Viļakas novada domes mājas lapa

Skolēni eksperimentē Viļakas novadā

Arī šogad Valsts Izglītības satura centrs rīko jauno vides pētnieku forumu „Skolēni eksperimentē”.

24. februārī Viļakas Valsts ģimnāzijā notika jauno vides pētnieku konkursa 1. kārta.

Jauno vides pētnieku  konkurss   piedāvā iespēju piedalīties neaizmirstamā, pārsteigumu pilnā un izzinošā pasākumā, kurā visi dabaszinību mīļotāji var dalīties atklājumos un iepazīstināt klātesošos ar savām pētnieciskās darbībām, novērojumiem, veiktajiem eksperimentiem, izdarītajiem secinājumiem,  demonstrēt savus izvēlētos eksperimentus vai prezentēt, kā tie ir veikti mājās un klasēs.

Konkurss tiek organizēts ar nolūku pēc iespējas vairāk rosināt skolēnu interesi par vidi un popularizēt skolēnu pētniecisko darbību, aktivizēt un paplašināt vides izglītības darbu sākot ar sākumskolas un pamatskolas klasēm.

Eksperimentu dienas pasākumam bija pieteikti 10 darbi, kurus veikuši 11 dalībnieki no Viļakas pamatskolas, Viļakas Valsts ģimnāzijas un Rekavas vidusskolas dalībnieki.

Rekavas vidusskolas skolnieces Ērika Kalacka veica eksperimentus ar monētām, rādīja eksperimentus ”Elastīgais metāls” un “Elastīgais trieciens” un Santa Pužule klātesošajiem uzbūra “Mākslīgo aukstumu”, rādīja, cik burvīgi uzzied ūdensroze ūdenī, mācīja kā rakstīt slepenās vēstules un veica eksperimentu ”Pakārtā ola”.

Viļakas pamatskolas skolnieces Keita Emīlija Orlovska, Santa Saida un Simona Zaremba bija veikušas pētījumu “Siera siešana”. Izrādās, ka siera gatavošanā  liela nozīme bija senajai Grieķijai. Grieķi uzskata, ka sieru izgudrojis dieva Apollona dēls Aristejs. Tā siera siešanas māksla ceļo tālāk uz Romu. Romieši pilnveido šo mākslu, un lai kur viņi dotos, visur līdzi ņēma siera rituli. Siera siešanas tradīciju veiksmīgi pārņema ziemeļu tautas.Meitenes bija pagatavojušas 4 veidu sierus – ar saulespuķu sēkliņām, ar ķimenēm, ar rozīnēm un ar žāvētām aprikozēm. Sieri bija izdevušies un ļoti, ļoti garšīgi.

Keita Emīlija Orlovska prezentēja darbu ”Bērnu rotaļlietas”. Klātesošie varēja rast atbildes uz jautājumiem - vai visas rotaļlietas ir drošas un kādas rotaļlietas izvēlēties bērniem?

Norberts Kokorevičs rādīja eksperimentu “Ne piles ūdens”, kurš arī ieguva skatītāju simpātiju balvu.

Viļakas Valsts ģimnāzijas meitenes Laura Bratuškina un Megija Bordāne veica pētījumu par interesantiem un savdabīgiem kokiem Viļakas apkārtnē. Viņu darbs “Savdabīgi koki Viļakā un tās apkārtnē” tika izvirzīts uz Rīgu - konkursa 2.kārtu.

Paldies skolotājām - Ņinai Romanovai, Ilzei Šaicānei, Ilzei Saidānei un Valentīnai Bečai, kas bija palīdzējušas ar padomu un atbalstījušas ar nepieciešamajiem materiāliem. Paldies arī dalībniekiem un viņu vecākiem, kuri atbalstīja un iedrošināja savus bērnus piedalīties eksperimentu dienas pasākumā.

Novēlu, lai pētniecības gars nepazūd arī ikdienas mācību stundās un uz tikšanos nākošajā gadā!

Izglītības metodiķe Inese Circene

25.02.2015
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...