Viļakas novada domes mājas lapa

Tikšanās Valsts ģimnāziju dabaszinātņu konkursā Cēsīs

20. februārī devāmies uz Cēsīm, lai piedalītos Valsts ģimnāziju dabaszinātņu konkursa „Aerofīlija” aktivitātēs. Cēsu Valsts ģimnāzijā pulcējās 11 komandas no deviņām dažādu Latvijas reģionu Valsts ģimnāzijām. Arī  Viļakas Valsts ģimnāzijas  10. un 11. klases skolēni -Dagnija Kokoreviča, Dāvis Paramonovs, Karīna Duļbinska, Sergejs Saveļjevs- kopā ar skolotāju Lilitu Bizuni  devās   turp, lai sacenstos fizikas, ķīmijas, matemātikas un bioloģijas darbnīcās.

Ierodoties Cēsu Valsts ģimnāzijā uzzinājām, ka visiem mūsu  komandas „Eži” dalībniekiem būs jāstrādā pārī ar skolēniem no citām skolām, jāiepazīstas un jāveido komandas darbs, lai risinātu uzdotos uzdevumus. Pēc reģistrēšanās un rīta tējas, ar uzmundrinošiem vārdiem un skanīgu priekšnesumu konkursa dalībniekus sveica Cēsu Valsts ģimnāzijas skolēni un pasākuma organizatori. Konkurss norisinājās divās galvenajās sekcijās- fizikas un matemātikas uzdevumu risinātāji un  bioloģijas un ķīmijas lietpratēji. Katras sekcijas darba rezultāti un jaukto skolēnu komandu sniegums katrā priekšmetā  tika vērtēti atsevišķi.

Laikā, kad skolēni radoši darbojās, ģimnāziju skolotājiem bija iespēja gida pavadībā iepazīties ar Vidzemes koncertzāli "Cēsis", Cēsu Mūzikas skolu un Cēsu pilsētas skaistākajām vietām.

Pēc pāris stundu cītīgas uzdevumu risināšanas, darbam sekojošajām pusdienām, visi skolēni un skolotāji  pulcējās skolas zālē, kur notika eksperimentu demonstrējumi – ‘’Brīnumainās gāzu pārvērtības’’. Tos veica Cēsu Valsts ģimnāzijas absolvents Reinis Martinsons. Tā bija lieliska iespēja vērot dažādus eksperimentus ar šķidro slāpekli un sauso ledu. Arī skatītāji tika aicināti piedalīties eksperimentos un daudzi ar prieku to darīja. Kad demonstrējumi bija beigušies, skolu komandas viena otrai teica apsveikuma un novēlējumu vārdus saistībā ar konkursa tēmu ‘’Aerofīlija’’.

Un nu bija pienācis brīdis konkursa sasniegumu izvērtēšanai un apbalvošanai. Katrā no sekcijām – matemātika, fizika, bioloģija, ķīmija – tika godalgotas 3 vietas atbilstoši veiksmīgākajiem uzdevumu risinājumiem. No Viļakas Valsts ģimnāzijas Karīna Duļbinska izcīnīja 2.vietu fizikas sekcijā, bet Dāvis Paramonovs -2.vietu bioloģijas sekcijā. Saldās balvas saņēma visi konkursa dalībnieki.

Cēsīs bija un konkursā piedalījās Viļakas Valsts ģimnāzijas  11. klases skolniece Karīna Duļbinska

27.02.2015
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...