Viļakas novada domes mājas lapa

Ābeces svētki Viļakas pamatskolā

Buri, buri burtiņi
Jā, jā, jā.
Tās ir burvju durtiņas
Pa kurām ieiet var grāmatā...

Pirmās klases skolēni kopā ar audzinātāju gandrīz mēnesi gatavojās nozīmīgam notikumam- Ābeces svētkiem, tie ir svētki par godu pirmajai grāmatiņai.

Pirmklasnieki ir iemācījušies gan lasīt, gan rakstīt, un ne tikai burtus - arī teikumus, tekstus un pat lasīt grāmatas! Jau piedalījās Viļakas novada bibliotēkas organizētajā ”Bērnu žūrijas pasākumā”. Viena no mīļākajām klasē lasītajām grāmatām ir kļuvusi Andrusa Kivirehka grāmata ”Lote no izgudrotāju ciema”.

Kādā nelielā piejūras ciematā dzīvo dzīvespriecīgā suņu meitene Lote ar saviem vecākiem, viņas draugi. Ciema lielākais ikgadējais notikums ir izgudrotāju konkurss, kurā nosaka vislieliskāko jauno izgudrojumu, kurš ciema iedzīvotājiem palīdzētu mājas darbos.

Lotes labākais draugs ir kaķis Bruno, ar viņu kopā var doties visdažādākajos piedzīvojumos, ja tikai tas nav saistīts ar sportošanu. Kad Lote un Bruno iegūst jaunu draugu biti Susumu, kurš atceļojis no Japānas grāmatā, ciema iedzīvotāji iepazīstas ar pavisam neparastu izgudrojumu - džudo. Iegūst jaunu draugu zaķi Albertu.

Pasākumu vadīja Lote un Bruno, kas visus sagaidīja un vadīja pasākumu. Jautro varoņu iejutās 5.klases skolēni.Lote priecīgi dodas zālē, lai sameklētu, sasmaržotu piedzīvojumus un tur jau nāk 4.klases, kuri iejutušies Karlsona un Brālīša lomā, kuri ar saviem uzdevumiem pārbaudīja prasmi lasīt. Lote dodas tālāk, lai uzmeklētu draugu Bruno, kurš visu rītu mājās cītīgi spēlējis akordeonu un aicina iepazīties ar 5.klases meitenēm, kuras iestudējušas deju. Protams, ka neizpaliek domas par izgudrojumiem, kurus veicot gadās gan kļūdas, gan jocīgi pārpratumi, kurus dziesmā izdziedāja 3.klases skolēni. Ūdenī tiek atrasta grāmata, kurā iespiesta īsta bite, kamēr grāmata žūst, no tās izlec Burtu meitiņa, kas noskaidroja, vai 1.klases skolēni patiešām zina visus burtiņus. Skolēni rādīja, ko māk, skaitīja dzejolīšus par burtiem. Tagad spēj runāt arī bite Susums, kura, iespiesta grāmatā, atceļojusi no Japānas un uztraucas kā nokļūs mājās. Tam vajadzīgs Dienvidvējš, 2.klases skolēni meklē dārgumus un zina, ka vislielākie dārgumi ir zināšanas. Tikmēr zaķis Alberts slēpo, lai pārliecinātu arī dejotājus, ja nemācīsies vasarā, nesanāks arī ziemā. 1.-2.klašu deju kolektīvs izdejo dejas, parādot, ka visu ziemu ir centīgi mācījušies. Tikmēr Susums visiem māca džudo, izrādās, ka arī sportā labi jāzina matemātika, Ciparu meitiņa un 5.klase dzejoļos atgādina, kā pareizi rakstīt ciparus. Mūsu skolas bērni ir draugos ar dziesmu, skan vokālā ansambļa vēlējums. Bet zaķēns Alberts vēl joprojām kautrējas uzsākt draudzību, mamma viņam dod vērtīgu padomu kā uzsākt draudzību, viņš dodas pie draugiem un redz, ka briesmonis nolaupa Sususmu. Viņš kopā ar Loti dodas to glābt un izrādās, katas ir pārpratums, jo briesmonis ir Lotes tētis, kurš veic kārtējo izgudrojumu, visi priecājas par jauno draugu, zaķēns labi ir apguvis džudo, tāpēc draugi varēs doties uz džudo sacensībām Japānā.Kā viņiem veicās uzziniet grāmatā vai jaukajā multfilmā! Noslēgumā visus priecēja 1.klases skolēni ar dziesmu „Skolas rīts”.

Visi skolēni no direktores saņēma sertifikātus, ka zina burtus un prot lasīt, un tagad skolēnus gaidīs daudzas interesantas grāmatas bibliotēkā. Izskan mīļi pateicības vārdi no vecākiem, mēs priecājamies, ka bijāt kopā ar mums. Paldies, skolas pavārītēm, kas bija izcepušas gardu kliņģeri.Tie, kuri izdejojās Marijas Bratuškinas vadītajā diskotēka, izsaka vislielāko sajūsmu un prieku par dāvāto iespēju.

Katram dalībniekam gatavojoties šim pasākumam bija gan uztraukums, gan prieks, gan atbildība, lai labi veiktu visu uzdoto! Kopā mums viss izdevās! Paldies visiem, kas mūs atbalstīja!

Daudz grāmatu mēs lasīsim
Un dižus darbus veiksim
Bet savai skolas ābecei
Mēs siltu paldies sakām.

Skolotāja Inese Rēvalde
Foto Iveta Korņejeva

13.03.2015
Kalendārs
« Oktobris 2021 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...