Viļakas novada domes mājas lapa

Rekavas vidusskolēni piedalās ēnu dienās

11.februārī arī Rekavas vidusskolas 6 skolēni devās uz Rīgu, lai ēnotu savu izvēlēto profesijas pārstāvi.

Sabīne Koniševa ēnoja Rīgas Biznesa skolas mārketinga daļas vadītāju, iepazinās ar mārketinga daļas vadītājas pienākumiem. Sabīnei bija iespēja piedalīties sanāksmē, kurā vadītāji apsprieda nopietnus jautājumus par RBS reklāmām, kā arī viņai vajadzēja izdomāt saukli, ko rakstīt uz reklāmas. Interesantākais bija tas, ka sanāksme un kontaktēšanās notika angļu valodā, jo šajā skolā strādā pasniedzēji no dažādām pasaules valstīm, tāpēc mācības notiek angļu valodā. Sabīne ar savu dienu bija ļoti apmierināta, jo uzzināja daudz ko jaunu un interesantu, tikās ar interesantiem cilvēkiem.

Jolanta Keiša ēnoja biolaboratorijas pētnieci Rīgas Tehniskajā Universitātē. Vīņa uzzināja, kādi ir pētnieka pienākumi, ko pēta pašreiz. Ēnotājiem bija dažādi pienākumi – vajadzēja šķirot aļģes, piedalīties laboratorijas darbos, gatavot plakātus un prezentēt tos. Jolanta uzskata, ka diena pavadīta interesanti un radoši.

Laila Logina ēnoja Rīgas tūrisma un industrijas tehnikumā tūrisma konsultantus. Laila iepazinās ar tehnikumu, pasniedzējiem, studentiem, kuri dalījās ar savām zināšanām un pieredzi. Laila ir apmierināta ar savu izvēli, jo uzzināja dienas gaitā to, ko vēlējās zināt par šo skolu.

Elvijs Čeirāns  ēnoja Swedbank  finanšu tirgus vadības,valūtu biržas speciālistu. Viņš darbu sāka ar prezentācijas noskatīšanos par banku darbību un vērtībām. Vēlāk bija interesanta rīta vingrošana. Pēc  tam Elvijs iepazinās ar brokeru darbu, piedalījās brokeru sarunās ar klientiem. Elvijs savu nākotni vēlas saistīt ar  finanšu nozari, bet lai mērķi sasniegtu, ir vēl ļoti daudz jāmācās.

Ernests Dukovskis ēnoja Lattelekom darbiniekus. Iepazinās ar Lattelekom darbības virzieniem, uzzināja, ka Lattelekom sniedz ne tikai televīzijas un interneta pakalpojumus, bet arī piedāvā dažādu programmatūru izstrādi un veic elektroinstalācijas darbus. Uzzināja, kādas šīs jomas profesijas ir visnepieciešamākās, kas jāmācās, lai varētu uzsākt darbu šajā iestādē. Strādāja darba grupās izmēģinot un izvērtējot kādu projektu.

Elvijs Koniševs ēnoja Rīgas Tehniskās universitātes vides inženierus. Diena sākās ar augstskolas rektora uzrunu. Pēc tam ēnotāji devās uz inženieru fakultāti, kur strādāja grupās, prezentēja darbus, iepazinās ar vides problēmām, apskatīja elektromobīli. Starplaikā paspēja sniegt interviju laikrakstam „Diena”. Diena bija interesanta.

Visi jaunieši dienas beigās saņēma ēnu dienu apliecinājumus, kur ēnu devēji novērtēja viņu dienas darbu. Visi bija apmierināti par jauniegūtajām zināšanām, un radoši pavadīto dienu.

Informāciju sagatavoja skolotāja Anita Koniševa

16.02.2015
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Spodris, Kārlis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...