Viļakas novada domes mājas lapa

Nākotnes skola

Nesen Viļakas novada domē norisinājās interesants un neierasts seminārs  „Nākotnes pilsēta spēle”, kurā piedalījās arī Viļakas Valsts ģimnāzijas skolēnu padomes un novada Jauniešu domes pārstāvji. Jauniešiem iepatikās semināra norise, tāpēc šī gada 3.martā Viļakas Valsts ģimnāzijas skolēnu padome nolēma noorganizēt šāda veida pasākumu arī par jauniešiem aktuālu tēmu- mācību procesu.

Viļakas novada skolu audzēkņi pulcējās Viļakas Valsts ģimnāzijā, lai piedalītos pasākumā „Nākotnes skola”, kuras mērķis bija kopīgiem spēkiem radīt idejas skolas dzīves un mācību procesa uzlabošanai. Uz pasākumu ieradās pa četriem pārstāvjiem no Rekavas vidusskolas, Viduču pamatskolas, Žīguru pamatskolas, Viļakas pamatskolas un Viļakas Valsts ģimnāzijas. Jaunieši tika sadalīti 4 komandās un katra komanda izdomāja arī savu nosaukumu: „Pelēkie zirņi”, „Gabaliņš no debesmannas”, Z/S „DLEKE” un „Eklēriņi”. Komandās bija pa vienam pārstāvim no katras skolas, tāpēc iesākumā jaunieši piedalījās iepazīšanās un saliedēšanās aktivitātē, kurā nedaudz vairāk iepazina viens otru.

Pasākumu organizēja un sagatavoja mērķtiecīgas un aktīvas jaunietes- Viļakas Valsts ģimnāzijas skolēnu padomes prezidente Elīna Sprukule, kura ir arī Viļakas novada Jauniešu domes viceprezidente un Laura Logina -Jauniešu domes kultūras jautājumu koordinatore. Jaunietes bija izvirzījušas trīs aktuālas tēmas par kurām tika diskutēts: mācības, disciplīna un ārpusstundu aktivitātes. Katra komanda izstrādāja desmit idejas un priekšlikumus par šīm tēmām un par vienu, kura likās visaktuālākā vai komandai interesantākā, tika sagatavota prezentācija. Komandas nolēma veidot šādas prezentācijas: Nozaru speciālistu piedalīšanās mācību darbā, karjeras nedēļa, novada jauniešu aktīva līdzdalība novada  korī un orķestrī un video veidošana „Skolēna ikdiena caur objektīva aci”.

Prezentācijās jaunieši iepazīstināja pārējos ar savas idejas nozīmīgumu, visu nepieciešamo, lai to realizētu un nodrošinātu, kā arī mērķauditoriju uz kuru tā attiecas.

Komandām tika uzdoti jautājumi un paveikto atzinīgi novērtēja arī neatkarīgie eksperti- Viļakas Valsts ģimnāzijas direktores vietniece izglītības jomā- Veneranda Medne un jaunatnes lietu speciāliste Madara Jeromāne.

Noslēgumā visi dalībnieki balsoja par sev tīkamāko ideju un prezentāciju. Par labāko ideju tika atzīta komandas „Gabaliņš no debesmannas” izstrādātā ideja- Nozaru speciālistu piedalīšanās mācību darbā, kura veicinātu jauniešu karjeras izglītību un nākotnes profesijas izvēli.

Pēc pasākuma jaunieši atzina, ka ir pilnveidojuši savas prasmes sadarboties ar citiem, strādāt grupā, apkopot savas domas, komunicēt ar citiem. Pasākums veicinājis sadarbību starp novada skolu audzēkņiem. Jaunieši priecājas par lietderīgi un interesanti pavadītu laiku, jauniegūtajiem draugiem,  par to, ka ir uzzinājuši novada aktualitātes, aizdomājušies par tēmām, kuras agrāk nav likušās svarīgas. Tika izteikts priekšlikums par šāda pasākuma organizēšanu katru gadu.

Paldies Elīnai Sprukulei un Laurai Loginai par ieguldīto darbu „Nākotnes skolas” vadīšanā un organizēšanā!

Paldies jauniešiem, kuri ieradās un iesaistījās diskusijās par jauniešu aktualitātēm skolās, radīja idejas un prezentēja tās !

Informāciju sagatavoja jaunatnes lietu speciāliste Madara Jeromāne

 

04.03.2015
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...