vecāki un vecvecāki kuplā skaitā.

Sveču balle izvērtās par lielisku pasākumu, kur katras klases pārstāvji prezentēja savu nedēļas laikā paveikto – tā izveidojot kopēju koncertu un priecējot vienam otru – skanēja gan dziesmas par svecēm, tika būvētas akrobātiskas piramīdas, dejotas sveču dejas, runāta dzeja, skolēni prezentēja pat pašizgatavotu papīra torti, kur katrā gabaliņā bija ielikts kāds ticējums vai sakāmvārds par svecēm, tika veidota sveču izstāde, kurā svecītes bija izkārtotas pa krāsām.

„Ballējām līdz vēlam vakaram, spēlējam spēles, dejojām, piedalījāmies dažādās  atrakcijās, ko bija sagatavojusi 9.klase. Bija ļoti jautri un interesanti. Šī bija labākā projektu nedēļa!” stāsta 6. klases skolnieces Alise un Edīna.

Viduču pamatskolas 6.klases audzinātāja L.Babāne

17.03.2015
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...