Viļakas novada domes mājas lapa

Skaļās lasīšanas konkurss

Veiksmes atslēga – laba lasītprasme.

24. februārī Viļakas Valsts ģimnāzijas lasītavā notika dzimtās valodas dienas atzīmēšanas aktivitāte -  novada bibliotekāru metodiskās apvienības vadītājas Virgīnijas Riekstiņas organizētais novada skolu bibliotēku lasītāju skaļās lasīšanas konkurss „ Vārds pie vārda” 7.klasēm.

Konkursa mērķis bija rosināt skolēnu interesi par lasīšanu, uzlabot lasītprasmes un izlasītā teksta izpratnes iemaņas.

Uz konkursu ieradās no visām novada skolām pa divi centīgākie lasītāji ar pozitīvo motivāciju lasīt un attīstīt savas lasītprasmes.

Konkursa dalībniekus vērtēja žūrija: novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Sarmīte Šaicāne, novada Latviešu valodas un literatūras MA vadītāja Rasma Vilkaste un Viļakas pamatskolas bibliotekāre Rutta Jeromāne.

Pasākumu ieskandināja Viļakas novada skatuves runas konkursa 1.pakāpes ieguvēji – Viļakas pamatskolas un ģimnāzijas audzēkņi – Mairis Urbāns un Elīna Zaķe ar literāro darbu fragmentu norunāšanu.

Virgīnija Riekstiņa dalībniekus iepazīstināja ar konkursa norisi.

Lasīšanas konkursam izvēlēti teksti no Annas Sakses „Pasakām par ziediem”, kur katram ziedam ir savs liktenis un  tajās var atrast tautas gudrību, romantiku un saskatīt cilvēku raksturus, piemēram, pasakās „Jasmīns”, ‘Dzegužasara”, „Magone”, „Balzamīne”.

Konkursa dalībnieki izlozēja katrs savu pasakas tekstu, skaļi to lasīja un žūrija vērtēja lasītprasmi - skaidru izrunu, skaļumu, izteiksmīgumu un teksta satura izpratni par atbildēm uz  žūrijas jautājumiem.

Žūrija apspriedās, bet konkursa dalībnieki varēja apskatīt skolēnu radošo darbu izstādi „Pārsteidz Viļakas Valsts ģimnāzijas bibliotēku 65 gadu jubilejā”, dalīties iespaidos un  izvēlēties savu simpātiju no dzirdēto pasaku lasījumiem. Tās bija Kate  Slišāne („Magone”) un Elīna Dukovska („Dzegušasara”).

Skaļās lasīšanas konkursā „Vārds pie vārda” labākie lasītāji saņēma godalgotās vietas, diplomus un balvas :
1.vietu ieguva Viduču pamatskolas dalībniece Elīna Dukovska,
2.vietu – Upītes pamatskolas skolniece Kate Slišāne un
3.vieta Rekavas vidusskolas – Marijai Maksimovai.

Konkursa dalībnieki – Martīna Pavlova un Kristers Kaņepe (Žīguru pamatskola), Elija Astreiko un Krista Gavrilova ( Viļakas Valsts ģimnāzija), Agnese Razminoviča (Upītes p -sk.), Viktorija Maksimova (Rekavas vidusskola), Anete Dukovska (Viduču p-sk), saņēma pateicības un grāmatu „ Dvēseles aka”.
Paldies novada skolu bibliotekārēm par atsaucību un līdzdalību konkursa norisē un žūrijai par piedalīšanos vērtēšanā.

Novada skolu bibliotekāru metodiskās apvienības vadītāja Virgīnija Riekstiņa

27.02.2015
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Agne, Agnese, Agnija
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...