Viļakas novada domes mājas lapa

Valentīndiena Upītes pamatskolā

Leģenda vēstī, ka diena nosaukta priestera, svētā Valentīna vārdā, kurš 3. gadsimtā dzīvoja Romā.

Tā laika imperators Klaudijs II uzskatīja, ka armijā jāiesauc neprecētie vīrieši, tāpēc viņš jauniem vīriešiem aizliedza precēties. Svētais Valentīns tam nepiekrita un laulāja jaunos mīlētājus slepeni. Viņu pieķēra, arestēja un 270. gada 14. februārī sodīja ar nāvi. Stāsta, ka, atrazdamies cietumā, svētais Valentīns iemīlējies cietumsarga meitā, kas viņu apciemojusi. Pirms nāves Valentīns viņai uzrakstīja zīmīti, ko parakstīja ar vārdiem “Tavs Valentīns”. Šī frāze ir izplatīta līdz pat mūsdienām.

Ap 496. gadu pāvests Gelasijs I paziņoja, ka Svētā Valentīna svētki notiek 14. februārī. Pēc tā laika paražām katru gadu sievietes šajā dienā rakstīja mīlestības vēstules un iemeta urnā. Vīrieši no urnas izvēlējās kādu vēstuli un visa nākamā gada laikā sekoja tās autorei.Leģenda vēstī, ka diena nosaukta priestera, svētā Valentīna vārdā, kurš 3. gadsimtā dzīvoja Romā.

Šajā dienā Upītes pamatskolas saime piedalījās mīlestības dziesmu popielā un dažādos konkursiņos, kurus piedāvāja 9. klase un audzinātāja Dina Krakope, jo tradicionāli šos svētkus skolā organizē absolventi. Vislielākās ovācijas izpelnījās 7. klases priekšnesums, kuri attēloja grupas “ Pērkons” dziesmiņu “Kamēr es Tevi mīlēju”. Mīļi un emocionāli bija skolas paši maziņākie, kuri gan skaitīja cāļus rudenī, gan pārvērtās par jautru vardīšu bariņu.

Konkursa uzdevumu laikā vēlreiz pārliecinājāmies, ka katram vecumam ir sava mīlestība. Viss sākas ar bērnu mīlestību pret vecākiem un vecāku mīlestībyu pret bērniem. Mīlestība ir visskaistākā Dieva dāvana cilvēkiem. Lai arī Jums tās netrūkst ne dāvājot, ne saņemot!

S. Bukša
I. Romkas fotogrāfijas

16.02.2015
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Spodris, Kārlis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...