Viļakas novada domes mājas lapa

Izglītības iespēju izstāde Nr. 1- Skola 2015

Katru gadu pavasara pusē Rīgā Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā tiek organizēta izglītības izstāde, kur trīs dienas interesenti var apmeklēt Latvijas un ārpus Latvijas esošu izglītības iestāžu informatīvos stendus. Izstādē informāciju par izglītības iespējām piedāvā augstskolas un to filiāles, koledžas, arodskolas un profesionālās specializētās vidusskolas. Šāda pasākuma apmeklēšanu plāno un realizē Rīgai tuvākās un tālākas Latvijas skolas kā mācību ekskursiju.

Arī Viļakas Valsts ģimnāzijas 11. un 12. klašu skolēni kopā ar skolotājām L.Bizuni un V.Medni 27. februārī devās uz Ķīpsalu pēc jaunas informācijas un pēc atbildēm uz interesējošiem jautājumiem par tālākās izglītības turpināšanas iespējām. Daļa skolēnu apstājās pie Rīgas Tehniskās universitātes, Rēzeknes augstskolas, Daugavpils universitātes un Rīgas Stradiņa universitātes stendiem, jo tur gan pasniedzēji, gan studenti ar prieku sniedza atbildes uz interesējošiem jautājumiem gan mutiski, gan  piedāvāja informatīvus bukletus.

Studenti ar saistošiem eksperimentiem, dziesmām, dejām un citām jautrām izdarībām popularizēja studentu dzīves „labumus”. Vairāki skolēni tieši izstādes apskates laikā nonāca pie izvēles, kas viņus varētu saistīt pēc vidējās izglītības iegūšanas. 11. klases skolēniem redzētais būs viela pārdomām līdz nākamajai izstādei. Izstāžu centra pretējā zālē izvietojās Latvijas  izdevniecības ar jaunāko grāmatu klāstu -gan ar daiļliteratūras, gan speciālās literatūras izdevumiem, gan mācību metodisko literatūru, kur bija pircējiem labvēlīgas atlaides.

Pēcpusdiena turpinājās Vecrīgā, apmeklējot Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja filiāli- Mencendorfa namu, kurš ar savu 17.-18.gadsimta mājokļa noskaņu ir vienīgais šāda tipa muzejs Baltijā. Rīdzinieku māja- muzejs iepazīstina apmeklētājus ar turīga rīdzinieka sadzīves kultūras tradīcijām. Paciemojāmies senajā veikala telpā, virtuvē ar manteļskursteni, viesu salonā, ģimenes kapelā, saimnieka istabā, „meitenes istabā” un vēsturiskajās pagraba velvēs, bet deju zālē mūsu Normunds Orlovs ar gidi, aplausiem skanot, izpildīja menueta soļus. Kādā no telpām gide vērsa uzmanību uz fotomākslinieka Sergeja Borisova darbu izstādi- darbos dažādi mirkļi no ceļojumiem Latvijā un svešās zemēs. Izrādās Sergejs Borisovs dāvinājis akvareļzīmējumus Viļakas pilsētai 720-gades svētkos ( foto: Mārtiņš) Bija jauki ieraudzīt savas pilsētas vārdu šādā kontekstā. Diena izveidojās saturīga un izglītojoša.

Redzēto un izjusto apkopoja tekstā skolotājas V.Medne un L.Bizune

 

 

04.03.2015
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...