Viļakas novada domes mājas lapa

Aicinām skolēnus piedalīties stādu audzēšanas konkursā „Dārznīca”

Stādu audzētāju biedrība jau ceturto gadu pēc kārtas aicina visu Latvijas skolu 1.–6. klašu skolēnus piedalīties stādu audzēšanas konkursā “Dārznīca”. Šogad konkursa ietvaros skolēniem būs iespēja izmēģināt spēkus stādu audzēšanā, izaudzējot trīs augus, un dalīties savos sasniegumos un atklājumos ar citiem konkursa dalībniekiem izmantojot interaktīvu aplikāciju.

Konkursa mērķis ir motivēt skolēnus padziļināti interesēties par dabā notiekošajiem procesiem un dabas nozīmi cilvēka dzīvē, kā arī gūt praktiskas iemaņas augu kopšanā.

„Priecājamies, ka varam aicināt iecienītā konkursa dārznieku pulkā jaunus dalībniekus. Esam gandarīti, ka pedagogi ir novērtējuši mūsu konkursa nozīmi skolēnu zināšanu dabaszinībās papildināšanai. Pasaulē aizvien nozīmīgāku lomu ieņem kopīga mācīšanās, popularitāti gūst dažādi padomu forumi un domubiedru kopas. Tas motivē ne tikai sacensties, bet arī pētīt dziļāk, uzdot jautājumus, dalīties savā pieredzē un sasniegumos. Tāpēc, sekojot līdzi laika, arī „Dārznīcas” projekts nāk ar jaunumiem. Lai stādu audzēšanas prieks un sacensības gars būtu divtik liels, konkursa aktivitātes paralēli noritēs arī digitālajā vidē - interaktīvajā aplikācijā, kuras pieejas saite būs atrodama „Dārznīcas” Draugiem.lv sociālā tīkla profilā, un projekta mājaslapā www.darznica.lv. Katra konkursa dalībnieka uzdevums ir kļūt par „Dārznīcas” sekotāju, izveidot savas komandas vai individuālā dalībnieka profilu aplikācijā un ķerties klāt audzēšanas darbiem!” stāsta Stādu audzētāju biedrības valdes priekšēdētājs Andrejs Vītoliņš.

Lai dotu iespēju iesaistīties stādu audzēšanā lielākam interesentu skaitam, šogad projektam tiks piedāvāti jau 2000 stādu audzēšanas komplekti. Tajos būs iekļauti trīs dažādu augu – ciedru priedes, piparmētras un pīlādža stādmateriāli, kā arī viss nepieciešamais audzēšanai – augsne, podiņi, mēslojums un „Augu dienasgrāmata”, kurā skolēniem būs jāfiksē visas veiktās darbības, savi novērojumi un secinājumi par stādu audzēšanas procesa gaitu projekta laikā.

Rezervēt stādu audzēšanas komplektus saviem audzēkņiem - jebkuras Latvijas skolas skolēniem no 1. līdz 6. klasei, skolotāji var aizpildot pieteikuma anketu sekojošā interneta vietnē: http://ej.uz/darznica2015. Pieteikšanās ir atvērta no 17.02.2015., un tā tiks slēgta mirklī, kad tiks rezervēti visi izplatīšanai paredzētie 2000 komplekti. Ja nepaspēsiet pieteikties, ir iespēja piedalīties konkursā arī ar saviem stādu audzēšanas materiāliem, savukārt visus konkursa dokumentus būs iespējams lejuplādēt konkursa mājaslapā.

Konkursa nolikumu, kā arī sīkāku informāciju par konkursa norisi varat atrast mājaslapā www.darznica.lv.
Kontaktinformācija jautājumu gadījumā: e-pasts: skolenu.konkurss@darznica.lv; tālrunis: +371 29716155
Stādu audzētāju biedrība

Pasākums, kas finansēts ar Eiropas Savienības un LR Zemkopības ministrijas atbalstu.
Plašāka informācija par konkursu „Dārznīca” un citām projekta aktivitātēm meklējama www.darznica.lv.

Kontaktinformācijai:
Līga Bērziņa,
+371 29716155, skolenu.konkurss@darznica.lv

Andrejs Vītoliņš,
Stādu audzētāju biedrības valdes priekšsēdētājs,
+37125951565, andrejs@stadi.lv


17.02.2015
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Agne, Agnese, Agnija
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...