Viļakas novada domes mājas lapa

Februāris un marts Viļakas pamatskolā

Nemanot paskrējis Sveču mēnesis februāris, skolā notika aktīvs mācību darbs, dalība konkursos un olimpiādēs, svarīgas ir savstarpējās attiecības, šomēnes daudzas klases audzināšanas stundas notika savādāk nekā ikdienā.

Viļakas pamatskolā ciemojās posteņa komandieris  E.ŠAICĀNS no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Latgales reģiona Balvu daļas Viļakas posteņa. Šajā stundā viņš skolēniem pastāstīja par rīcību negadījumos, uz kādu telefona numuru ir jāzvana, lai izsauktu ugunsdzēsējus vai paziņotu par kādu negadījumu, kas ir noticis ar tevi vai kādu citu. Ugunsdzēsējs atgādināja, ka nedrīkst zvanīt uz šo tālruņa numuru, lai pajokotos, kāds kuram būs kāds negadījums nevarēs sazvanīt ugunsdzēsējus vai kādus citus dienestus. Skolēniem patika izzinošā stunda par drošību.

14.februārī 6.klase noorganizēja Valentīndienas pastu, ar kādu mīļumu tika rakstītas vēstules, izgrieztas sirsniņas, ar nepacietību gaidīti pastnieki.

Skolā ciemojas trusis Tusiņš. Vairākas dienas apkārt pulcējās bērni, lai samīļotu, paglāstītu, paturētu rokās.

3. un 5. klases skolēni kopā ar skolotāju Mārīti un Karīnu, medmāsiņu Iru devās uz Balkanu dabas parku, kur viņi izbaudīja ziemas priekus. Tur skolēni pavadīja lielisku laiku izklaidējoties ar dažādām aktivitātēm brīvā dabā (braucot ar ragaviņām un slēpēm). Kad bija laiks doties mājās gandrīz visi sauca: ‘’Skolotāj, var palikt?’’ Dodoties mājup, daudzi teica skolotājām, ka ir jāievieš jauna tradīcija skolā, ka katru gadu visa skola brauc uz Balkanu kalniem.

Kā jau katru gadu skolā notika matemātikas olimpiāde, kurā piedalījās visu klašu skolēni, lai noskaidrotu vislabāko matemātiķi savā klasē. Dāvis Bisenieks no 6.klases un Keita Emīlija Orlovska no 5.klases ( skolotāja Valentīna Žigurova) piedalījās starpnovadu matemātikas olimpiādē Balvos, kur Keita izcīnīja 3.vietu. Apsveicam! Mūsu skolas skolēni aktīvi piedalījās arī konkursā „Cielavas gudrības” Žīguros.

1.-3.klasēm sporta stunda Meteņdienā tika aizvadīta uz kalna, vizinoties ar ragaviņām, skaļi lieloties, izbraucot dažādus līkločus gan pa vienam, gan kopā ar draugiem.

Viļakas pamatskolas 1. un 4. klases skolēni kopā ar skolotājām Valentīnu Žigurovu, Inesi Rēvaldi un medmāsiņu Iru Strapcāni devās peldēties uz Balvu baseinu. Kad atbraucām, tad 4.klases skolnieki palīdzēja 1.klases skolniekiem. 1.klases skolnieki peldējās seklākā vietā, bet 4.klases skolnieki, kas mācēja peldēt, dziļākā vietā. 1h stunda pagāja ļoti ātri, jo baseina apmeklējums patika visiem.

Viļakas pamatskolas 3.-6.klašu dejotāji kopā ar skolotāju Iju Krilovu brauca uz Liepnu dejot. Tas notika 12.februārī. Šajā Sadancī mēs centāmies nodejot pēc iespējas labāk. Brauciens bija ļoti interesants. Pēc Sadanča notika diskotēka. Mums patika šis brauciens, jo daudziem ļoti patika dejot. Daudzi vēlētos, lai tas atkārtojas! Visi deju kolektīvi cītīgi gatavojas skatei.

18.februārī skolas zālē notika eksperimentu konkurss. Piedalījās gandrīz visu klašu komandas. Labākos pētījumus izvirzīja uz novada konkursu. Viļakas pamatskolas skolnieces Keita Emīlija Orlovska, Santa Saida un Simona Zaremba bija veikušas pētījumu “Siera siešana”. Meitenes bija pagatavojušas 4 veidu sierus – ar saulespuķu sēkliņām, ar ķimenēm, ar rozīnēm un ar žāvētām aprikozēm. Sieri bija izdevušies un ļoti, ļoti garšīgi. Meitenes savu darbu prezentēs arī Rīgā.

25.februārī notika Bērnu un jauniešu žūrijas noslēguma pasākums. Visi aktīvi piedalījās Viļakas novada Tūrisma informācijas centra vadītājas Santas Bondares noorganizētā viktorīnā „Vai tu pazīsti savu pilsētu?”.Viņa uzdeva mums vārdus latgaliski, mums bija jāpārtulko latviski, pēc tam angliski. Tie, kuri uzminēja, dabūja balvu - tūrisma ceļvedi Viļakā. Bibliotekāres pasniedza dāvanas tiem, kuri rudenī rakstīja domrakstu „ Kāpēc es gribu iet uz bibliotēku”. Bibliotekāre  Sandra Dvinska  iepazīstināja ar jaunajām grāmatām, kuras pēc tam varēja paņemt uz mājām. Beigās pasniedza jaukas balvas. Šis pasākums mums ļoti patika, tas bija interesants!

Šī gada 5. martā notika ikgadējais vokālās mūzikas konkurss „Balsis”. Balvu muižas zālē uzstājās vokālie mūzikas ansambļi no Baltinavas, Viļakas, Rugāju un Balvu novadiem. Konkursā piedalījās arī mūsu skolas skolēni, skolotājas Karīnas Romanovas vadībā. Vokālais ansamblis konkursā piedalījās pirmo reizi, tāpēc tas bija satraucošš notikums gan dziedātājiem, gan skolotājai. Konkursā izskanēja „Kas tie tādi, kas dziedāja” Karīnas Romanovas apdarē un M.Ķīnes „Saulei”. Viļakas Mūzikas un mākslas skolas ansamblim tika piešķirta 2. pakāpe.

10. martā notika tauta deju kolektīvu atlases skate XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Skatē piedalījās deju kolektīvi ne tikai no Balviem, bet arī no apkārtējiem novadiem un pat Rīgas. Katrs kolektīvs skatē dejoja divas dejas – vienu izlozes un vienu pašu izvēlētu. Žūrijā dejotāju sniegumu rūpīgi vērtēja un analizēja XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku deju lielkoncerta “Līdz varavīksnei tikt” mākslinieciskā vadītāja Inga Pulmane, kā arī lielkoncerta virsvadītāji Gints Baumanis, Iluta Mistre, Dace Adviljone un Ilze Mažāne. Mūsu skolu skatē pārstāvēja trīs kolektīvi. 1.-2. klašu grupas tautu deju kolektīvs ieguva 1. pakāpi, savukārt 3.-4., 5.-6. klašu deju kolektīvi 3.pakāpi. Dejotāju skatei gatavoja skolotājas Linda Ozola, Aija Leitena, Ija Krilova.

Žurnālistu pulciņš, skolotāja Inese Rēvalde

 

 

13.03.2015
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Spodris, Kārlis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...