Viļakas novada domes mājas lapa

Pasaku diena Viļakas pirmsskolas izglītības iestādē

Pēc Nacionālās kultūras padomes ierosinājuma 2015. gads tiek pasludināts par Raiņa un Aspazijas jubilejas gadu, jo 2015. gada 16. martā izcilajai latviešu literātei Aspazijai ir 150. dzimšanas diena. Aspazija un Rainis tiek dēvēti par sava laikmeta praviešiem un latviešu literatūras stūrakmeņiem.

Literatūrzinātniece Gundega Grīnuma saka: „Laimīgi ir tie latvieši, kuri atrod paši savu ceļu pie Raiņa un Aspazijas. Laimīgs ir tas, kurš uztausta to līniju un impulsu, kas uzšķiļ interesi. Jo tā garīgā enerģētika, kas iestrādāta Raiņa un Aspazijas darbos, ir galvenā vērtība, ko jebkurš no mums var iegūt. Tikai ir nepieciešama zināma intelektuāla un emocionāla piepūle, lai šo impulsu izjustu.”

Lai rosinātu bērnos interesi par literatūru, grāmatām un to lasīšanu, veicinātu emocionālu literatūras uztveršanu, mūsu pirmsskolas izglītības iestādes skolotājas un audzēkņi kopā ar Viļakas sākumskolas 1.klases skolēniem un skolotāju Inesi Rēvaldi piedalījās kopējā pasākumā „Pasaku diena”. Tā bija interesanta pieredze, jo iemācīties pastāstīt pasaku, iejusties pasaku varoņu tēlos un attēlot tos bērniem nav tik vienkārši. Arī 1.klases skolēniem iestudēt pasaku ludziņas un atnākt uz pirmsskolu, kurā tikai nesen paši bija audzēkņi, tikties ar bijušajām pirmsskolas skolotājām bija diezgan satraucoši. Toties pasākums izdevās interesants un saistošs visiem.

Pirmsskolas audzēkņi atainoja senlatviešu paražu „Vakarēšanu”, kad sanāca kaimiņi garajos rudens vai ziemas vakaros pasērst, kādu rokdarbu pastrādāt, kliedēt vientulību ļaužu pulkā. Šajos vakaros tika pārrunāti dažādi notikumi, stāstītas pasakas un teikas.

“Mazā sirmā kumeliņā
Jāj pa ceļu pasaciņa.
Sidraboti pakaviņi,
Zili puķu iemauktiņi;
Pavadā kā pērles sienas
Senās mīļās bērnu dienas.”    /Aspazija/

Veiklākie pasaku stāstītāji bija vecākās grupas audzēkņi: Niķita Krasnokuckis, Madara Klimoviča, Amanda Ksenija Augustāne, Kristaps Ozols, Luiss Kristiāns Logins, sagatavošanas grupas audzēkņi: Viktorija Martinova, Alīna Šaicāne, Džeisons Kokarevičs, Rostislavs Dmitrijevs, Elīna Zaremba. Vidējās grupas bērni bija iesaistīti pasakas „Kukulītis” inscenējumā, bet jaunākās grupas audzēkne Megija Osipova kopā ar skolotāju Līgu Mūrnieci un skolotājas palīdzi Jolantu Ivanovu attēloja pasaku „Kā cālītis māmiņu meklēja”.

Sākumskolas skolēni ar burvju Feju (skolotāja Inese Rēvalde) veica interesantu ekskursiju cauri vairākām pasakām. Bērni sastapās ar Sarkangalvīti un vilku, Pelnrušķīti, mātes meitu un Sniegbaltīti, niķīgo princesi un karali. Skolēnu sniegums bija ļoti emocionāls un interesants.

Liels paldies skolotājai Inesei par atsaucību un sadarbību.

Paldies bērnu vecākiem par palīdzību šī pasākuma gatavošanā.

Viļakas pirmsskolas skolotāja Guna Rižanova16.03.2015
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...