Viļakas novada domes mājas lapa

„Cielavas gudrības” Žīguros

Latvijas Dabas muzeja konkursam „Cielavas gudrības” – jau astotā sezona.

„Cielavas gudrības” ir tematisks jautājumu – atbilžu konkurss, kurā aicināti piedalīties piekto un sesto klašu skolēni. Piedaloties tajā, gan skolēniem, gan vecākiem un skolotājiem nākas meklēt atbildes uz āķīgiem jautājumiem, pārbaudot un papildinot zināšanas par dabu.

Nu jau pierasts, ka konkursa atlases spēles notiek ne tikai Rīgā, pašā Dabas muzejā, bet arī vēl dažās Latvijas skolās. Viena no tām – Žīguru pamatskola, kur piedalās 5- un 6-klasnieki no visām Viļakas novada skolām.

Jau notikušas divas atlases spēles. Pirmā spēle bija veltīta pasaules tuksnešiem, un jautājumi bija par klimatu, augu un dzīvnieku pielāgojumiem dzīvei sausos apgabalos. Tā norisinājās decembra vidū.

Otrā atlases spēle notika 19. februārī un bija veltīta kalniem. Spēles laikā "ceļojām" pa augstākajām virsotnēm, iepazinām kalnu augus un dzīvniekus. Jautājumus un uzdevumus sagatavoja Dabas muzeja speciālistes Diāna Meiere un Una Bērziņa.

Kā ierasts, lai nokļūtu spēlē, bija jāpilda atlases anketas uzdevumi. Šoreiz tika saņemtas 19 anketas. Skolēni bija ļoti centušies, un visi jautājumi bija atbildēti ļoti izsmeļoši un precīzi. Ļoti sarežģīti bija izvēlēties 10 precīzāko atbilžu autorus. Nācās pat lozēt... pirmo reizi, kopš atlases spēles notiek Žīguros. Un tā – klātienes spēlē savas zināšanas rādīja Jurģis Milaknis un Evelīna Ločmele no Rekavas vidusskolas, Dāvis Bisenieks, Keita Emīlija Orlovska un Santa Saida no Viļakas pamatskolas, Emīls Strupkovs un Edīna Kļava no Viduču pamatskolas, Vineta Vizule un Rolands Slišāns no Upītes pamatskolas, kā arī Lada Škeļonoka no Žīguru pamatskolas. Arī klātienes spēles rezultāti izrādījās ļoti līdzīgi, un lai noskaidrotu uzvarētāju (pēc noteikumiem – drīkst būt tikai viens), nācās izspēlēt papildkārtu (arī pirmo reizi). Otrajā vietā ierindojās Jurģis Milaknis un Lada Škeļonoka, trešā vieta – Dāvim Biseniekam.

„Kalnu” spēles uzvarētāja ir Edīna Kļava. Sveicam!

Jūnijā Edīna un „Tuksnešu” spēles uzvarētājs Gustavs Vanags no Žīguru pamatskolas dosies uz finālspēli.

Trešajā atlases spēlē noskaidrosim trešo finālistu.

Paldies visiem, kas meklēja atbildes uz anketas jautājumiem, paldies dalībniekiem, viņu skolotājām, vecākiem, līdzjutējiem. Paldies visiem atbalstītājiem. Paldies Ievai un Paulai, viņas palīdzēja vadīt spēli.
Trešā atlases anketa, kas būs veltīta okeāniem, jau pavisam drīz. Meklējiet Dabas muzeja mājas lapā sadaļā Aktualitātes\ Cielavas gudrības, un tiekamies atkal!

Andra Korņejeva, konkursa „Cielavas gudrības” koordinatore Viļakas novadā
Foto no personīgā arhīva

26.02.2015
Kalendārs
« Oktobris 2021 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...