Viļakas novada domes mājas lapa

Muzikāls ceļojums pa Rietumeiropu

6.marta pēcpusdien Viļakas Mūzikas un mākslas skolas zālē bija svinīgi rosīga gaisotne, jo notika pedagogu Jeļenas Laicānes un Daigas Elksnītes klavieru audzēkņu tematisks mācību koncerts „Muzikāls ceļojums pa Rietumeiropu”. Tika atskaņoti krievu komponista Vladimira Korovicina skaņdarbi, kas radušies ceļojuma iespaidā pa dažādām Eiropas valstīm.

Pasākuma vadītāja Laura Orlovska, klavieru nodaļas absolvente, iejutās daudz pieredzējušas un Eiropu savām acīm redzējušas vecmāmiņas lomā. Viņa uzrunāja: „...cik brīnumaina ir zeme, kurā dzīvojam, un cik ļoti tautas ir vienotas, bet tai pat laikā unikālas savās tradīcijās, kultūrā, mūzikā... It īpaši mūzikā. Mēdz teikt, ka tā mums spēj pastāstīt vairāk nekā vārdos var izteikt.” Koncertā katrs atskaņotais skaņdarbs caur mūzikas skaņām parādīja Eiropas valsts savdabīgumu. Vizuālo priekšstatu par attiecīgo valsti pasvītroja katram pianistam īpaši piemeklētais tērps.

Mums Eiropa sākas Latvijā, pasaules vislabākajā vietā! „ To neskar ne stipras vētras, ne zemestrīces. Tajā krāšņi mainās visi gadalaiki, katrs nākdams ar savu skaistumu un dāvanām. Tās balti smilšainos krastus apskalo jūra – skaista un tīra. Cauri zemei plūst lielas un mazas upes, zilajās debesīs spoguļojas dzidri ezeri.” Ar sirsnīgu mīļumu izskanēja Evelīnas Taukules, Ieviņas Kokorevičas un Endija Nipera spēlētās latviešu tautasdziesmas.

Igauņu gara sīkstums  un neatlaidība ieskanējās Danas Romanovas un Terēzes Maksimovas  duetā atskaņotajā igauņu tautas dejā, bet lietuviešu identitāte izpaudās Endija un Ieviņas spēlētajās tautasdziesmās. Somijas ziemeļnieciskais raksturs caurvija Danas atskaņoto „Polku”’. Slovākijas lauku burvība izskanēja Ernesta Bukša spēlētajā melodijā. Terēze  izpildīja vienu no poļu svinīgākajām  dejām „Polonēzi”.  Norvēģu dziesma Katrīnai Narubinai izskanēja tīri un skaidri kā ziemeļu gaiss. Nīderlandes vējdzirnavu nenogurstošā griešanās bija labi saklausāma Marijas Maksimovas izpildījumā.  Prāgas vecpilsētas izsmalcinātās noskaņas bija jaušamas Veronikas Sotovas izpildītajā valsī. Jautro Šveices deju „Ekosēze” spēlēja Katrīna. Vācijas pasakaino burvību caur skaņdarbiem saklausījām Keitas Emīlijas Orlovskas un Airitas Agejevas izpildītajos skaņdarbos. Gustavs Vanags spēlēja Itālijas ātro un virtuozo deju „Tarantella”, bet neapoliešu temperaments ieskanējās Ievas Jurjānes (9.vijoles kl.) un Līgas Sergejevas duetā. Ungāru čardaša brīnišķīgās skaņas caurvija Ladas Škeļonokas spēli. „Domaredancis” Aleksas Jakučevas klavierspēlē aizveda mūs uz Zviedriju. Izteiksmīgi un trāpīgi Airitas izpildījumā tika uzburta pirātu darbošanās. Beļģijas klejojošo tirdziņu neatņemama sastāvdaļa ir karuseļi, kurā palīdzēja mums iegriezties Ērika Zaharova. Bolero skaņas Marijas izpildījumā lika dvēselēm kļūt nevaldāmām un aizlidot tālēs zilajās... Nevainojamās  Francijas gaisotne ieskanējās Ladas atskaņotajā „Francijas Rivjēra”. Koncerta nobeigumā izskanēja austriešu komponista Johana Štrausa  jautrā un naivā deja valsis Līgas profesionālajā izpildījumā.

Vecāku vārdā izsaku sirsnīgu, paldies, skolotājām un klavierspēles audzēkņiem pa aizraujošo koncertu!

Ernesta Bukša mamma Ilona
Foto: Arvils Zelčs

09.03.2015
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...