Viļakas novada domes mājas lapa

Tikšanās ar Eiropas brīvprātīgā darba jaunieti

12. un 13.februārī mūsu novada 9.-12.klašu jaunieši no Rekavas vidusskolas, Viduču pamatskolas, Žīguru pamatskolas un Viļakas Valsts ģimnāzijas tikās ar  Eiropas Brīvprātīgā darba jaunieti Paulu  Emmerling de Oliveira (Vācija)   no  Jauniešu NVO Klubs "Māja" - jaunatne vienotai Eiropai. Brīvprātīgās Paulas prezentācija un reizē arī konkurss mūsu skolēniem par viņas valsti -  Vāciju izraisīja patiesu interesi un prieku par savām  zināšanām. Otrā Paulas prezentācija bija saistīta  ar brīvprātīgā darba iespējām un priekšrocībām jebkuram jaunietim mūsdienās.

Latvijā Paula dzīvo no septembra un visus mūs pārsteidza ar savām latviešu valodas zināšanām. Prezentācijas nobeigumā viņa lūdza uzdot jautājumus latviski, tā mums pierādot, ka cilvēks spēj iemācīties citas valsts valodu tik īsā laikā - galvenais ir vēlme un gribasspēks. Paula  atzina, ka latviešu gramatika nav viegla, taču jauniete apņēmusies to apgūt vēl labāk līdz šī gada septembrim – gada garumā Latvijā pavadītajā laikā.

Viļakas Valsts ģimnāzijā Paula piedalījās arī Valentīndienas pasākumā, kur pati aktīvi iesaistījās  deju konkursā. Viņa bija pārsteigta par šādu tradīciju, jo Vācijā viņas skolā nekas tamlīdzīgs nekad nav noticis. Pēc pasākuma skolnieces Linda Dvinska un Olita Urbāne uzaicināja Paulu uz pastaigu pa Viļaku, iepazīstinot viešņu ar mūsu pilsētas skaistākajām vietām.

Paldies Paulai par izturību un pacietību, darbojoties ar četru skolu jauniešiem, kā arī liels paldies iesaistītajiem skolotājiem par saliedētu un organizētu darbību.

Svešvalodu Metodiskās apvienības vadītāja Līga Leitena

KAS IR EIROPAS BRĪVPRĀTĪGAIS DARBS?
Eiropas brīvprātīgais darbs ir iespēja doties uz kādu no Eiropas valstīm un strādāt kā brīvprātīgajam bez maksas. Brīvprātīgais darbs nozīmē bezpeļņas darbu, taču jauniešiem 100% apmērā tiek apmaksāti ceļa un uzturēšanās izdevumi. Tā ir lieliska iespēja saprast, kas Tev dzīvē ir svarīgs, izaicināt sevi pamēģināt to, ko vienmēr esi vēlējies, iemācīties jaunu valodu un iegūt draugus no visas Eiropas.

Daži fakti par EBD:
•Programma pieejama jauniešiem no 18-30 gadiem;
•Projekta ilgums ir no 2 līdz 12 mēnešiem
Programmā var piedalīties tikai vienu reizi mūžā (izņēmums ir jaunieši ar īpašajām vajadzībām un ierobežotām iespējām, kas programmā var piedalīties atkārtoti, bet kopumā nepārsniedzot 12 mēnešus);
•ES programma nodrošina 100% bezmaksas ceļu, dzīvošanu, uzturu, veselības apdrošināšanu, valodas kursus un kabatas naudu, kas ir aptuveni 65-150 EUR apmērā (atkarībā no valsts, uz kuru jaunietis dodas);
•Projekta noslēgumā brīvprātīgais saņem Youthpass sertifikātu, kas apliecina projekta laikā iegūtās zināšanas un kompetences. Youthpass sertifikāts ir lielisks pielikums CV!
Neatkarīgi no vecuma, dzimuma, izcelsmes, nacionalitātes, reliģiskās piederības, politiskajiem uzskatiem un citiem sociāliem, fiziskiem vai ģeogrāfiskiem nosacījumiem brīvprātīgais darbs ikvienam sniedz iespējas:
•Būt sabiedriski aktīvam;
•Līdzdarboties dažādos projektos;
•Iegūt jaunu pieredzi – sociālu un profesionālu;
•Iegūt jaunas zināšanas;
•Parādīt savus talantus un prasmes;
•Iegūt jaunus sociālos kontaktus;
•Redzēt pasauli un sabiedrību;
•Īstenot savas idejas.
20.02.2015
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...